Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Kup sobie Mokkę, czy tam Aronę, która Ci się bardziej podoba i bądź szczęśliwy. Ty już jesteś zdecydowany na takie auto i kurwa na argumenty o innych reagujesz w swoich stylu... Proponowałbym przenieść się z tym pytaniem na jakieś forum miłośników crossoverów, a nie tutaj...

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, zovalik napisał:

Autko w granicach 20k:
Benzyna pod gaz
Klima
4 drzwi
Ewentualnie jakiś dopinany napęd na 4 koła ale to nie jest istotne.

I z wymagań w zasadzie tyle. Wiadomo, jak najmniej awaryjne i tanie w eksploatacji ;-)

W oko wpadła mi Mazda 3, Hyundai i30 ale to tylko wizualnie.

 

Niech Cię ręka boska broni przez Chujdajem iczydzieści benzyna 1.6 ;) Jakości wykończenia jest na tak niskim poziomie, że aktualnie Skody Favorit po 30 latach wyglądają w środku solidnej ;) Mazdą trzy też się strasznie jarałem, a potem przypomniałem sobie boje Guliego z Mazdą i też mi przeszło.

 

@Gacek, jebaj to - grunt, żebyś kurwa nie kupił Nisana Dżołka, bo wyjdziesz pewnego dnia z domu i powiesz: kurwa, co mną kierowało, żebym kupił takie paskudne auto ;) Przejedź się każdym, który wymieniałeś, sprawdź który najmniej tłucze plastikami i najmniej się kolebie i kupuj! :)

 

I masz rację - nie kupuj Golfa, bo to auto dla ludzi, którzy myślą innymi kategoriami ;)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Gacek said:

Dobra, jeżeli w odpowiedzi na pytanie o określonych rozmiarów, dostępny dla >2 rodziny auto dostaję sugestie Golfa i Mazdy 3, a jak odpowiadam, że szukam czegoś innego, to słyszę, że powinienem schować dumę do kieszeni :kekeke: to chcę tylko powiedzieć, że sama się przypomina pasta o chodzeniu po bułki. Bardzo więc wszystkim dziękuję za dobre chęci i kończę temat zanim zejdziemy rzeczywiście na jakieś małe Fiaty. :)

 

A ja jeździłem sobie, z dwoma wielkimi walizkami, i Golfem, i Mokką, jakoś mi ładniej weszły do VW :kekeke:

 

4 hours ago, Gacek said:

Jestem totalnym laikiem w kwestii motoryzacji, więc szukam pomocy z każdego źródła.

 

Jeżeli ktoś ma dla mnie jakieś rady, chciałby mi coś odradzić, zasugerować, ma własne przemyślenia czy doświadczenia - wszelkie słowo chętnie przyjmę, bo operuję w zupełnie dla siebie obcym terenie.

 

O to mnie skłoniło do wyrażenia mojej niepochlebnej opinii na temat tych aut. Sorry, że nie umiem czytać :roll: 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gacek napisał:

Dziękuję za wszystkie rady i poświęcony na nie czas, ale jeśli mówię, że szukam czegoś w konkretnym typie, to przepraszam, ale nie przekonacie mnie do aut ZUPEŁNIE innych i totalnie przeciwnych moim oczekiwaniom. Widziałem Mazdy 3, Kię Ceed, widziałem też Fiata Tipo i jego, surprise surprise, też nie biorę pod uwagę, bo szukam czegoś po prostu zupełnie innego.

Gacek, nie obraź się, ale nie napisalem Ci tego, zebys sie spinal, tylko dlatego, że wiem jak jest. Gdybys jeszcze podal jakis argument w stylu "moja zona czy tam panna, chce siedziec wyzej i miec duze kola, zeby wjezdzac na krawezniki" to jeszcze bym zrozumial.

 

Jest jeszcze jedna kwestia. Wielu ludzi idacych do salonu nie wie czego chce. I kupuja te wszystkie maszkary i gowna. Np. w Polsce niezle sprzedaje sie Mitsubishi ASX - kompaktowy SUV, ktory jest tak zły, że przy konkurencji jaka jest w tym segmencie, naprawde nie kumam jak ktoś może to kupić.

