Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Nie chwaliłem się, a kupiłem trzy tygodnie temu takie cudo:

 

Honda Legend Coupe 3.2. Automatyczna skrzynia biegów, potwierdzony przebieg (184 000 km), ze skórzaną tapicerką, szyberdachem, klimatyzacją, podgrzewanymi i elektrycznymi fotelami z pamięcią ustawień. Kocham :wub:

 

 

 


2lly3wo.jpg

 
 

 

  • Lubię! 8
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mocno zacząłem zastanawiać się na zmianą samochodu. Obecnie mam Peugeota 307 i generalnie jestem zadowolony, ale auto ma już 12 lat, nowsze nie będzie, teraz sprzedam je drożej, a niedługo może zacząć się psuć. W każdym razie to może być dobry moment na zmianę.

Chciałbym pozostać przy hatchbacku. Tym bardziej, że zona też czasem nim jeździ i nie wyobraża sobie kierowanie większym autem. Może być większy niż Peugeot, ale nie jakoś drastycznie. 

Jeżdżę mało, ok 5-6 tys. km rocznie. Ze 2 razy w tygodniu, na piłkę i do marketu można liczyć plus raz na dwa miesiące jakieś 250-300 km, do tego kilkaset kilometrów w jedna stronę może się zdarzyć w wakacje, czyli jakieś 600 km.

Myślę więc, że można liczyć 50/50 miasto/trasa. Z racji tych wyjazdów wakacyjnych ważna jest tez pojemność bagażnika. Obecnie mieszczę się na styk, więc na pewno nie mniejszy niż obecnie, mile widziany większy.

Na samochodach znam się na tyle, że umiem nim jeździć, więc nie wyobrażam sobie za bardzo kontaktów z różnymi Januszami-handlarzami. Dlatego raczej skłaniałbym się ku nowemu samochodowi. Pomyślałem sobie, ze dobrze by było załapać się na wyprzedaż rocznika 2018.
Zastanawiam się też nad kupnem używanego z salonu, ale też nie wiem, czy tam też nie ma wałków. To też pytanie do was, czy to pewne źródło zakupu, czy nie ma większej różnicy między Januszem, a salonem? Jeżeli to pewne źródło, to nie będę upierał się przy nowym, ale wtedy też jakiś 2-letni max. 3 lata. Krótko mówiąc – chce być pewny że kupie to co myślę, ze kupuję

Budżet: 60 tysięcy + sprzedaż obecnego auta.  Liczę, że sprzedam obecne auto za jakieś 10 tys. (Peugeot 307, silnik 1,4, rocznik 2007, bezwypadkowy z przebiegiem 90 tys.). Czyli miałbym jakieś 70 tysięcy maksymalnie. Jeżeli na przykład sądzicie, że nie dostanę tyle za to auto to budżet automatycznie będzie mniejszy). 
Szybki research to Kia Ceed. Drugi typ to  Megane. To wyposażenie w winter edition fajnie wygląda https://www.renault.pl/samochody/winteredition.html  Szczególnie system wspomagania parkowania ze względu na małżonkę to by była zajebista opcja.

Będę wdzięczny za porady, opinie wszystkich, którzy znają się na tym lepiej ode mnie. Pomóżcie. Hatchback, nowy lub 2-3 letni z pewnego źródła do 70 tys. max.
 

Odnośnik do komentarza

A Skoda Rapid II Spaceback? Za 70k można wyrwać w najepszej wersji wyposażenia. Bagażnik ma trochę mniejszy niż Megane z tego co widzę (415 vs 434 l), ale przy tak niewielkiej różnicy to w sumie dobrze sprawdzić jak wygląda wygoda pakowania gratów.

 

Co do brania używek z salonu to chyba wszystko zależy jak bardzo salon januszuje i w jakim stanie jest auto. Bo jak szukałem Focusa kiedyś to też mi w jednym salonie gość mówił, że lakierowany z każdej strony i tak się lakieruje, bo z leasingu wrócił... A co tam było faktycznie to i tak najlepiej sprawdzić z kimś kto się zna.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Podobnie jak Mauro nie znam się na kupowaniu samochodów używanych więc gdy takiego szukałem to szukałem w "firmowych" programach sprzedaży używanych: ford używane, das welt auto volkswagena. Z reguły dostajesz samochód ze sprawdzonym stanem technicznym ale też z dużym przebiegiem (jeżeli planujesz zakup na wiele lat to może być minus)

 

W efekcie kupiłem nowe w leasingu. W vw są obecnie fajne rabaty na samochody dostępne od ręki. Na przykład golf w wersji comfortline za 80 tys (przeceniony z 94): https://www2.volkswagen.pl/kampanie/wyprzedaz2018/#Golf,Comfortline,configurator (a najtańszy w wersji comfortline za 74 tys. z silnikiem 1.0 benzyna)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Misiek Ta Skoda  ciekawa opcja, na pewno wezmę ja pod uwagę. Skonfigurowałem sobie zestaw taki na szybko nawet https://bit.ly/2MgbSf1

@ajerkoniak  @tio Przeglądałem te używane z salonu pobieżnie. Wszystkie  są tam bezwypadkowe, z udokumentowanym przebiegiem. Tylko, czy mozna im ufać? Czy jak jest oferta na oficjalnej stronie firmy to mam pewność, że napisana jest prawda? Nie wiem tego, dlatego pytam. Misiek pisał, że mogą zdarzyć się tez wały. Kiedy mozna miec pewność, ze opis odpowiada rzeczywistości i czy w ogóle można?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Mauro napisał:

@Misiek Ta Skoda  ciekawa opcja, na pewno wezmę ja pod uwagę. Skonfigurowałem sobie zestaw taki na szybko nawet https://bit.ly/2MgbSf1

@enchanter jeździ Rapidem, wprawdzie w sedanie, ale pewnie coś tam podpowie z perspektywy użytkownika, a jeździ już chyba drugi rok. Ja bym chyba tylko szedł w automatyczną klimatyzację. Działa to zwykle lepiej niż manual. Tylko chyba wiąże się to z wyższą wersją wyposażenia, więc nie wiem jak to się tam zmieści w budżecie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Mauro

Polecam Peugeota 308, powinien spełniać Twoje wymagania. Jakościowo to miałbyś ogromny przeskok pomiędzy 307 i 308. Renault Megane moim zdaniem odstaje tutaj jeśli chodzi o wnętrze i samo prowadzenie. 308 jest twardsza niż 307 ale jest też bardzo wygodnym autem. W tym roku zrobiłem Peugeotem 308 w 12h trasę Łódź - Paryż i musiałem stawać tylko na przystanki z WC. Nie byłem w żadnym wypadku połamany, po dotarciu na miejsce miałem siłe jeszcze przez 2-3h siedzieć i rozmawiać ze znajomymi przy piwie :)

 

Silnik 1.2thp (130kucy) też jest genialny, na trasie potrafi spalać w okolicy 6.1 (trasa Łódź - Paryż), ale w innej trasie spadło mi do 5.6 (Łódź - Ołomuniec). W mieście latem w okolicy 6.8-7.1, teraz zimą po mieście okolice 8litrów.

 

Dodam jeszcze, że 308 ma największy bagażnik w swojej klasie. Na ponad 2 tygodniowy urlop potrafiły zapakować się do niego 4 osoby (każda z walizką) i zabieraliśmy jeszcze podarki dla znajomych i rodziny we Francji.

 

Budżetowo zmieściłbyś się spokojnie 1-2letnim autem. Weź pod uwagę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...