Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakie oni tam mają procedury ale żeby policjant kazał Ci kłamać przed innym policjantem, to co najmniej dziwne mi się wydaje. Zgłaszasz kradzież, tego samego dnia idziesz do wydziału komunikacji i od ręki powinni wydać Ci nowe. Zresztą idź albo zadzwoń do wydziału komunikacji i dopytaj się. Nowe tablice wydają od ręki, nie wiem jak będzie w przypadku tylko jednej.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Pytanie byc moze smieszne ale...jak skutecznie zabezpieczyc kołpaki aby nie zmienily wlasciciela po jednym postoju na parkingu ? :>

 

Kupic wkrecane na sruby :>

 

Brzmi interesujaco. Mozesz napisac cos wiecej ? Na jakiej zasadzie sie je montuje ? Trzeba odwierty robic w feldze czy jak ? :> Jaka roznica cenowa jest w zwyklych kolpakach chromowanych do tych ze srubami ?

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
No zwykle kolpaki, tylko montuje sie je na sruby od kola :> Z pewnoscia sa trudniejsze do wymontowania niz zwykle.

 

Skusilbym sie na takie cus bo na alumy mnie nie stac to raz. Dwa, ze chromowane kolpaki wygladaja identycznie jak alumy. Trzy, ze na "nasze" drogi alumy sie nie nadaja. Cztery...nie widze na allegro kolpakow "na sruby" o ktorych mowisz. Masz moze jakis konkretny namiar/link ? :>

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick

Wyglada nawet nieźle. Tylko jak teraz skonfigurowac wyszukiwanie allegro, co by mi wyswietlilo tylko te "wkrecane" ? :-k W sumie potrzebowalbym 13", najlepiej na wzor 5 ramiennej gwiazdy... Kolpaki tzw "szprychowe" (nazwa wymyslona przeze mnie :P ) mnie nie interesuja.

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
a takie plastikowe zaciski co sa nimi spinane kable zasilajace kompa :> ostatnio coraz czesciej widuje taki patent wiec chyba skuteczny, jednak malo estetyczy

 

Widzialem to. Tandeta jakich malo :P Byle scyzoryk, 5s i auto zostaje Ci na samych felgach :kekeke: A wydac 50-60 zl za chromowane kolpaki i pojezdzic na nich tydzien...to tez nie brzmi interesujaco :P

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Gość MikeMitnick

Panowie kierowcy potrzebuje mapy samochodowej naszej Rzeczypospolitej w wersji elektronicznej :> pilot.pl jest nawet niezla ale nie posiada opcji obliczania ilosci kilometrow (od punktu A do B jadac np przez punkt C i D). Posiada ktos namiar na tak owa ?

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do znających się na rzeczy. Będę na dniach (1-3 tyg.) zmieniał autko. Kwestia jest taka, że biorę samochód od znajomego. Temu znajomemu kończy się OC i AC jakoś teraz właśnie. On chce przedłużyć OC teraz na rok, no bo przez ten czas nie będzie mógł się ruszyć autem. No i chodzi o to, czy jak on będzie miał OC na cały rok i jak ja kupię to autko od niego, to co z wtedy się z tym dzieje?

 

AC wiadomo, że wykupić muszę sam, ale co z OC?

 

EDIT: z tego co wiem, to kiedyś zwracali kasę w takim przypadku (czyli mojemu znajomemu), a ja brałem od nowa na siebie. Sęk w tym, że słyszałem o jakiejś nowej ustawie (?) czy czymś, która wprowadziła właśnie zmiany w tym aspekcie - że niby można przepisać OC/AC na nowego kupującego? Jak to jest?

 

Jest jeszcze jedna sprawa. Chcę zarejestrować samochód na mojego ojca, który ma max zniżki na OC i AC - zdaje się 60-70%. Czy jeżeli dodam siebie jako współwłaściciela to dostanę od razu xx% zwyżek? Z tego co słyszałem jest to albo 10% (1 źródło) albo 30% zwyżki (2 źródło) - wie ktoś jak to jest, czy różne firmy różnie na to spoglądają, itd.?

Odnośnik do komentarza

Zmieniły się przepisy i nie zwracają już kasy. W tej chwili OC automatycznie przechodzi na nowego właściciela. Po przerejestrowaniu samochodu idziesz do firmy w której jest ubezpieczony samochód, podpisujesz aneks (zmieniają się dane osobowe i nr rejestracyjny (chociaż niekoniecznie)) Przy podpisywaniu aneksu na nowo naliczają kwotę ubezpieczenie na podstawie posiadanych przez Ciebie zniżek. Ja miałem mniejsze żnizki niż koleś który wykupił OC i musiałem dopłacać, nie wiem jak jest w przypadku gdy ma się większe zniżki. Powinni zwracać kase, ale jak jest naprawde tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...