Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

No nie odpowiem nawet na kwestię z Elbą, bo to w najlepszym wypadku marny trolling, porównywać postarzenie do zmiany rasy, okej :roll:

 

Spojrzenie to wydaje mi się jest kwestia zagrania go, a nie odpowiedniego wyglądu. Podejrzenie relacji też jest niczym nie podparte, bo sam wygląd aktora to mało.

 

Przecież Ciri w Sadze była dzieckiem i to wyglądającym niesamowicie dziecinnie, że przypomnę Spod popielatej, nierówno i nieładnie obciętej grzywki patrzyły ogromne szmaragdowozielone oczy, dominujący akcent w małej twarzyczce o wąskim podbródku i lekko zadartym nosku. W oczach był przestrach.

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Feanor napisał:

 

Może. Ale ma dużo trudniej. Zresztą tu nie chodzi o to, że wygląda młodo: na tym zdjęciu wygląda jak dziewczyna niewinna i refleksyjna, takie jest pierwsze wrażenie z którym będzie musiała walczyć swoim aktorstwem. 

Renfri też wygląda na młodą, a potrafię wyobrazić sobie wzbudzany przeznnią strach. 

 

No, ale nie bazujmy na jednym zdjęciu, przecież to absurd, zwłaszcza w Hollywood.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, ajerkoniak napisał:

Przecież Ciri w Sadze była dzieckiem i to wyglądającym niesamowicie dziecinnie, że przypomnę Spod popielatej, nierówno i nieładnie obciętej grzywki patrzyły ogromne szmaragdowozielone oczy, dominujący akcent w małej twarzyczce o wąskim podbródku i lekko zadartym nosku. W oczach był przestrach.

Dlatego tu nikt nie rozmawia o aktorce grającej Ciri, więc ten wtręt jest pozbawiony sensu - dokładnie tak jak zbywanie oczywistego niedopasowania czy innego koloru skóry charakteryzacją. :roll:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ale moment, proszę ja Was. Przed startem nowego serialu nie pokazuje się postaci epizodycznych, chyba że gra ją sir John Gielgud albo inny Mel Gibson, tylko postacie, które będą bliskie osi serialu.

 

Na razie jest oczywista triada: Geralt, Ciri w wieku szkolnym, i (podejrzanie młoda) Yennefer.

 

Poza nimi to wyłącznie postacie z dworu Cintry: ojciec, matka oraz mądry mentor, i z Thanedd - nauczycielka, dwie koleżanki ze szkoły (o imionach btw przekreślających ich związki z uniwersum) i rywalka (zapewne też ze szkoły, na pewno nie jako Dzierzba z książek). Na tem moment taki zestaw postaci zapowiada klasyczny serial o dojrzewaniu wyalienowanej nastolatki. Mam nadzieję, że się mylę, ale ta interpretacja bardzo trzyma się kupy.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

No jasne, tak samo może się trzymać kupy jakakolwiek inna interpretacja bo serial raczej nie będzie dosłowną ekranizacją którejkolwiek z książek. I nie oszukujmy się, głównym bohaterem będzie Geralt i wokół niego się to będzie toczyć. Nie wybiera się Cavilla by grał drugie skrzypce dla absurdalnego pomysłu o dojrzewaniu nastolatki.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, ajerkoniak said:

Przecież Ciri w Sadze była dzieckiem i to wyglądającym niesamowicie dziecinnie, że przypomnę Spod popielatej, nierówno i nieładnie obciętej grzywki patrzyły ogromne szmaragdowozielone oczy, dominujący akcent w małej twarzyczce o wąskim podbródku i lekko zadartym nosku. W oczach był przestrach.

 

Ja bym proponował w ogóle wybrać jakiś opis z kolebki, żeby podkreślić jej wiek na początku Sagi, a nie na końcu.

 

Wiek Ciri nie jest aż tak istotny, ważne są otaczające ją postacie. A one póki co są jednoznaczne. Oby to była tylko zmyłka, nie znamy jeszcze choćby Jaskra.

