Skocz do zawartości
Zapraszamy do udziału w tradycyjnym plebiscycie CMF Awards, edycji 2017! Swój głos można oddać w poniższym dziale do 25.01 do godziny 23:59.
CMF Awards 2017
Feanor

Seriale telewizyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie wkrecilem w Sense8. Szkoda, ze serial zostal zdjety po 2 sezonie :sad: Podobno ma byc tylko jakis finalowy dwugodzinny odcinek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Seju napisał:

Ktos chyba tutaj nawet polecal Raya Donovana i co to jest za serial! Jedna z najlepszych rzeczy jakie widzialem w ostatnich latach, genialna sprawa :)

Ja polecałem, ale... sam odpuściłem i nie oglądam. IMO serial poszedł w złym kierunku i zupełnie nie podoba mi się sposób w jakim rozwinęli główną postać.

Także nie wiem czy jesteś jakoś na początku (1/2 sezon), czy na bieżąco oglądasz, ale ja bym już nikomu tego serialu nie polecał :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaczalem drugi sezon :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gomorra sezon 3

Jestem rozczarowany. Slabiutki ten sezon. Właściwie tylko odcinek z Ciro w Bułgarii był naprawdę dobry. Reszta była średnia lub słaba. Ten sezon miał jedna, ogromną wadę - nikogo nie dało się tutaj lubić (może oprócz Ciro, który się trochę ogarnął). Gennaro był mega palantem i nawet podczas walki o wlasna rodzinę wcale mu nie kibicowalem. A już zabicie siostry Hrabiego to WTF?! Ostatni odcinek i idiotyczna śmierć Ciro właściwie kończy serial. Nawet jezeli bedzie cos dalej, to nie ma dla kogo tego oglądać bo Hrabia jest smarkiem którego się nie da słuchać a Gennaro to palant. Szkoda że tak to scenarzyści zmarnowali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
40 minut temu, Scorpio napisał:

Gomorra sezon 3

Ukryj zawartość

Jestem rozczarowany. Slabiutki ten sezon. Właściwie tylko odcinek z Ciro w Bułgarii był naprawdę dobry. Reszta była średnia lub słaba. Ten sezon miał jedna, ogromną wadę - nikogo nie dało się tutaj lubić (może oprócz Ciro, który się trochę ogarnął). Gennaro był mega palantem i nawet podczas walki o wlasna rodzinę wcale mu nie kibicowalem. A już zabicie siostry Hrabiego to WTF?! Ostatni odcinek i idiotyczna śmierć Ciro właściwie kończy serial. Nawet jezeli bedzie cos dalej, to nie ma dla kogo tego oglądać bo Hrabia jest smarkiem którego się nie da słuchać a Gennaro to palant. Szkoda że tak to scenarzyści zmarnowali.

Spoiler

No ja miałem takie odczucia po S02, że nie ma co dalej oglądać po zabiciu ojca Gennaro. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skończyłem 4. sezon Peaky Blinders i uważam, że był świetny. Powrót do prostego, dobrego klimatu i odejście od tych zawiłości, w których ja osobiście się gubiłem w trzecim sezonie. Jak zawsze świetne zwroty akcji i ten brudny klimat robotniczej Anglii XX wieku... love it.

• Lubię! 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś wie czy i kiedy będzie dostępny na Netflixie 4 sezon Mostu nad Sundem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra passa serialowa trwa ;) Kolejna produkcja do obejrzenia w jeden wieczór - Atypical (8 odcinków po 30 min). 

Główny bohater to nastolatek zdiagnozowany jako autystyczny, a dokładniej to, dodam od siebie, z Aspergerem. Tym z większą ciekawością oglądałem ten serial, ponieważ syn mojego kuzyna ma Aspergera i jego mama mocno chwaliła ten serial, że dobrze pokazuje tę chorobę. Jak ktoś nie słyszał o niej, to polecam zerknąć choćby na wikipedię, ciekawe jest to ile znanych osób było aspergerowcami, a często nawet o tym nie wiedzieli i musieli z tym jakoś żyć.

Świetne relacje rodzinne, oczywiście postać matki mogłaby być trochę mniej irytująca, ale z drugiej strony gdy podejdzie się do niej z dużą dozą empatii, to można zrozumieć jej zachowania. Fajna rodzina, bardzo przypominała mi właśnie moje kuzynostwo, gdzie nawet podobnie działają braterskie relacje, gdzie młodszy syn pomaga temu z Asperegerem w różnych sytuacjach i zawsze wstawia się za nim. 

Polecam! A po obejrzeniu Atypical i The End of the Fucking World uważam, że 13 Reasons Why też powinno było mieć odcinki 30-minutowe i zdecydowanie lepiej by się wspominało ten serial ;) 

• Lubię! 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy ktoś z Was oglądał może "Dom z papieru"?

Z trailera wygląda na coś ciekawego ale też przypomina mi trochę filmy "Teoria chaosu" i "Plan doskonały".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 godzin temu, adamus napisał:

A czy ktoś z Was oglądał może "Dom z papieru"?

Z trailera wygląda na coś ciekawego ale też przypomina mi trochę filmy "Teoria chaosu" i "Plan doskonały".

Obejrzałem pierwszy sezon i muszę przyznać, że trochę nie rozumiem zachwytów nad tym serialem. Oczywiście, nie jest to słaba produkcja, do której nawet nie warto siadać na sofie, ale IMO oceny mocno przesadzone.

Pierwsze odcinki wydają się ciekawe. Autorzy nadali odpowiedni balans pomiędzy cała historią napadu, a osobistymi problemami złodziei i zakładników i zdecydowali się na ciekawy sposób ich przedstawienia. Jednak mniej więcej od połowy to wszystko idzie do kosza i zamiast powoli budować napięcie to momentami otrzymujemy serię z karabinu maszynowego. IMO zupełnie niepotrzebnie. Kilkoro bohaterów i chęć jak najbliższego przedstawienia ich sytuacji widzowi, powoduje, ze zwyczajnie wszystko wychodzi nijakie. Większe skupienie na rozterkach wewnętrznych bohaterów skutkuje oczywiście na czas, w którym można było przedstawić samą historię napadu, co daje dużo luk w logice całego przedsięwzięcia. Sama akcja toczy się dosyć szybko, więc nie sądzę, że ktoś będzie się nudził, ale trzeba się przygotować na momenty, kiedy się lekko uśmiechniesz i pomyślisz taaa, jasne :)

Oczywiście nie mogę też zignorować wątków miłosnych w serialu - są tak tanie jak w telenoweli :)

Serial można obejrzeć, jeśli liczy się przede wszystkim na akcję.

I odchodząc od hiszpańskich seriali, wyszedł właśnie pierwszy odcinek drugiego sezonu American Crime Story :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta