Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak bym chciał mieć klasę C i  np. ta Scala ma mieć duży bagażnik, czym już by plusowała.  Jak pisałem to pierwsze wizyty w salonach  Oglądałem na razie Astrę, Kię Ceed  Fiata Tipo. Wizualnie mi się najbardziej z tego grona podoba Astra. Tylko tak jak pisałeś ten bagażnik jest faktycznie mały, nie wiem czy rzeczywiste wymiary nie sa mniejsze nawet niż w moim Peugeocie. Ceed ma większy, taki chyba by mi już wystarczył  i pod względem praktycznym to by chyba była lepsza opcja. Tipo raczej nie, nie podoba mi się jakoś, tak samo jak Fabia combi. Jeździłem na razie tylko Astrą i wrażenia całkiem dobre, ale po 307 to podejrzewam, że wrażenia z każdego nowego auta będą spoko. Będę teraz chciał się Ceedem przejechać, będe chciał też zobaczyc Aurisa, Golfa i Peugeota 308. Taki jest cel. Fabię, tak jak pisałem, na razie odstawiłem, chociaż jak będę miał gdzieś po drodze salon Skody to pewnie zajadę i zobaczę.

Odnośnik do komentarza

Rapidem sie przejedz. Tylko liftbackiem. Jest w miarę kompaktowy a bagażnik ma przepastny. 

 

W Scali bagażnik będzie mniej więcej jak w Tipo HB, czyli jakieś 440 litrów. Nadal to jednak jest hatchback i 380 litrów w Astrze a 440 to jest różnica średniego plecaka i tyle.

 

Tak w ogóle to chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko. Kupić małe auto (kompakta) ale mieć duży bagażnik. Tak się za bardzo nie da poza wyjątkami typu Civic poprzedniej generacji gdzie było 485 l. 

 

Rozwiązaniem dla Ciebie jest kompaktowe kombi albo coś jak Octavia, ale tu zaś marudzicie, ze długie. 

 

Wiedz mi ze tego się nie czuje. Szczególnie jak masz czujniki parkowania. 

Odnośnik do komentarza

No tak już miałem pisać w poprzednim poście, ze zauważyłem, że chciałbym mieć ciastko i zjeść ciastko :D Dlatego pomyślałem o tej Scali, że to by był jakiś kompromis i rozwiązanie. Jak pisałem na początku w tej chwili mieszczę się z bagażami na styk, więc taka jedna mała walizka to zawsze mile widziana. No i też po tej Astrze widzę, ze deklarowany litraż trzeba z rezerwą brać i trzeba zobaczyc jak to w rzeczywistości wygląda. Widzę już, ze nie istnieje auto, które bym chciał, więc chcę te, które wstępnie wyselekcjonowałem wszystkie zobaczyć przejechać się, poznać cenę i potem zastanowić się nad kompromisem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, Bebok napisał:

https://spidersweb.pl/autoblog/skoda-scala-cena-wyposazenie/

 

Masz @Mauro swój kompromis. IMHO Skoda się kompromisuje - 80 tys. za kompakt z silnikiem 115 KM :keke: Nie no serio to jakaś żenada jest, że musisz pakiety dokupować, żeby mieć tempomat.

 

Skoda się swoim cennikiem ostatnio mocno kompromituje i wg mnie dużo ciekawej wyglada oferta choćby Seata czy VW (z tej grupy), także tego ten... :(

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.03.2019 o 13:45, Bebok napisał:

https://spidersweb.pl/autoblog/skoda-scala-cena-wyposazenie/

 

Masz @Mauro swój kompromis. IMHO Skoda się kompromisuje - 80 tys. za kompakt z silnikiem 115 KM :keke: Nie no serio to jakaś żenada jest, że musisz pakiety dokupować, żeby mieć tempomat.

No to dobrze, ze nie czekałem. A pisali, że ma być trochę droższy niż Rapid :D Kompromisem u mnie okazał się Peugeot 308  z silnikiem 130 KM za rozsądną cenę. Odbieram w tym tygodniu.