 

 

Odnośnik do komentarza

No, ale wygląd Ciri się niespecjalnie zmienia przecież w ciągu Sagi. Ile to trwa lat? 3-4? Nie pamiętam teraz dokładnie, ale pamiętam opisy mówiące do końca o jej niewinnym wyglądzie i tylko oczach czy wzroku zdradzającym co przeżyła.

 

Jednoznaczne wskazujące tylko na serial o wyalienowanej nastolatce? Okej, jestem pod wrażeniem pewności interpretacji.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Profesor napisał:

 

Poza nimi to wyłącznie postacie z dworu Cintry: ojciec, matka oraz mądry mentor, i z Thanedd - nauczycielka, dwie koleżanki ze szkoły (o imionach btw przekreślających ich związki z uniwersum) i rywalka (zapewne też ze szkoły, na pewno nie jako Dzierzba z książek). Na tem moment taki zestaw postaci zapowiada klasyczny serial o dojrzewaniu wyalienowanej nastolatki. Mam nadzieję, że się mylę, ale ta interpretacja bardzo trzyma się kupy.

Tak po prawdzie to ojca i matki nie ma w obsadzie jeszcze; Calanthe to babka Ciri, a Eist to jej przybrany dziadek. Pavetta (matka) w książce ma epizodyczna role, za to ojciec Ciri jest postacią kluczowa dla uniwersum :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Przecież tu cały czas jest powtarzane, że nie chodzi o faktyczny wiek, tylko o urodę. Wracając do przykładu z Yennefer - aktorka grająca ją ma 22 lata, więc mnie ta liczba pasuje do jej opisu z uniwersum. Nie pasuje mi natomiast jej uroda, która nie tylko nie pasuje do opisu postaci, ale nawet do jej rzeczywistego wieku, bo wygląda na dobrych 5 lat mniej.

Odnośnik do komentarza

To wszystko kojarzy mi się z castingami do Gry o tron. Jak ogłosili, że Pedro Pascal będzie grał Oberyna Martella, to też były płacze, że wygląda mało egzotycznie i lepszy byłby ten ziomek co grał wojownika pustyni w filmach Mumia (zapomniałem jak się nazywa). Potem się okazało, że Pascal zamiótł swoją grą. Naprawdę nie wiem, dlaczego opinie o AKTORACH opieracie na statycznych obrazkach.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

Oj, misie, misie, kto tu się zdjęciami Fringilli i Sabriny sugeruje. Podpowiem: "Mimi Ndiweni and Therica Wilson-Read as novice sorcerers".

 

Nie ma porównania z GoT, tam spójność wiekowa została zachowana, przynajmniej dopóki Martin nie zaczął świadomie tworzyć scenariusza jako nowej wersji powieści. Zresztą też nie najlepiej się to skończyło, bo jeśli odpowiadał Wam wątek Talissy Stark, wykreślam Was z testamentu. Żona Robba była typowym ukłonem pod amerykańską widownię, powiedzcie zatem, czym, jeśli nie tym samym, jest pojawienie się adeptek z Thanedd o "uświęconych kanonem" ;) imionach potężnych czarodziejek? I co innego Waszym zdaniem może to oznaczać dla fabuły?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Profesor napisał:

Oj, misie, misie, kto tu się zdjęciami Fringilli i Sabriny sugeruje. Podpowiem: "Mimi Ndiweni and Therica Wilson-Read as novice sorcerers".

 

I to novice musi oznaczać nastolatki? Równie dobrze mogą być na początku swojej kariery jako pełnoprawne czarodziejki ;) no serio, na podstawie jednego zdania cały zarys serialu :keke: ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze to nie jedno zdanie - tożsame wnioski płyną ze spojrzenia na twarze aktorek.

Po drugie to "novice" samo w sobie stanowi grube odejście od kanonu, skoro w powieści spotyka Ciri jako już była doradczyni królewska, więc domysły Profesora brzmią co najmniej bardzo prawdopodobnie, bo nie bez powodu je tak gwałtownie odmładzają.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...