Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.10.2017 o 17:58, Lucas07 napisał:

Suburra - netflixowa odpowiedź na Gomorrę? Tak trochę, bo w sumie z podobieństw to akcja we Włoszech i mafia, ale to zdecydowanie inny serial, dużo mniej dynamiczny. Fajnie pokazują za to relacje na linii Watykanu, polityki i świata przestępczego. W Gomorze bohaterowie wydają mi się bardziej wyraziści, ale tutaj też nie jest źle i sama historia na pewno ciekawa, podoba mi się sposób przedstawienia wszystkiego w formie "dzień wcześniej", muzyka też daje radę i jest mocnym punktem serialu. Generalnie bardzo solidna produkcja z potencjałem na coś naprawdę dobrego, póki co 7/10 na zachętę.

 

No zdecydowanie na jednym sezonie to się nie skończy;).

Mi się tam podobała postać Aureliano, bo ogólnie w takich filmach/serialach to nie ma za kogo trzymać kciuków, bo prędzej czy później są chujami strasznymi :D A ten ma jakieś zasady i się ich trzyma. Strasznie mi się tylko kojarzy z tym z Głupi i głupszy albo innego takiego "komediowego" filmu.

 

Z tego co pamiętam w Gomorrze było przedstawione, że Rzym > Neapol pod względem siły mafii, a tutaj odwrotnie, więc ktoś tutaj ściemnia ;) No i trochę jednak za mało policji w tym serialu - wszystkie zbrodnie, nawet takie strzelanie w biały dzień, bez ukrycia zwłok przechodzą bez echa?

Już nie wspominając o:



Zabójstwie policjanta i zero konsekwencji. Dziwne też, że nie mogli znaleźć Lele, który jakoś specjalnie się nie chował.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, jmk napisał:

 

Z tego co pamiętam w Gomorrze było przedstawione, że Rzym > Neapol pod względem siły mafii, a tutaj odwrotnie, więc ktoś tutaj ściemnia ;)

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 


Zabójstwie policjanta i zero konsekwencji. Dziwne też, że nie mogli znaleźć Lele, który jakoś specjalnie się nie chował.
 

 

 

Nie, ja takiego odczucia nie mialem. Tam po prostu mafia byla troche inna i dzialala na innym poziomie.

 

Ale ja nie o tym - oglada ktos drugi sezon Belfra? Jak odczucia? U mnie na razie na plus.

Odnośnik do komentarza

Po pierwszym odcinku Belfer 2 jest dobrze. Wcześniej było kto, teraz dlaczego. Zmiana formy musiała być. Zobaczymy co będzie dalej. Widziałem już stękania ludzi w necie. Ale że tak po jednym odcinki? Chyba trole straszne albo głupki. 

Wiem, że za szybko, ale już mi się wykluła jedna teoria, co do fabuły ;)

Odnośnik do komentarza

Mi też się podobał pierwszy odcinek Belfra 2 (choć sezon 1 chyba miał lepszy początek).

Za to wkurza mnie Wataha 2. Warto obejrzeć dla świetnych zdjęć Bieszczad i muzyki ale scenariusz wywołuje ból zęba. Strasznie irytująca jest nieustanna zmiana pór roku: w jednej scenie widzimy śnieg po kolana, a w kolejnej dziejącej się w tym samym czasie i podobnym miejscu mamy jesień z szeleszczącymi liśćmi.

Odnośnik do komentarza

Stranger Things sezon 2

 

Ogólnie mówiąc, to moim zdaniem... Nadal świetnie! Dziewięć odcinków łykniętych na raz. I chcę już sezon trzeci :D

W moim odczuciu pierwszy sezon był bardziej kameralny. W takim jakby węższym otoczeniu wszystko się działo. Wiadomo, tu musiało być coś zmienione, żeby nie było powtórki i tego samego. To żaden zarzut. W ST2 bardziej skupili się się na młodzieżowym oraz dorosłym wątku, a nie na dzieciakach. W samym środku sezonu. 

