Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Szukanie używanego samochodu jest frustrujące. Przeglądam internety, oglądam samochody i ciągle coś nie tak, a to sprzedawcy źle z oczu patrzy a to samochód zbyt wyczyszczony. Zacząłem się więc zastanawiać nad leasingiem nowego - najbliżej mi do passata. 

Ale może koledzy z forumka pomogą: dobry używany średniej klasy (ewentualnie bardzo warty polecenia kompakt) za 40-50 tys? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, tio napisał:

Szukanie używanego samochodu jest frustrujące. Przeglądam internety, oglądam samochody i ciągle coś nie tak, a to sprzedawcy źle z oczu patrzy a to samochód zbyt wyczyszczony. Zacząłem się więc zastanawiać nad leasingiem nowego - najbliżej mi do passata. 

Ale może koledzy z forumka pomogą: dobry używany średniej klasy (ewentualnie bardzo warty polecenia kompakt) za 40-50 tys? 

na pewneuzywane.pl nic nie znalazłeś?

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, tio said:

Szukanie używanego samochodu jest frustrujące. Przeglądam internety, oglądam samochody i ciągle coś nie tak, a to sprzedawcy źle z oczu patrzy a to samochód zbyt wyczyszczony. Zacząłem się więc zastanawiać nad leasingiem nowego - najbliżej mi do passata. 

Ale może koledzy z forumka pomogą: dobry używany średniej klasy (ewentualnie bardzo warty polecenia kompakt) za 40-50 tys? 

 

Mam znajomego który sprwadza auta z Belgii. Pewny człowiek, w chuja nikogo nie robi. Mogę Ci podać numer do niego na PW, jak chcesz. Zadzwoń, pogadaj, sam musisz się przekonać czy warto mu zaufać.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tio napisał:

Szukanie używanego samochodu jest frustrujące. Przeglądam internety, oglądam samochody i ciągle coś nie tak, a to sprzedawcy źle z oczu patrzy a to samochód zbyt wyczyszczony. Zacząłem się więc zastanawiać nad leasingiem nowego - najbliżej mi do passata. 

Ale może koledzy z forumka pomogą: dobry używany średniej klasy (ewentualnie bardzo warty polecenia kompakt) za 40-50 tys? 

 skoda superb ;)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, tio napisał:

Szukanie używanego samochodu jest frustrujące. Przeglądam internety, oglądam samochody i ciągle coś nie tak, a to sprzedawcy źle z oczu patrzy a to samochód zbyt wyczyszczony. Zacząłem się więc zastanawiać nad leasingiem nowego - najbliżej mi do passata. 

Ale może koledzy z forumka pomogą: dobry używany średniej klasy (ewentualnie bardzo warty polecenia kompakt) za 40-50 tys? 

 

aaaauto? Btw robisz duże przebiegi? Bo może by się opłacał abonament?

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, tio napisał:

W tym budżecie dostanę tylko poprzedni model superba, który jest brzydki

 

To piszesz o nowym Passacie w leasingu, po czym chcesz używanego.

 

Ja od dwóch miesięcy mam Octavię kombi (1.4, PB, 150 km), Style uzupełniony pakietem amazing z full ledami (automatyczne długie :wub: ), navi, pakietami deszczu, zmierzchu i masą innych dupereli. 

 

Rozważałem kupno Passata, bo wersja City miała fajniejszą konfigurację niż Octavia, ale nowego mogłem zamówić tylko z nowym silnikiem, który dopiero wejdzie do produkcji, więc czekałbym w cholerę, a u żadnego dealera VW we Wrocławiu nie było na stocku takiego modelu (z konfiguracją) jak chciałem. Ale z Octavii jestem bardzo zadowolony, chociaż po przesiadce z Golfa kombi mam wrażenie, że wszystko można było zrobić ciut lepiej :)

2 minuty temu, ajerkoniak napisał:

 

aaaauto? Btw robisz duże przebiegi? Bo może by się opłacał abonament?

 

Mnie akurat obsługa i ich zachowanie+wiedza odstraszyli.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Bo rozważam dwie opcje: mam ok 50 tys z odszkodowania za rozbite mondeo. I albo znajdę coś używanego w tym budżecie albo potraktuję to jako wkład do leasingu na nowy. Obecnie passaty mają niezłe ceny; za ok. 104 tys. można kupić wersję comfortline (oczywiście z dostępnych na stocku, bo samochody z nowymi silnikami będą gdzieś za miesiąc).

Też rozważałem abonament (babka z carsmile koniecznie chce mi coś wcisnąć) ale trudno mi wyjaśnić żonie, że pojeździmy trzy lata nowym samochodem i go oddamy. Klasyczny leasing finansowo wychodzi korzystniej choć wiadomo, potem się sam bujasz ze sprzedażą samochodu

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, klinsmann napisał:

DPF w benzynach? WTF?

 

Nowe wymagania emisji spalin wg. Unii Europejskiej. W maju, jak chciałem auto zamawiać (1.4, 125km), to ziomek mi powiedział, że z ostatnich 3 tygodni wszystkie zamówienia już zostały odrzucone, że jeszcze do końca Q3, może do końca roku Skoda i Seat będą oferowały silniki benzynowe 1.4, a najpóźniej od 2019 będą 1.0, 1.5, 2.0 z DPFami... 

 

Dlatego też nie odkładałem specjalnie zakupu i wziąłem Skodę od ręki.

W dniu 23.08.2018 o 14:22, tio napisał:

Też rozważałem abonament (babka z carsmile koniecznie chce mi coś wcisnąć) ale trudno mi wyjaśnić żonie, że pojeździmy trzy lata nowym samochodem i go oddamy. 

 

Sorry, ale leasing też tak może wyglądać, więc... ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jednak w mojej Kijance to nie był przewód... albo nie tylko przewód. Znowu się zaczęło to samo, zdiagnozowaliśmy koniec szczotek w rozruszniku, ale zanim dojechaliśmy do mechanika (była na chodzie)  to padła całkiem :( Jak jechałem to prędkościomierz przestał działać, radio, godzina, szyby, szybko wróciłem na chatę i żona jechała już na warsztat do tego znajomego mechanika i padł.... pod starostwem (HEHE). Odholowany siedzi u mechanika od wtorku. Boję się, że i alternator i rozrusznik do wymiany, a to prawie tysiak z tego co szukałem w necie. Cóż, ma swoje lata (13), te części  są od nowości, więc ma prawo się zaczynać psuć.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...