Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Plusy som takie:

  • jest automatyczna
  • pewnie jest to przekladnia hydrauliczna - przy dobrej eksploatacji nie do zajechania
  • nie jest to CVT

 

Minusy mogo byc takie:

  • Paliwozernosc
  • Nierobienie tego co kce kierowca akurat
  • tylko 4 biegi
  • mulowatosc, ogolnie dupiaty feeling

A serio, to nie wiem. My nie wiedzo, my nie polecajo. Ja jezdzilem tylko i30 CW z manualem i dieslem. Generalnie dla mnie 4-biegowe automaty to relikt przeszlosci. Druga sprawa - ja lubie jezdzic z automatami, uspokajaja mnie, lagodza stres w aucie, generalnie same plusy, ale... ten automat musi byc rownie dobry jak manual - dzialac sprawnie i nie podnosic spalania, nie kosztowac dodatkowej dychy. Takich jest bardzo malo.

Odnośnik do komentarza

Na razie pytam orientacyjnie bardziej, bo zakup jeśli już dopiero bliżej jesieni, ale bardzo możliwe, że będę szukał miejskiego samochodu.

 

Wymagania:

 

- silnik oszczędny, mocny, wiadomo zajebisty, może być diesel, może bena, mnie jedno, jeżdżę 50% miasto 50% trasa

- najlepiej nie starszy niż 2010

- nie pogardziłbym automatem jeśli są solidne w jakiejś opcji

- budżet chciałbym do 30k, max maksów to 40k

- preferencyjnie 5 drzwi

 

Zerkam w kierunku Fiesty MK7 1.6 tdci (jeździłem jakiś czas i miałem dobre doświadczenia), chętnie też w kierunku cytryn/DS (zakładając, że byłby w budżecie) czy Peugeot 208 bo słyszałem dobre słowa o ich dieslach. Ale nie wykluczam niczego, aczkolwiek najmniej mi się widzą Niemce ;)

 

Ktokolwiek, klasycznie @Bebok ;) ?

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Scorpio napisał:

Jak ostatni Janusz ktory pozniej musi kombinowac zeby mu przeszlo badanie na stacji diagnostycznej, albo zeby mu niemiecka policja nie sprawdzila? :roll:

serio uważasz, że to w jakiś znaczący sposób poprawia emisję? ja na szczęscie auta z DPF nie mam, znajomi którzy wycieli jeżdzą po europie na wakacje i nigdy żadnych problemów z tego tyyułu nie mieli. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Scorpio napisał:

No po cos to w koncu jest. Dla mnie wycinanie (szczegolnie jezeli nie ma z nim problemow - a umowmy sie, problemy sa przewaznie wtedy, kiedy dieslem jezdzi sie duzo w miescie, do czego ten silnik nie jest przeznaczony) jest typowym januszostwem.

Kupując auto z drugiej ręki nie wiesz kto tym autem i jak jeździł. Ja mam na przykład problem z DPF w swojej foce i normalnie bym wyciął, ale jednak obawiam się problemów z przeglądem.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Misiek napisał:

Kupując auto z drugiej ręki nie wiesz kto tym autem i jak jeździł. Ja mam na przykład problem z DPF w swojej foce i normalnie bym wyciął, ale jednak obawiam się problemów z przeglądem.

kupilem auto z wycietym DPFem, jezdze nim juz czwarty sezon i jeszcze nigdy nie mialem problemow ze spalinami podczas przegladu

pojezdzilem tez troche tym autem po Europie (Niemcy, Austria, Wlochy, Slowenia, Czechy) i tez nigdy nie mialem zadnych problemow z tamtejsza policja (przynajmniej w tym zakresie ;) )

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście obecnie nie pchałbym się w diesle, szczególnie takie z DPF-em. W swoim poprzednim aucie wyciąłem go, trochę nieświadomy kwestii legalności tego, i między innymi nagonka na samochody dieslowe była jednym z powodów decyzji, żeby zmienić auto. Policja już w zeszłym roku zaczęła śmigać po Warszawie i mierzyć normy spalin w autach, a to że przechodziłem przeglądy jakoś mnie nie pocieszało, bo na ostatnim nawet nie sprawdzali mi norm spalin z tego co pamiętam :-k 

 

A argument, że ja jeździłem za granicą i nie miałem problemów jest taki sam jak powiedzieć, że ja kradłem już wiele razy i nic się nie stało - no i super, dopóki nie zostaniesz złapany. W Niemczech jak wykryją wycięty DPF to z automatu zatrzymują auto.

 

Jeszcze jedna kwestia - DPF nie psuje się tylko od "złej" jazdy dieslem, bo np. w mojej Foce (chyba 3 lata starszej od Miśkowej) po prostu było tak, że równo na granicy 150k DPF siadały, o czym wyczytałem na forach fordowych. Mi padł ok. 149 700 km ;) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.04.2018 o 15:20, ajerkoniak napisał:

Na razie pytam orientacyjnie bardziej, bo zakup jeśli już dopiero bliżej jesieni, ale bardzo możliwe, że będę szukał miejskiego samochodu.

 

Wymagania:

 

- silnik oszczędny, mocny, wiadomo zajebisty, może być diesel, może bena, mnie jedno, jeżdżę 50% miasto 50% trasa

- najlepiej nie starszy niż 2010

- nie pogardziłbym automatem jeśli są solidne w jakiejś opcji

- budżet chciałbym do 30k, max maksów to 40k

- preferencyjnie 5 drzwi

 

Zerkam w kierunku Fiesty MK7 1.6 tdci (jeździłem jakiś czas i miałem dobre doświadczenia), chętnie też w kierunku cytryn/DS (zakładając, że byłby w budżecie) czy Peugeot 208 bo słyszałem dobre słowa o ich dieslach. Ale nie wykluczam niczego, aczkolwiek najmniej mi się widzą Niemce ;)

 

Ktokolwiek, klasycznie @Bebok ;) ?

Tu jest blad logiczny. A nawet dwa.

 

Po pierwsze primo - jak masz 40k na miejskie auto, to raczej szukaj nowego. Dziś są takie finansowania, że masz pieniądze za darmo. Przykład - VW Bank Polska daje leasing 101 proc. Koszt finansowania Fabii za 52500 wychodzi 750 zł za 3 lata. Serio.

 

Dwa - 30k za miejskie auto za 2010? Chyba za minikupera... Plażo proszę, za taką kasę kupisz auto z 2012 czy 2013.

 

Kolejna - litości z tymi DSami i 208. Szanuj swoją kasę. DS jest nudny jak flaki z olejem, niczym sie nie wyroznia, ani to praktyczne, ani fajne. C3 po zmniejszeniu. 208 jest tak samo przecietne. Już lepiej Ibizy poszukać, Clio, Mazdy 2.

 

Generalnie dla mnie wzorem samochodu w segmencie B jest Fabia. Owszem, nowa Ibiza i Polo są lepsze, ale też dużo droższe. Fabia robi wszystko, czego prakrycznie 90 proc. kierowcow oczekuje. Kosztuje rozsadnie, masz pakiet przegladow, gwaranje na 4 lata za dodatkowe 1300 zl. OK, moze jest bezplciowa, ale dla mnie ma charakter wynikajacy z tego, ze prakrycznie nic Cie w tym aucie nie wkurza, ergo ktos to dopracowal.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...