 

Przyklad ktory poruszasz - Skoda. Serio uważasz, że Mokka jest lepsza od Karoqa? Otóż nie jest, ale Ty patrzysz na Skode z pryzmatu prestiżu czy wizerunku. Duster to jest swietny SUV bo w wersji 4x4 ma rewelacyjne wlasciwosci terenowe, jest prosty i nadaje sie do tego do czego sa SUVy - do prowadzenia aktywnego trybu zycia. Zobacz ile ludzi zapierdala tym po budowach. Jednoczesnie jest budzetowy - ma brzydkie plastiki i stalowe felgi, ale jego mozliwosci terenowe sa na poziomie wielu aut za 2-3 razy tyle.

 

 

2 godziny temu, Gacek napisał:

Jeździłem Mokką i miałem zupełnie inne doświadczenia, ale tą z poprzedniej "generacji", chyba już dwuletnią. Sprawdzę jak to wygląda w obecnym modelu i może też faktycznie przejadę się innym autem z innego segmentu by zobaczyć jak sprawują się obecne auta (sam jeżdżę obecnie około 10 letnim autem, siłą rzeczy będę miał wielki przeskok).

I jeszcze jedno apropo swiadomosci tego, co wciskajo Ci w salonach - Mokka ma jedna generacje. To jest caly czas ten sam model, tylko po lifcie. Nic poza tym. Zmienili swiatla i wmawiajo ludziom, ze to nowy model...

2 godziny temu, jmk napisał:

Nie wiem czy Cię interesują późniejsze koszty, ale moja siostra ma mazdę chyba cx3, z 2016 roku. Też brali leasing i ogólnie niby to dobra opcja, ale opłaty bardzo duże np. ubezpieczenie wskazane, jak pękła opona na s3 to mogli wymienić tylko w oficjalnym serwisie (trwało to dość długo, bo musieli oponę... sprowadzić) i nie dali zastępczego samochodu, a w dodatku musieli za to zabulić, oczywiście sporo. I jeszcze kilka takich sytuacji.

To akurat kwestia finansowania i jego warunków. Poza tym nie pojmuje jak mozna kupowac opone w ASO...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, zovalik napisał:

Autko w granicach 20k:
Benzyna pod gaz
Klima
4 drzwi
Ewentualnie jakiś dopinany napęd na 4 koła ale to nie jest istotne.

I z wymagań w zasadzie tyle. Wiadomo, jak najmniej awaryjne i tanie w eksploatacji ;-)

W oko wpadła mi Mazda 3, Hyundai i30 ale to tylko wizualnie.

Za 14-15k dostaniesz Peugeota 407 2.0 albo Citroena C5 II 2.0 - pod LPG idealne silniki.

 

Tylko kwestia żeby trafić na dobry egzemplarz, sprawdzić bardzo dokładnie i nie ufać nikomu, bo skończysz tak jak ja ze swoją 407 XD

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Brachu napisał:

a ja jeżdżę 10 letnim i30 i sobie chwalę. W pracy służbowe też i30 nowsze, z przebiegiem over 200 tysięcy i nie słyszałem trzeszczących plastików.
 

Nie przeszkadza ci, że przy powyżej 90 km/h można ogluchnac?

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tio napisał:

Gacek - nastawiasz się na nowy samochód? W tej cenie kupisz o klasę lepsze auto np. 3 letnie z przebiegiem poniżej 100 tys. km.

Myślałem nad tym, ale na dziś odrzucam ten scenariusz.

Nie chodzi nawet tylko o dyskomfort psychiczny związany z posługiwaniem się używanym pojazdem, ale ważniejszy jest dla mnie inny czynnik.

