Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ajerkoniak napisał:

 

Bezpieczne typy, powinny być w porządku. Ja to bym zerknął też w kierunku Hyundaia i30, wielkościowo też dobrze, a wizualnie jednak lepiej od powyższej trójki. Paru użytkowników znam, chwalą sobie, głównie benzyniaki :)

 

No to chyba nie 1.6, który ma makabryczne spalanie...

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.11.2017 o 15:08, wwosik napisał:

Ojciec chce kupić auto. Ogólne punkty:

 

1. nowe (tego nie dyskutujmy)

2. głównie dla 2 osób

3. z bagażnikiem

 

Jego własne typy:

1. Honda Civic (jeździ taką od 10 lat)

2. Golf

3. Octavia Elegance

 

Co sądzicie?

Sadzimy, że podałeś za mało informacji. Dużo za mało.

  • jak jezdzi?
  • jakie trasy?
  • gdzie chce jezdzic?
  • jak duzo miejsca na bagaz potrzebuje?
  • jak wazny jest funfactor?
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Bo generalnie Honda wycenia swoje auta drożej od konkurencji. Oczywiście ma tez zazwyczaj więcej w standardzie i przy większości modeli lepiej „trzyma” wartość, ale na starcie wydatek może być wyższy.

 

Edyta: no i Honda oraz np. Toyota mają sztywne opcje wyposażenia dodatkowego, wiec np. chcąc światła LED musisz wziąć i zapłacić za rzeczy, które niekoniecznie chcesz, a Kia oidp jest w tym temacie bardziej elastyczna.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, me_who napisał:

Bo generalnie Honda wycenia swoje auta drożej od konkurencji. Oczywiście ma tez zazwyczaj więcej w standardzie i przy większości modeli lepiej „trzyma” wartość, ale na starcie wydatek może być wyższy.

 

Edyta: no i Honda oraz np. Toyota mają sztywne opcje wyposażenia dodatkowego, wiec np. chcąc światła LED musisz wziąć i zapłacić za rzeczy, które niekoniecznie chcesz, a Kia oidp jest w tym temacie bardziej elastyczna.

 

VAG też często tak robi ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.11.2017 o 21:10, wwosik napisał:

1. lubi dynamicznie

2/3. trasa przeważnie 80 km w jedną stronę, do domku na wieś, od autostrady po gruntówkę; od czasu do czasu dalszy wyjazd

4. sporo, rzeczy do domku na wieś, jak kosiarka

5. ważny, choć niewyłącznie

 

Dla mnie to jest nadal trochę mało informacji, ale... Może zdecydować się na coś bardzo uniwersalnego i z fun-factorem, czyli lekko podniesione kombi z 4x4, czyli np.

 

  • Octavia Scout
  • Leon Xperience
  • Golf Alltrack

Można wziąć z 184 KM dieslem i DSG, można z manualem i benzyną, generalnie ten sam samochód w różnych wariantach - pod rozne gusta. Alternatywą jest np. Octavia RS kombi. Tez może być jako 4x4 (diesel) lub FWD z benzyną 245 KM. 230-konnej nie ma co rozważać, bo w 245 jest cwany mechanizm roznicowy z przodu.

Odnośnik do komentarza

@wwosik to są moje doświadczenia jako osoby, która nie zna się na samochodach, więc nie opowiem Ci tak profesjonalnie jak Bebok ;) 

 

W swojej Hondzie bardzo doceniam pakowność, szczególnie fajnym (choć niektórzy krytykują) patentem jest brak koła zapasowego (zestaw naprawczy jest w zamian), dzięki czemu w bagażniku jest dodatkowy kufer, w który można spakować większość bagażu. Niesamowicie to jest dla mnie wygodnie, gdzie obecnie pół bagażnika zajmuje pies, a drugie pół wózek i nie ma gdzie kłaść toreb czy innych gratów. 

Fajna jest też możliwość składania siedzeń tylnych do góry, dzięki czemu jest fajna przestrzeń. Tutaj masz pokazane jak to wygląda: magic seats

Dodatkowo jak się położy siedzenia, to przestrzeń bagażnika + siedzenia jest idealnie płaska. Z tego względu bardzo mocno myślę o jakiejś wyprawie dalszej samochodem (Norwegia) z opcją kimania w tak składanym bagażniku :) Kawał przestrzeni się robi, w ten sposób to chyba jest jeden z najbardziej pakownych kombi na rynku.

 

Bardzo sobie cenię siedzenia z przodu, mają fajny zakrzywiony kształt, dzięki czemu przy zakrętach nie lata się na boki, tylko trzymają w jednej pozycji.

 

Moją ulubioną opcją auta jest jednak dotykowy panel, który jest postawiony na Androidzie i udało się do niego dobrać, dzięki czemu można instalować własne aplikacje :) Obecnie mam tam wgranego Yanosika, który mnie o wszystkim ostrzega, nawigację Google Maps pokazującą natężenie ruchu i Spotify do muzyki. Komórkę ustawiłem, że jak łączy się po bluetooth z autem, to od razu odpala hotspota, więc wszystkie te aplikacje są zawsze online, w jakieś 30 s od odpalenia samochodu.

 

Jeśli chodzi o samą jazdę, to mam wrażenie, że nie jest to super dynamiczna fura, nabiera kopnięcia dopiero w granicach 3,5-4k obrotów, ale gdzieś słyszałem, że taka jest też specyfika Hondziaków. Jak na moje potrzeby wystarcza, chociaż wiadomo, że fajnie by było mieć większe kopnięcie ;) no ale jednak jest to fura dla rodziny obecnie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pewien problem, dla większości z Was pewnie zadane pytanie będzie banalne, ale to moje pierwsze kupno opon i nie jestem jeszcze obiegany w tym temacie. Mianowicie chcę kupić opony całoroczne, tylko nie do końca wiem jaki rozmiar dobrać. Obecnie z przodu mam 185/65R14 a z tyłu 165/70R14. (takie opony miałem już przy kupnie auta) No i teraz zastanawiam się w jakim rozmiarze kupić nowe. Czy proponowane przez oponeo 175/70R14 będzie ok?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...