Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2018 o 07:55, Reaper napisał:

Ja osobiście obecnie nie pchałbym się w diesle, szczególnie takie z DPF-em. W swoim poprzednim aucie wyciąłem go, trochę nieświadomy kwestii legalności tego, i między innymi nagonka na samochody dieslowe była jednym z powodów decyzji, żeby zmienić auto. Policja już w zeszłym roku zaczęła śmigać po Warszawie i mierzyć normy spalin w autach, a to że przechodziłem przeglądy jakoś mnie nie pocieszało, bo na ostatnim nawet nie sprawdzali mi norm spalin z tego co pamiętam :-k 

 

Po pierwsze trzeba rozroznic suchy DPF od mokrego, gdzie specjalny plyn dotryskiwany do cylindrow obniza temperature wypalania sadzy i dzieje sie to nawet w miescie.

 

Po drugie - na latanie dlugich tras nie ma nic lepszego. Zadna hybryda czy benzynowe turbo nie beda mialy takiej efektywnosci, a im bardziej zapierdalasz tym wieksza jest przewaga diesla.

 

Przyklad - Megane TCe 130 KM (1,2) - 9l/100 km przy 140 km/h. Takie samo z 1,5 dCi (110 KM) - 6,5-7 l.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Bebok napisał:

Tu jest blad logiczny. A nawet dwa.

 

Po pierwsze primo - jak masz 40k na miejskie auto, to raczej szukaj nowego. Dziś są takie finansowania, że masz pieniądze za darmo. Przykład - VW Bank Polska daje leasing 101 proc. Koszt finansowania Fabii za 52500 wychodzi 750 zł za 3 lata. Serio.

 

Dwa - 30k za miejskie auto za 2010? Chyba za minikupera... Plażo proszę, za taką kasę kupisz auto z 2012 czy 2013.

 

Kolejna - litości z tymi DSami i 208. Szanuj swoją kasę. DS jest nudny jak flaki z olejem, niczym sie nie wyroznia, ani to praktyczne, ani fajne. C3 po zmniejszeniu. 208 jest tak samo przecietne. Już lepiej Ibizy poszukać, Clio, Mazdy 2.

 

Generalnie dla mnie wzorem samochodu w segmencie B jest Fabia. Owszem, nowa Ibiza i Polo są lepsze, ale też dużo droższe. Fabia robi wszystko, czego prakrycznie 90 proc. kierowcow oczekuje. Kosztuje rozsadnie, masz pakiet przegladow, gwaranje na 4 lata za dodatkowe 1300 zl. OK, moze jest bezplciowa, ale dla mnie ma charakter wynikajacy z tego, ze prakrycznie nic Cie w tym aucie nie wkurza, ergo ktos to dopracowal.

 

40k to max maksów, tyle bym nie chciał wydać, bliżej tych 30k.

 

Zaskoczony jestem tym leasingiem fabii, ale nie interesuje mnie taka forma.

 

DS mi się podoba, 208 podobnie stąd podałem je jako przykłady. Tak jak pisałem Ibiza, Fabia mnie nie ruszają, a preferowałbym samochód, który mi się podoba. Oczywiście wszystkim pojeżdżę zanim podejmę decyzję.

 

Więc skonstruuje inaczej pytanie - co możesz mi polecić jeśli chodzi o silniki z segmentu B, najlepiej jeśli chodzi o diesle?

Odnośnik do komentarza

Potrzeba porady i poleceń ;) Moj tesc szuka samochodu, wymgania:

 

Do 35 tysiecy, diesel, wyzsze zawieszenie, spora ladownosc. Jezdza sporo codziennie, z towarem do sklepu, czasem tez po gorszych drogach.do tej poru mieli Zafire ale sie calkowicie posypala. Jakies marki do namyslu?

 

Jakis suv jeep?

Odnośnik do komentarza

Jakby nie to wyższe zawieszenie i nie wiadomo do czego spora ładowność (kapusta? meble?) to bym swojego Golfa kombi mu sprzedał. I jeszcze parę K by zostało w kieszeni ;)

 

SUVy nie mają dużej pakowności. Jakbym miał wybierać taką podwójną funkcjonalność to bym się rozglądał za jakimś Roomsterem, który pięknością nie grzeszy, ale za to można wymontować prosto tylne fotele i zostaje całkiem spora przestrzeń na towar. A potem zamontować je w równie prosty sposób i masz czteroosobowe auto.

Odnośnik do komentarza

Dostałem taką od:

 

 
Cytat

 

Nie no żadnych minivanow poza tym to ledwo co jeździ. 150KM to minimum
I właśnie SUV. Bo.minivany wydają się wysokie a takie nie są w rzeczywistości
Dobrze by było jakby automat ale niekoniecznie. W miarę sensowny przebieg. Nie więcej niż 250k
BMW X3 jest git, Volvo kurde nie pamiętam jakie
Może Chevrolet captiva coś w tym stylu
Może jakiś nissan Qashqai

 

 
Odnośnik do komentarza

Spoko, jmk. Kleję. Dla twojej wiadomości, żebyś zrozumiał, że teściu ma blade pojęcie. Wysokość w przestrzeni bagażowej X3 (które jest git) to ~990 cm, a w chujowym Roomsterze, które nie jest wysokie ~1000 cm ;) Pojemność bagażnika w super X3 1560 litrów (maks położone siedzenia), oszukujący Roomster 1810 ;)

 

Trzymam kciuki, żebyś znalazł coś odpowiadającego potrzebom teścia ;)))))

 

 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, jmk napisał:

Dobra ja zle skumalem;) Ma byc do 35k, diesel, wiekszy - w sensie wyzsze i wygodne siedzenie, stad suv. Ma to byc taki dla wygody, komfortu i reprezenatywny;) Ladownosc nie jest tak istotna. Ponizej 150k przebiegu:D

 

Teraz chyba latwiej?

 

A nie, to Roomster odpada :D I od razu wybij z głowy teściowi X3. Przerabiałem temat z dobrym ziomem jakieś 7-8 miesięcy temu. Jak nie masz nikogo w BMW, żeby Ci sprawdził po VIN historię auta, to odpuść sobie. Na 25 X3, które oglądaliśmy, żadna nie miała prawdziwego przebiegu. Niektóre nawet po 3-4 lata jeździł na wstecznym, żeby cofnąć go o 100-120K.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, T-m napisał:

 

A nie, to Roomster odpada :D I od razu wybij z głowy teściowi X3. Przerabiałem temat z dobrym ziomem jakieś 7-8 miesięcy temu. Jak nie masz nikogo w BMW, żeby Ci sprawdził po VIN historię auta, to odpuść sobie. Na 25 X3, które oglądaliśmy, żadna nie miała prawdziwego przebiegu. Niektóre nawet po 3-4 lata jeździł na wstecznym, żeby cofnąć go o 100-120K.

 

Podbijam kwestie bet.

 

Co do marek, Subaru spoko acz trzeba lubić bo właściwości terenowe mega, wygląda...no jak Subaru więc dyskusyjna jest reprezentatywność. Ale w sumie te grupę pasuje też Rav-4 z dobrym D4D chyba :-k

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.04.2018 o 18:51, T-m napisał:

Jakiegoś szałowego wyboru nie ma.

 

Ford Kuga, jakiś trochę starszy Volvo XC60 albo XC90, Subaru Forester ewentualnie Outlander, Mazda CX-5 albo CX-7 (chociaż nie wiem czy cenowo się znajdzie coś).

Ja bym do tej listy dodał Hondę CRV, która jest bardzo pojemna i przestrzenna, wysoko zawieszona. Prestiż no to już sprawa indywidualna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...