Teraz czas na minusiki (bo są małe tylko): Mike- jakoś drażni mnie ten gość, słabo gra- wcześniej było go mało i było ok, taka płaska ta postać w graniu; odcinek siódmy- słaby, nudnawy, przewidywalny, tu chyba jednak widzę motyw, który kierował twórcami-pewnie rozwinięcie w kolejnym sezonie:

 

 


skoro była Ósemka, to pewnie są i inne dzieciaki i mogą połączyć swoje siły w kolejnym sezonie do walki z Potworem z Cienia
 

 

Klimat całego sezony nadal EJMEJZING!

Kilka fajnych nawiązań: Dart ucieka z salki, a tam muzyczka z Gremlinsów (epizod 3); w specyficznym tunelu żołnierze, czujniki ruchu- jak w Aliens ;)

Finał niby oklepany do bólu, ale! Ale z dobrym tempem, sprawną akcją- tak jak powinno, odpowiednia dramatrugia. A Dustin rozwalił system swoim wyglądem :keke:

Jakbym ocenił ST2? Bardzo wysoko, może z pół punktu mniej niż sezon pierwszy.  

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, tio napisał:

Mi też się podobał pierwszy odcinek Belfra 2 (choć sezon 1 chyba miał lepszy początek).

Za to wkurza mnie Wataha 2. Warto obejrzeć dla świetnych zdjęć Bieszczad i muzyki ale scenariusz wywołuje ból zęba. Strasznie irytująca jest nieustanna zmiana pór roku: w jednej scenie widzimy śnieg po kolana, a w kolejnej dziejącej się w tym samym czasie i podobnym miejscu mamy jesień z szeleszczącymi liśćmi.

 

Mam zupełnie odwrotne odczucia w kwestii premier tych dwóch seriali. Wataha na początku wygląda o wiele lepiej :-k Bardzo lubię jeździć w te rejony w wakacje, ale myślę, że sama historia i zagadka zapowiada się ciekawiej w produkcji HBO.

 

Mam też odczucie, że w pierwszym odcinku Belfra chcieli za dużo pokazać i wszystko działo się za szybko.

Odnośnik do komentarza

W Watasze tak fajnie pokazują Bieszczady, że jakoś trudniej mi się tego serialu czepiać o takie szczegóły. No i ta produkcja pokazuje, że w Polsce serio można dobrze "zagrać". Trochę szkoda, że HBO będzie Pakt pokazywało w innych krajach, a nie Watahę, bo o ile sam Pakt był spoko to Wataha jest bardziej "autorska" i świetne widoki oferuje. 

 

Belfer to dopiero start sezonu, więc ciężko oceniać, chociaż zgadzam się z tym, że za dużo na otwarciu chcieli pokazać. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Lucas07 napisał:

W Watasze tak fajnie pokazują Bieszczady, że jakoś trudniej mi się tego serialu czepiać o takie szczegóły. No i ta produkcja pokazuje, że w Polsce serio można dobrze "zagrać". Trochę szkoda, że HBO będzie Pakt pokazywało w innych krajach, a nie Watahę, bo o ile sam Pakt był spoko to Wataha jest bardziej "autorska" i świetne widoki oferuje. 

Dokładnie. Może nawet te piękne widoczki by kogoś przyciągnęły, pokazanie że nie tylko Tatry są ;)

Aktorzy bardzo fajnie grają, w pierwszym i drugim sezonie. 

Odnośnik do komentarza

http://wyborcza.pl/7,101707,22586325,koniec-house-of-cards-przesadzilo-oskarzenie-kevina-spacey.html

 

Netflix błyskawicznie zareagował na oskarżenie Kevina Spacey o molestowanie. Aktorzy i ekipa "House of Cards", którego Spacey jest gwiazdą, dowiedzieli się w poniedziałek, że grają w ostatnim sezonie serialu.

 

No cóż, szkoda, bo serial trzymał w miarę dobry poziom we wszystkich sezonach, chociaż lekka obniżka była zauważalna.

 

Co do sprawy jego coming outu i molestowania to wszystko zostało powiedziane, ale nazywanie go pedofilem bo zaszło coś między nim, a 14-letnim chłopcem, to trochę przesada IMO.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...