Myślimy z narzeczoną o założeniu rodziny i jeśli obecnie realizowany scenariusz wypali, to kupowane obecnie na 3-4 lata auto po tym czasie przekażę jej do używania dla celów rodzinnych, a ja zmienię coś na inny segment (już pominę na jaki, bo zaraz ktoś będzie mi sugerował coś z zupełnie innej bajki, tak jak w tej paście o chodzeniu po bułki). Bardzo ważne jest dla mnie zatem to, co ona na ten temat uważa. Mnie takie auta w typie Mokki czy Arony się podobają (wiem, że dla innych to zbrodnia), tak jak i mojej partnerce.

Biorąc pod uwagę te dwa czynniki doszliśmy do wniosku, by taki scenariusz jaki przedstawiasz wyeliminować. Może jak kupię kiedyś auto z innego segmentu, które mi się bardzo podoba i zarazem nie jest autem rodzinnym, to zdecyduję się na takie rozwiązanie jak piszesz.

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@Gacek - ja Ci nie bede moralizowal, choc szukasz w naprawde egzotycznych rejonach jak dla mnie, ale z tych trzech to Mazda. Do rozwazenia jako argumenty na minus wyzsze ceny za OC (wieksza pojemnosc) oraz POTEZNE ryzyko kradziezy, zwlaszcza gdybys bywal w Warszawie (elektronika otwierania nowych Mazd to mega porazka, w ciagu kilku dni 6 stracil Krzysiek Marciniak z Canal+ oraz 3 Lucjan Brychczy).

 

@zovalik - tu bym Cie zjechal jak @Bebok, wskazujac, ze podales za malo informacji. Nie wiem, czy isc bardziej w kompakty (wowczas masz wiecej miejsca, ale zapominasz o 4x4), czy sugerowac Ci np. kanciastego i mniejszego w srodku Ingisa (male pojemnosci silnikow, znosza LPG, jest 4x4). Jak akceptujesz i30, to zwroc uwage na blizniaczego ceed'a - nieco mniej dziadkowe wnetrze, zazwyczaj sa tez lepiej wyposazone na rynku wtornym, a do tego super atutem jest bardzo ustawny bagaznik nawet w hatchbacku. No i nie podales, czy potrzebujesz jednak czasem pojechac szybciej po plaskim - dopiero wtedy wchodzilbym w auta segmentu wyzej, co sugeruje @lad.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

@SZk tym 4x4 się nie sugerować, priorytet to pod LPG bo auto będzie dużo jeździło. To 4x4  dałem z uwagi na to, że np. są Golfy 4motion a z racji tego gdzie mieszkam to się czasem przydaje ale jest to kryterium o bardzo niskim priorytecie.

 

Raczej interesuje mnie kompakt bo na trasy to mam Avensisa a z kanciastych 4x4 to Daihatsu Terrios ;)  myślę, że zostając w segmencie niżej kupię młodsze/lepiej wyposażone auto w tej kwocie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Planuję założyć światła do jazdy dziennej do mojego samochodu (Audi A6 C5) i już w zasadzie się zdecydowałem na te: https://www.osram.pl/am/ecat/LEDriving PX-5-LED, światła do jazdy dziennej-Samochody-Automotive Lighting/pl/pl/GPS01_1062701/PP_EUROPE_PL_eCat/ZMP_1166035/ , ale poczytałem później, że powodują jakieś problemy z elektryką itp. Generalnie im więcej czytam na ten temat, tym mniej wiem. Może macie coś sprawdzonego do polecenia?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Bebok napisał:

Tak apropos to ostatnio widzialem na ulicy Opla Crosslanda X i... no kurwa nie. Serio. C3 Aircross, który jest bliźniakiem tego Opla jest przynajmniej jakiś ciekawie zaprojektowany, fajny, a ten Opel to jakas stytlistyczna pokraka...

No, czyli zrobił efekt wow, a więc wszystko się zgadza. A że zrobił efekt: "wow ale nuda" to już inna sprawa ;) 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bebok napisał:

Tak apropos to ostatnio widzialem na ulicy Opla Crosslanda X i... no kurwa nie. Serio. C3 Aircross, który jest bliźniakiem tego Opla jest przynajmniej jakiś ciekawie zaprojektowany, fajny, a ten Opel to jakas stytlistyczna pokraka...

 

Wiesz, PAG ich przejął, to co się dziwisz :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...