Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy, ktory od lat jezdzi Mazdami, gdy ja kupowalem auto, zwracal jedynie uwage, ze w tych samochodach trzeba uwazac na rdze (zwlaszcza w tej serii I, bo niby pozniej ogarneli ten problem). U mnie 1,8 w benzynie, od maja zrobilem z 15k, absolutnie zadnych problemow. Rocznik 2008, Mazda 6 II, hatchback. I swoja droga kupiony w komisie jako auto z Niemiec :).

Odnośnik do komentarza

Pierwsze dwa auta jak dla mnie mają lakierowane zderzaki. Moje Suzuki wyglądało identycznie jak sprzedawałem, a też lakierowałem oba zderzaki. Ostatnie auto niestety w cieniu, więc nie widać. Generalnie to jeśli były lakierowane tylko obtarcia to wiadomo, że tragedii nie ma. Aut idealnych po prostu nie ma. Kwestia podjechania z kimś kto się zna, żeby to obejrzał z bliska :)

Odnośnik do komentarza

Ewentualnie sprawdzenie lakieru. Koszt bodaj z 60-70 zł. U mnie gość od razu mówił, że drzwi były lakierowane, bo "obtarcia". Pojechałem na stację diagnostyczną, gość przejechał miernikiem całe auto i faktycznie na drzwiach wskazanie było inne niż np. na dachu. Niby parę złotych trzeba wydać, ale jak się pewności nie ma, to warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

czołem panowie,

 

kasa jest na stole, szukam hatchbacka do 25.000 juz bez mozliwosci przekroczenia tej kwoty, w zasadzie ten budzet pozwala mi rozwazac z fajniejszych aut seata leona, golfa 5, a tak to same mazdy 3, ople astry albo chevrolety

Skoro tata nie chciał Fiata, to bierz VW Golfa, solidne, niemieckie auto, albo Audi A3 też paaanie, solidne, niemcy to byle gówna nie robią.

Odnośnik do komentarza

Najladniejsze, najfajniejsze z wyglądu auto z tych dostępnych dla śmiertelnika mu się nie podoba :qwa: Jak będą chodzić po parę tysięcy to se kupię :)

zadowole sie, ze Tobie sie podoba

 

audi A3 jest mega, ale przekracza moj budzet :(

 

a co z ta mazda 3? ewentualnie to jaki brac silnik?

a golfa to kurcze ciężko wybrac wsrod tylu ogloszen...

Odnośnik do komentarza

Istnieje takie powiedzenie, że przysłowia są mądrością narodu, a jest takie przysłowie "Każdy Ford gówno wort, każdy Fiat jego brat". No ja naprawdę nie wiem, jak ktoś może chcieć dyskutować z mądrością dziejową wielu pokoleń.

 

A tak już na poważnie, to niepoważny jest zarówno tata Fasola, jak i on sam. Tata dlatego, że totalnie nie pojmuję jego irracjonalnej niechęci do Fiata w 2015 roku, która niechybnie jest pokłosiem problemów, które Fiaty w rzeczywistości trapiły. Tyle, że to było jakoś w połowie lat 90, kiedy to debiutowały takie chujowe auta jak Marea czy inne Sieny. Obecne Bravo to zupełnie coś innego. Ale tata pewnie zdawał prawo jazdy na Maluchu w latach 70, a potem może jeździł 125p i stąd przekonanie, że obecne Fiaty są jakościowo takie same jak te sprzed 15, a nawet 30 lat.

 

Fasol jest niepoważny dlatego, że kieruje się mądrością typowego janusza, do którego nie dociera że istnieją inne silniki niż LEGENDARNY 1.9 TE DE I, a zamykanie się tylko na jakieś podejrzane Leony i prośba o ich ocenę (serio, jak ktokolwiek ma tutaj cokolwiek polecić tylko na podstawie zdjęć ogłoszeniach?) jest średnim pomysłem, zwłaszcza gdy w perspektywie jest do wydania niemały hajs.

 

Jakby co ja moją wiedzę motoryzacyjną czerpię stąd: https://www.facebook.com/damianosamochodach?fref=ts

Odnośnik do komentarza

Co do mojego ojca, masz zupełną rację. Pewnie domyślasz się, że nie ma nawet startu do tej dyskusji. Co do mnie - po części także. Kieruję się mądrością typowego janusza, no ale jak tak nieźle idzie Ci obalenie mitów, to może spróbujesz z tym, że silniki 1,9 TDI są najbardziej niezawodne? Ponadto, dodałem, że nie ograniczam się do diesla, a rozważam zakup benzyny, o co nawet zapytałem (mazda 3, jaki silnik?).

 

No ale skoro uważasz, że na podstawie ogłoszeń, zdjęć i informacji w nich zawartych nie można wyselekcjonować kilku aut, które rzeczywiście warto obejrzeć na własne oczy, to ja już nie wiem, jak kupić auto. ;)

Odnośnik do komentarza

Nie no kurwa hajd, nie pierdol, że Bravo jest samochodem o jakości Golfa, bo nie jest. Fakt - Bravo to naprawdę dobry Fiat, jeden z najlepszych oprócz Pandy. Te z aktualnej palety - wszystkie mutacje 500 i leciwe Punto to dramaty. No ale nie powiesz mi, że silniki JTD czy Multijet dorównują trwałością 1,9 TDI PD. Mój ojciec miał Doblo 1,9 MJ 105 KM. I to auto było słabe jakościowo, naprawdę słabe. Miało masę problemów, jakich nie miałem z 20-letnim VW. Dodatkowo każda naprawa była droga. Hydrauliczne sprzęgło, świece żarowe, które są tak schowane, że do wymiany trzeba wyciągać silnik. Albo zamki, które wytrzymały 150 tys km.

 

Żeby nie było - sam mam francuskie auto, które jest naprawdę bardzo porządne i niezawodne, ale jednocześnie ma swoje kaprysy, które mogą wkurwiać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...