Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Gazeta Wyborcza podała, że od września TV Puls będzie emitował Simpsonów :)

 

Od września TV Puls zaczyna emisję legendarnego serialu animowanego "Simpsonowie". Zastąpi nim program informacyjny "Puls Raport".

 

- Normalnie nie jestem praktykujący, ale jeśli tam jesteś, proszę, uratuj mnie, Supermanie! - rzekł w jednym z odcinków Homer, głowa rodziny Simpsonów. Czy jego poglądy religijne nie kłócą się z profilem stacji należącej do zakonu franciszkanów i koncernu News Corp. kontrolowanego przez medialnego magnata Ruperta Murdocha? Nie wiadomo, bo biuro prasowe stacji nie odpowiedziało na nasze pytania. Wiadomo natomiast, że pomocy rozpaczliwie potrzebuje sama TV Puls. Choć stacji udało się ostatnio dodać do swojej sieci kilka nadajników naziemnych, jej oglądalność wciąż ustępuje nawet niektórym kanałom tematycznym, np. TVN 24. Jej zagraniczny udziałowiec najpierw próbował to zmienić, inwestując w informacje. W połowie lipca stacja zlikwidowała jednak program informacyjny "Puls Raport" i zwolniła 118 osób.

 

Od września zastąpi go Homer Simpson i jego rodzina. TV Puls będzie pokazywać kreskówkę zamiast wiadomości od poniedziałku do piątku, o godz. 18.30.

 

W ten sposób TV Puls upodobni się do swej amerykańskiej krewnej - Fox Television należącej do koncernu News Corp. Jako jedyna spośród wielkich amerykańskich stacji telewizyjnych nie ma ona wieczornych wiadomości, a "Simpsonów" pokazuje w niedziele o godz. 20. Rysownik Matt Groening stworzył zwariowaną rodzinkę ze Springfield ponad 20 lat temu, a gdy weszła na antenę, krytycy szydzili z Fox, powtarzając: "Animacja jest dla dzieci".

 

"Simpsonowie" to pierwszy wielki hit z przepastnych archiwów News Corp., który pokaże TV Puls. Do tej pory fabularne produkcje należące do jej zagranicznego udziałowca były na antenie w mniejszości. Częściej pojawiły się programy rozrywkowe, jak np. "Czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty?". To wynik umowy ramowej, którą News Corp. kilka lat temu podpisał z Polsatem. Daje ona telewizji Zygmunta Solorza prawo pierwokupu produkcji amerykańskiego koncernu na polskim rynku. Polsat nie był zainteresowany "Simpsonami", dlatego TV Puls może rozpocząć ich emisję.

 

Czy to pomoże Murdochowi uratować TV Puls? - "Simpsonowie"? To jest lojalna, ale niebyt szeroka widownia. Ten ruch nie zmieni obrazu rynku telewizyjnego. Na razie widać, że zagraniczne kreskówki rzadko się sprawdzają w Polsce - mówi Maciej Stec, członek zarządu Polsatu. Jego zdaniem amerykański serial może jednak zgromadzić przed ekranami więcej widzów niż dotychczasowy program informacyjny.

 

W telewizji niekodowanej po raz ostatni dzieje zwariowanej rodzinki ze Springfield polscy widzowie mogli oglądać w latach 1993-95, gdy serial pokazywała TVP 1. Następnie emitował go kodowany kanał dziecięcy Jetix (w latach 1999-2003), a od zeszłego roku nowsze serie pokazuje Canal+.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Odnośnik do komentarza
No dobra poddajemy się. Niech wyjdzie, że faworyzujemy jedną z komercyjnych stacji TV, ale właśnie wpadła nam w ręce broszura z jesienną ramówką TVN. I szczęka nam opadła. "Dexter" i "Californication" w wieczornym paśmie serialowym! Czas najwyższy żeby te fantastyczne produkcje zza oceanu trafiły w naszym kraju do szerszej widowni niż posiadacze kablówek i amatorzy P2P.

 

Już we wtorek 2 września o 23.30 widzowie TVN będą mogli obejrzeć pierwszy odcinek "Dextera" - serialu, który przez wielu został okrzyknięty najlepszym serialem 2006 roku. "Dextera" produkuje stacja Showtime, główną rolę gra znany wcześniej z "Sześć stóp pod ziemią" Michael C. Hall. I gra fenomenalnie.

 

Na "Californication" (również produkcji Showtime) trzeba będzie trochę poczekać, bo TVN rozpocznie jego nadawanie dopiero 25 listopada, tydzień po zakończeniu emisji "Dextera". Skandalizujące "Californication" zajmie wtorkowe wieczory o 23.30.

źródło: popcorner

 

Coś się zaczyna dziać z serialami w polskiej tv. Ja do tego Dextera jestem lekko uprzedzony, ale chyba zobaczę pierwsze odcinki.

Odnośnik do komentarza

Californication nawet lepszy od Dextera w mojej ocenie. Ale na TVN zapewne nie będzie tego świetnego tłumaczenia i lektora z Universal Channel.

 

A jak komuś mało to proszę:

Rzym w TVP!

 

Jesienią Telewizja Polska pokaże pierwszą serię wyprodukowanego przez HBO i BBC głośnego serialu historycznego Rzym będącego obrazową kroniką burzliwych czasów, w których upadła republika i narodziło się wielkie imperium.

 

Produkcja otrzymała dotychczas osiem nominacji i zdobył cztery nagrody Emmy. Serial dostał także dwie nominacje do Złotych Globów.

 

Rzym emitowany będzie na antenie TVP 1 w piątki o godz. 20:20. Powtórki prezentowane będą w TVP 2 w soboty o 23:30. Telewizja Polska wyemituje na razie tylko pierwszy sezon produkcji.

 

Oba sezony serialu Rzym wyemitował do tej pory w Polsce płatny kanał HBO. Pierwszy sezon serialu niedawno można było oglądać także na Universal Channel.

źródło: PrimeTime.blox.pl

 

Oprócz tego warto by wspomnieć o serialach Las Vegas, The Unit, American Dreams i Highlander na TV Puls. Mówiło się jeszcze o Ghost Whisperer ale na razie nie ma go w ramówce.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
Californication też świetny :] Ale oglądał na TVN nie będę, beznadziejne godziny emisji :/

Jestem tuż po obejrzeniu drugiej serii i potwierdzam - bardzo dobry serial :)

 

Oglądam też (trochę z przyzwyczajenia) PB, to co się działo w 4 serii to parodia, wiem, 3 seria też już była słaba, ale ostatnie odcinki to po prostu mega porażka... choć pewnie i tak będę oglądał ;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

A ja z zapartym tchem oglądam Battlestar Galactica :) Obecnie wyświetlany jest czwarty, a zarazem ostatni sezon.

Jako, iż lubię gatunek s-f, serial ten naprawdę przypadł mi do gustu. W dodatku występują tam niesamowite zwroty akcji, a także skomplikowane stosunki międzyludzkie i ludzko-cylońskie ;)

Szczerze polecam dla miłośników gatunku :)

Dodatkowo czekam na kolejną sagę Stargate, która będzie nosić nazwę Stargate Universe. Z nami SG-1 i Atlantis. Jestem ciekaw, co scenarzyści wymyślą tym razem :)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy sezon pod koniec był tak nudny jak Marysia z M jak Miłość, dobrze że końcówka dała radę. A jebanie wszystkiego co się rusza przez Duchovnego zaczęło się robić straaaaaaaaaaasznie nudne. Drugi sezon może niebawem zacznę i napiszę co myślę. Jak na razie żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...