Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt te? nie pami?ta (nie chce pami?ta??), ?e wprowadzone ograniczenia pr?dko?ci maksymalnej na terenie zabudowanym do 50 km/h przynios?o wymierne skutki w postaci zmniejszenia liczby wypadków do analogicznego okresu, gdy tego obostrzenia nie by?o. Podobnie jest ze ?wiat?ami mijania, które wszystkie pojazdy maj? mie? w??czone ca?y dzie? - podnosz? bezpiecze?stwo, a wi?c spada liczba wypadków (ok. 2,5 %). Zapytuj? zatem, dlaczego nie spad?y stawki OC?

 

OT

@ Man-iac, zapomnia?e? o cz??ci spo?ecze?stwa spo?ywaj?cej napoje wyskokowe :keke: którzy s? chyba najbardziej obci??on? stawkami akcyzowymi grup?. Tak BTW nie wiem, czy zauwa?yli?cie ale wzros?y ceny piwa po kilka groszy na butelce :/ Zmotoryzowanym, palaczom i pijakom powinni w tym kraju postawi? wielki wspólny pomnik upami?tniaj?cy ich czyn w walce o utrzymanie deficytu bud?etowego na jakim takim poziomie... :/ Robimy w tej kwestii znacznie wi?cej ni? wszystkie rz?dy razem wzi?te pocz?wszy od 1989 r. z jakimi? Balcerowiczami na czele.

/OT

Odnośnik do komentarza

i tak TK uzna ta ustawe za nielegalna... nie mozna krzywdzic niewinnych obywaleli (oby.... :roll": )

 

ja to mam pecha... wczoraj jadac na zajeciac, stojac i czekajac na zmiane swiatla pewien roztrzebany gosc wjechal mi w zad, i to wcale nie tak slabo... myslalem, ze go udusze, spisalem oswiadczenie, dowod pesel polisa etc. dzisiaj z rana pojechalem do PZU, gdzie mialem ubezpieczenie, ku mojemu zdziwieniu sympatyczny Pan byl wyrozumialy, usmiechniety i przepraszal mnie ze trwa to tak dlugo... ba w PZU lacznie z ogledzinami (!!!) bylem nieco ponad godzine, w urzedzie rozne sprawy zalatwia sie godzinami... (dowod i ubezpieczenie bylo na poprzedniego wlasciciela)

 

po tej akcji zabralem sie po raz kolejny do urzedu, gdzie przy weryfikacji dokumentu nagle pani stwierdzila, ze jakis dokument jest nie taki jak trzeba(ostatnio bylo wszystko ok, brakowalo jednej rzeczy, ktore dzisiaj dostarczylem) wyprowadzilo mie to mocno z rownowagi, zaczalem ja wyzywac od imbecyli(ta sama mie pare dni temu weryfikowala), przyszedl Dyrektor... o dziwo przeprosil, otworzyli nagle 3 nowe stanowiska !!!!!!!!!!!!111111111111 czemu tak nie moze byc zawsze? dzisiaj zlozenie dokumentow zajelo 15minut, dlaczego tak motyla noga nie moze byc zawsze?!?!?!?!?!?

Odnośnik do komentarza
Sejm uchwali? przepisy wprowadzaj?ce finansowanie leczenia ofiar wypadków drogowych z ubezpieczenia komunikacyjnego OC, czyli tzw. "podatek Religi".

Za tak? nowelizacj? przepisów ubezpieczeniowych g?osowa?o 202 pos?ów, 190 by?o przeciw, wstrzyma?o si? 2. Ustawa trafi teraz do Senatu. Ma wej?? w ?ycie 1 lipca.

I znowu dziury w bud?ecie pokrywaj? kierowcy. Zawsze, jak na co? brakuje pieni?dzy, si?gaj? do kieszeni kierowców, albo palaczy

 

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,30733022...59,0,forum.html - ca?o?? artyku?u.

jak czytam o takich przepisach to coraz bardziej wydaje mi sie niemozliwe zostanie w tym kraju. Z jakiej k***a paki mam placic za jakas ofiare losu co non stop robi wypadki ? Niech sama placi za swoje czyny. Co to za pieprzona odpowiedzialnosc zbiorowa. W szczecinie byla taka baba co w ciagu 3-4 miesiecy 2 razy wymusila pierwszenstwo. Za drugim razem motocyklista totalnie polamany, a nie mial zupelnie mozliwosci manewru. I za taka babe mam placic ? Nie umie jezdzic to niech:

a) placi

b) nie jezdzi w ogole

 

Normalnie brak slow.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Nigdzie nie mogę znaleźć w necie co grozi za jazdę samochodem bez dowodu rejestracyjnego? Dowód zabrany przez policję. Raz musiałem pojechać tak autem i zastanawiam się jakie konsekwencje tego mogły wyniknąć.

 

Laweta Panie i trza płacić, za to, że:

a) ściagają Ci auto

b) stoi na parkingu

Odnośnik do komentarza
Nigdzie nie mogę znaleźć w necie co grozi za jazdę samochodem bez dowodu rejestracyjnego? Dowód zabrany przez policję. Raz musiałem pojechać tak autem i zastanawiam się jakie konsekwencje tego mogły wyniknąć.

 

Laweta Panie i trza płacić, za to, że:

a) ściagają Ci auto

b) stoi na parkingu

Tak już wiem, doczytałem jeszcze że mogą dowalić grzywnę w wysokości 5tys (choć to co czytałem było takim językiem napisane że mogłem źle zrozumieć co do tej grzywny) Tylko raz tak jechałem i nie powiem miałem wielkiego stresa. Teraz dowód już mam i mogę normalnie jeździć :D

Odnośnik do komentarza
Musisz wyrobić nowe, zgłoś kradzież na policję, dopiero wtedy idź do wydziału komunikacji po nowe, koszt tablic to około 170zł (przynajmniej w moim mieście).

Bylem na policji i kazali nie glosic tylko mowili, zebym szedl do wydzialu komunikacji i wyrobil jedna. Jakbym zglosil to nie moglbym jezdzic, a tak to niby moge, a policji wytlumacze ze dopiero teraz sie zorientowalem. Tak mi podpowiedzieli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...