Skocz do zawartości
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym plebiscycie CMF Awards, edycji 2017! Swój głos można oddać w poniższym dziale do 25.01 do godziny 23:59.
CMF Awards 2017

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Counter napisał:

Chyba, że po prostu zamówię 4x 185/65R14 i tyle, bo są opony w tym rozmiarze.

Nie masz na klapce wlewu paliwa oznaczenia jakie są zalecane przez producenta? Ja bym brał 4x185/65R14 - znajomy ma takie w Focusie też. Przed chwilą pytałem.

• Dzięki! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki, no to zamawiam. ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdź w manualu do samochodu zalecane rozmiary. W sumie oponeo też możesz zaufać, bo pewnie te same dane mają.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jakie to auto i jaki silnik?

BTW - jak opony całoroczne, to w zasadzie tylko GY Vector i Michelin CrossClimate maja sens.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A tak ogólnie jakie jest zdanie o oponach całorocznych? Bo oszczędność kasy, czasu i jebania się ze zmianą jest spora, ale jak to wygląda w kontekście bezpieczeństwa, zużycia itd?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raz miałem. Póki nie przyszła zima to w zasadzie było ok, po pierwszym śniegu trzeba było kupić zimówki ;) 

Ale ja akurat mieszkam w terenie górskim więc też trzeba brać na to jakąś poprawkę. Moje zdanie jest takie, że póki nie ma śniegu to mogą być ok, ale jak spadnie śnieg to tragedia ;)

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Całoroczne to tak trochę ni w ząb, ni w dupę. ;) Jak przyjdzie sroga zima, to będziesz bluzgał, ze nie kupiłeś zimówek. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Bebok napisał:

jakie to auto i jaki silnik?

BTW - jak opony całoroczne, to w zasadzie tylko GY Vector i Michelin CrossClimate maja sens.

Potwierdzam. Zależy jakie się trasy robi, ile miasta, ile poza, ale całoroczne tylko wspomniane, dobre marki. W góry tym na pewno nie pojedziesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 16.12.2017 o 10:39, Reaper napisał:

A tak ogólnie jakie jest zdanie o oponach całorocznych? Bo oszczędność kasy, czasu i jebania się ze zmianą jest spora, ale jak to wygląda w kontekście bezpieczeństwa, zużycia itd?

Michelin CrossClimate ma osiągi dobrej letniej opony i przecietnej zimowki, a do tego wysoka trwalosc. Patrzac na to jaka jest zima, to dzis bym kupil jeden komplet takich. A robie po 25-30 kkm w roku. Takze trasy.

W dniu 16.12.2017 o 12:08, janek_nsn napisał:

Całoroczne to tak trochę ni w ząb, ni w dupę. ;) Jak przyjdzie sroga zima, to będziesz bluzgał, ze nie kupiłeś zimówek. :P

Bzdura.

Nawet przecietna opona caloroczna ze sredniej polki (Kleber, Nokian) ma w typowo zimowych kategoriach osiagi na poziomie zimowki. Dzisiejsze klasyczne opony caloroczne (CrossClimate nia nie jest) sa znacznie gorsze latem niz zima.

• Lubię! 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta