Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, jmk napisał:

Zajrzy ktos do tego excela z ogloszeniami i doradzi?

 

@T-m

@ajerkoniak@Bebok

 

Ten pierwszy Jeep ma wszystko, co potrzebujesz, żeby sprawdzić czy nie jest przekręcony. jest rejestracja, VIN, data... Skupiłbym się na nim chyba

O Mitsubishi ASX pisał już kiedyś Bebok, że to raczej nie jest zbyt dobre auto

W Qaszkiecie brakuje mi zdjęć tylnych foteli i bagażnika. Może to nic, ale jakoś dla mnie od razu budzi zastrzeżenia.

X-Trail wygląda z zewnątrz ładnie, ale w środku ta skóra nie wygląda jakby była "regularnie czyszczona i pielęgnowana w profesjonalnych myjniach."

Jeśli Skoda to brak prestiżu, to nie wiem co na tej liście robi ten Opel...

 

Co do Hyundaia, Kii i Chevroleta mam podobne zdanie co do Opla, natomiast ja nie widzę specjalnie do czego można się przyczepić.

 

Dla mnie do kompletnego odstrzału są:

Pierwszy Touareg - przeczytaj dokładnie te cztery zdania i fragment o salonie w Niemczech, a potem to co jest w opisie...

Ten drugi wygląda spoko, ale bardzo ostrożnie z mechanikiem bym go oglądał. Bardzo ostrożnie.

Drugi Jeep jest z Gostynia. To taki odpowiednik okolic Kalisza i Bolesławca jeśli chodzi o handel samochodami. Bez zaufanego mechanika nawet nie próbuj sam jechać oglądać, bo Ci wyciągną hajsy z kieszeni, a ty zostaniesz ze szmelcem ;)

 

Niech się mądrzejsi wypowiedzą ;)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Myślicie, że damy radę coś o takiej charakterystyce wymyślić?

 

- auto najlepiej dla większej ilości osób (6-7), ewentualnie kombi,

- rocznik 2010 lub młodszy,

- silnik 1.8,

- benzyna,

- głównie do miasta, rzadziej dłuższe trasy.

 

Budżet to 30k,do 35k max.

 

Jeden pomysł mi się pojawił w głowie i myślę czy ma to sens, co urodziło mi się w głowie :P Dzięki za wszelkie sugestie.

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś szukał, Olaf idzie pod młot.

 

VW Golf VI Variant, 1.6tdi 90km, 1. rejestracja grudzień 2011, cena dla otomoto ~30K, wiadomka, że do negocjacji

 

Rzeczy ważne, bo dalej nie będziecie czytać: poprzedni właściciel posiadał umowę leasingową więc wszystko było robione w ASO. Przy poprzednim aucie straciłem wiarę w prywatnych mechaników więc starałem się z całych utrzymywać tę tendencję.

 

Auto garażowane (i w domu i pod pracą), ostatnia wymiana oleju przy 128 500.

Auto ma większość rzeczy potrzebnych w samochodzie plus wygodne dodatki jak bluetooth, czy podgrzewane przednie siedzenia (ukochane!). System wspomagania ruszania pod wzniesienia działa, sugerowania biegów klasa, a spryskiwacze przednich lamp nie raz się przydały w długich trasach. Miodek.

Pan Golf jest specyficznym i wyjątkowym autem. Kiedy go kupowałem, dwa lata temu, już wtedy wiedziałem, że jest unikatowy. Poprzedni właściciel robił w nim wiele ciekawych rzeczy. Bystre oko wypatrzyło na zdjęciach ślad po mieczu jakuzy na przednim słupku po stronie kierowcy (przedni właściciel najwyraźniej z nią walczył) oraz niepowtarzalną gałkę do zmiany biegów, która robi nadzieję, że jest ich sześć. Nie mogłem się doprosić firmy, od której kupowałem auto zmiany na oryginalną, więc chwilowo trzeba z tym żyć. Dodatkowo rana cięta jest widoczna na tylnym zderzaku, a obtarcie na przednim.

Żeby nie było "ło panie, kto to tak tu panu..." coś tam ode mnie też się panu Golfowi dostało. Lusterko od strony pasażera zapoznawało się ze ścianą mojego garażu (ups). W bagażniku można dopatrzyć się śladów mojego psa (z powodu tego, że moja sunia jeździła w bagażniku musiałem też wymienić w zeszłym miesiącu zamek w klapie – faktura z ASO, a niedopatrzenie sprawiło, że przy zamku w klapie bagażnika zagnieździły się bąbelki rdzy. Dodatkowo, mój sąsiad zrobił zaporę przy wjeździe do garaży, więc chrupnięcie, które usłyszałem jednego dnia wskazuje, że plastikowa (co za zaskoczenie w VAG) osłona silnika też nosi ślady walki.

Auto jest wyprane, wypucowane (jako i ja takie odbierałem), gotowe do jazdy.

Wyposażenie:
*ABS
*Alarm antywłamaniowy
*ASR
*Atrakcyjne czarne relingi dachowe
*Bluetooth
*Boczne poduszki powietrzne
*Centralny zamek zdalnie sterowany
*Czujniki parkowania (przód/tył)
*Dwa kluczyki
*Elektryczne lusterka boczne
*Elektrycznie sterowane szyby (przód/tył)
*ESP
*Felgi aluminiowe (letnie opony)
*HHC - system wspomagania ruszania pod wzniesienia
*Immobiliser
*Klimatyzacja manualna
*Komputer pokładowy
*Lusterko „make-up” podświetlane
*Mocowanie ISOFIX
*Ogrzewanie siedzeń z przodu
*Ogrzewane lusterka zewnętrzne
*Podgrzewanie spryskiwaczy szyb
*Podłokietnik
*Poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera
*Przyciemnione szyby tylne
*Radio z CD/MP3
*Ręczna regulacja wysokości foteli
*Spryskiwacze reflektorów
*Światła do jazdy dziennej
*Tapicerka materiałowa
*Tylne siedzenia dzielone
*Wspomaganie kierownicy
*Wstawki aluminiowe

Dodatkowo, ale tylko w ramach akcji bądź człowiekiem, można otrzymać:
*stalowe obręcze z zimowymi papciami
*widoczną na zdjęciach matę do bagażnika
*niewidoczne na zdjęciach belki do relingów na których można zamontować box dachowy,
*łańcuchy śniegowe

 

https://photos.app.goo.gl/0Q83KS3mgX0mt0x83

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Brał ktoś ubezpieczenie GAP przy zakupie nowego auta? Bo w sumie nie wiem, co jest bardziej korzystne: GAP Fakturowy, Finansowy czy Indeksowy :) Wydaje mi się, że najkorzystniejszy jest fakturowy, ale też najdroższy (fakturowy: 157,54 zł netto, finansowy: 69,47 zł netto, indeksowy: 149,61 zł netto).

 

@Reaper brałeś na Hondę?

Odnośnik do komentarza

A to nie jest tak, że jak na fakturze mam auto 200k, już spłacam i zostało mi 150k, z AC dostanę 100k, to z finansowego dostałbym tylko 50k, a w fakturowym 100k?

Tyle, że wartość GAPu fakturowego chyba spada z każdym rokiem i w ostatnim roku leasingu już by mi wypłacili ileś mniej.

Odnośnik do komentarza

Nie wgryzałem się w temat, ale z tego co wyczytałem to w finansowym dostaniesz z odszkodowania różnicę między kwotą z AC a pozostałą do spłaty kwotą leasingu czyli wychodzisz na zero: nie masz samochodu ale nie masz też nic do spłaty.

Odnośnik do komentarza

http://www.leason.pl/ubezpieczenie-gap-w-leasingu-co-to-jest-i-czy-warto/

 

Tylko tutaj to zbyt kolorowo wygląda, bo niemożliwe, że jak kupiłem auto za 200k i spadło na tyle na wartości, że po 5 latach (przy założeniu, że na tyle mam leasing) jest już warte z 50k to mi z tytułu GAP fakturowego dorównają do 150k w przypadku kradzieży czy szkody całkowitej. Takie rzeczy się nie dzieją. W pierwszym roku pewnie tak, ale ciekawe jak to później spada :-k 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...