Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem, wg mnie to nie bardzo na plus, może być jeszcze większa dzicz z ucieczkami. Jeżeli już ktoś się podejmie nie odpuści na sekundę. Albo skończy na drzewie. Także nie wiem czy to nie jest stwarzanie dodatkowego zagrożenia dla reszty, bo jak wiadomo debili nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mysle powoli nad zmiana auta. Budzet mam do 15k, a potrzebuje auta glownie do pracy i jezdzenia po miescie. Spedzam sporo czasu w samochodzie wiec najbardziej zalezy mi na wygodzie i czyms zdecydowanie zwinniejszym i mocniejszym od mojej Corsy 1.2 75KM co by sprawilo mi troche frajdy z jazdy.

 

Nie musi byc mega oszczedne, ale wiadomo - im mniej bedzie palic, tym lepij #cebula

 

Mam kilka swoich typow, ale chetnie popatrze na wasze pomysly.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

A ja mam pytanie o rejestrację samochodu z zagranicy. Sprowadzam z Niemiec wyrejestrowany samochód, który w Polsce będzie miał nieważny przegląd (ten Niemiecki 2-letni ma jeszcze ważny). Chciałbym załatwić to jak najszybciej, więc czy ktoś mógłby mnie pokierować jak to mogę najsprawniej załatwić? Wiem, że na pewno muszę mieć przetłumaczoną umowę i zapłaconą akcyzę. I teraz tak: do przeglądu muszę załatwiać tablice tymczasowe i OC? Czy mogę go np. zaciągnąć lawetą na stację diagnostyczną i od razu pójść do urzędu zarejestrować go normalnie? Czy do załatwienia OC potrzebuję numeru rejestracyjnego?

Odnośnik do komentarza

Szczurek: z tego co pamiętam, kolejność działania powinna być taka: tłumaczenie, akcyza, rejestracja (dadzą Ci miękki dowod), oc na 30 dni i na koniec diagnosta. U mnie było trochę inaczej bo miałem austriackie tablice zjazdowe (które były totalna lipa i dawno były nie ważne ale nikt nie robił z tego problemu) i od razu musiałem kupić oc na te blachy na 30 dni żeby dojechać do domu. Jako że miałem wszystkie papiery (kupno itd) to normalnie jeździłem od samego poczatku.

Tak sobie teraz sprawdziłem w dowodzie rejestracyjnym i w sumie możesz spokojnie podjechać na diagnostykę wcześniej- wydadzą Ci papierek że auto przeszło badanie techniczne a jak dostaniesz twardy dowód rejestracyjny, to będziesz miał wbity ostatni przegląd.

Odnośnik do komentarza

Raczej nie, bo Ty kupujesz auto z zagranicy:

"Nie ma potrzeby składania zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego uzyskanego w naszym kraju. Wystarczy aktualne badanie wbite do dowodu rejestracyjnego."

 

I oczywiscie rejestrujesz auto normalnie. Dostaniesz "miekki" dowod rejestracyjny. Tymczasowo potrzebujesz tylko oc, zeby w miedzyczasie dojechac na badanie techniczne. Jak po 2-3 tygodniach pojdziesz do wydzialu komunikacji po twardy dowod, to przedstawisz zaswiadczenie o przejsciu polskiego badania technicznego i Ci to wbija w dowod.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...