  • Lubię! 1
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

haha, w kolorze szary metalik :P 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-308-wyprzedaz-rocznika-2018-w-aso-130-km-bogata-wersja-ID6BD73t.html#cad21b8842 Wersja dokładnie jak w tym ogłoszeniu, ale trochę taniej  mi się udało go kupić. Teraz widzę, ze ten ma mieć kamerę cofania,  a mój nie ma. Ale oglądając te Peugeoty i znając wersje wyposażenia myślę, że ten z ogłoszenia też jej nie ma. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Za 66 nie było Golfa. Były, ale z tym słabszym silnikiem.  Większość z tych aut, które widziałem zaczynały się od 70k, w większości albo z gorszym silnikiem albo wyposażeniem. Poniżej była Astra i 308. No i jak pisałem, to był kompromis ceny, silnika, wyposażenia, bagażnika itp. Skody żadnej nie zdążyłem obejrzeć bo zdecydowałem sie na Peugeota. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Panowie, rodzice rozglądają się za autem. 

 

Budżet: 60-70k

W automacie, najlepiej hybryda

Najchętniej kilkuletnie, nie zależy na nowym.

Do tej pory jeżdżą Qashqaiem i zadowoleni, więc nie potrzebują specjalnie dużego bagażnika, ale raczej przestrzennego wnętrza.

Ma być ekonomicznie i wygodnie. Dużo w mieście, ale też regularnie trasa po 200 km, praktycznie kilka razy w miesiącu.

 

Pytanie dodatkowe: Mitsubishi Outlander w hybrydzie, używane, jakie opinie?

 

Wzywam @Bebok i kto tam jeszcze sie zna

Odnośnik do komentarza

No ale serio - po co im SUV? Nie można kupić normalnego samochodu? Np. Priusa. Serio, hybryda + SUV to jest jakiś poroniony pomysł. Jeszcze 2WD :keke: Jak pitbull na wyścigach chartów. Ani to ładne, ani szybkie. SUVy są ciężkie i wysokie, więc wpierdalają paliwo na potęgę. Jako tako sprawdzają się z dieslem. Dołóż im ciężkie baterie i daj wolnossący silnik benzynowy i masz przepis na auto, które pali 10 litrów na autostradzie.

 

Już naprawdę wolałbym jeździć seatem Miiiiii

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Myślę tak sobie luźno przyszłościowo, że w sumie dobre rozwiązanie dla mnie to byłoby kupno skutera do jazdy do pracy (wiadomo okres wiosna-jesień, zimą można się pomęczyć komunikacją) i znalazłem coś takiego jak skutery elektryczne. Miał ktoś może z tym styczność? Z tego co czytałem to piszą, że oszczędność w stosunku do paliwa to 10:1. Czy faktycznie ładując własnym prądem tak wyjdzie?

Odnośnik do komentarza

Sprawa zakupu samochodu zakończona, przede mną kolejny etap - sprzedaż starego auta. Lada chwila będę je wystawiał na sprzedaż. Wcześniej mam oczywiście pytania. Na trzech bokach są drobne zarysowania/przytarcia. Dla mnie to normalne, że po 12 latach takie rysy są. Tylko domyślam się, że potencjalny kupiec, który ma zapłacić ok. 10k będzie oczekiwał, że to auto będzie z zewnątrz wyglądało jak nowe. Zdjęcia poniżej, pytanie, gdzie i jak  to usunąć i jaki mniej więcej może być koszt tego? Czy tylko lakiernik wchodzi w grę? Na stronie myjni przeczytałem, ze woskowanie  "Doskonale uwydatnia kolor i niweluje drobne rysy na lakierze.", albo polerowanie "Dzięki polerowaniu można usunąć stary utleniony lakier oraz wygładzić zarysowania w powłoce lakierniczej." No i właśnie. Co z tym zrobić, gdzie się udać, a może dać sobie spokój, bo to normalne po tylu latach jazdy? To wygląda tak:

pboIGHI.jpg

 

24cu0bY.jpg

 

2TTgc1I.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...