Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, ajerkoniak napisał:

W sensie jakieś miejskie autko? Doprecyzuj budżet, ale od razu mi wpada do głowy Yariska, ewentualnie Swift.

Swifta bym chyba odradził. Miałem z 2007 roku i średnio z niezawodnością (skrzynie padają, ja akurat na taki egzemplarz trafiłem), chociaż fajnie się spod świateł ruszało :) 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Ingenting napisał:

Mam nadzieję, że to moje ostatnie pytanie w sprawie rejestracji samochodu. :D

Już po spisaniu umowy okazało się, że moja żona ma maksymalne zniżki i dlatego chciałbym, żeby to ona była głównym właścicielem samochodu. Czy w tej sytuacji mogę ją zarejestrować jak współwłaściciela czy musi być wpisana na umowie kupna?

Nie musi byc, ale jak jest to unikasz wiekszosci formalnosci. W przypadku jak tej drugiej osoby na umowie nie ma to z tego co pamietam musisz jej przekazac czesc samochodu jako darowizne.

 

E: tio pierwszy.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, tio napisał:

A ja dostałem dziś zdjęcie z fotoradaru i dwie opcje do wyboru: 300 zł i 6 pkt lub 500 zł bez punktów. Na razie mam 4 pkt na koncie więc się zastanawiam co wybrać. 

Ja bym bral punkty. Raz, ze skoro masz zaledwie 4 to nic Ci nie grozi, a dwa ze o wydanych 5 stowach zaraz zapomnisz, a punkty siedza w tyle glowy i ucza pokory.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.10.2017 o 18:37, Meler napisał:

Zapomniałem dodać, że awaryjnie chciałbym móc zmieścić do tego żonę i dwójkę dzieci :)

Szukaj 5-drzwiowego i zmiescisz. To bardzo proste auto, ale smiesznie tanie na rynku wtornym jak na swoja wartosc. Ewentualnie poszukaj Pandy II generacji. To tez jest tanie, czyli kupisz relatywnie mlode.

 

Alternatywa jest jakis mikrovan typu Kia Venga albo kombi segmentu B - np. Fabia czy Clio. Do takich samochodów wejdziecie na ludzie i miejsca na klamoty masz w pierony. Najwiecej w Skodzie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.10.2017 o 21:07, tio napisał:

A ja dostałem dziś zdjęcie z fotoradaru i dwie opcje do wyboru: 300 zł i 6 pkt lub 500 zł bez punktów. Na razie mam 4 pkt na koncie więc się zastanawiam co wybrać. 

Jesli z GITD (straze miejskie chyba juz nawet nie moga lapac) to szczerze polecam zlanie wezwania. To ich obowiazkiem jest ustalic kierujacego sobie znanymi sposobami, jesli w pol roku nie zdaza, na co jest duza szansa, bo nie maja takich mocy przerobowych, po pol roku od nieustalenia sprawcy sprawa idzie do kosza. Przynajmniej tak bylo 3 lata temu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Co do nowego Golfa i nowej Octavi to Ci mogę powiedzieć tylko tyle, że wielkiej różnicy w prowadzeniu miedzy nimi nie ma. Skoda ma IMO jednak ciut mniej przyjazne plastiki, ale trochę więcej przestrzeni w środku i zdecydowanie więcej miejsca bagażowego. Natomiast jeśli wpadłby na pomysł Rapida, to wybij z głowy. Jeśli ma budżet na Golfa/Octavię, to lepiej kupić jedno z nich. Rapid jest w środku (w stosunku do tych dwóch) dużo ciaśniejszy i wpadli na okrutnie fatalny pomysł zjebanego podłokietnika, który masz ochotę po godzinie jazdy wyrwać z mięsem. Octavia jest też trochę twardsza od Golfa, ale wygląda IMO dużo lepiej. No i bagażnik Skody niszczy Golfa.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, wwosik napisał:

Ojciec chce kupić auto. Ogólne punkty:

 

1. nowe (tego nie dyskutujmy)

2. głównie dla 2 osób

3. z bagażnikiem

 

Jego własne typy:

1. Honda Civic (jeździ taką od 10 lat)

2. Golf

3. Octavia Elegance

 

Co sądzicie?

 

Bezpieczne typy, powinny być w porządku. Ja to bym zerknął też w kierunku Hyundaia i30, wielkościowo też dobrze, a wizualnie jednak lepiej od powyższej trójki. Paru użytkowników znam, chwalą sobie, głównie benzyniaki :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...