Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jesteśmy przy Dexterze to po trzecim słabszym sezonie czwarty nawiązał do dwóch genialnych :respekt: Dla mnie najlepszy serial ostatnich lat. Bardzo dobra decyzja o 5 sezonie i jeżeli będą utrzymywać się na tym poziomie to pewnie nie ostatni. I serial ma wielką zaletę, że nie robi się nudny i ciągnięty na siłę jak Prison Break, Heroes.

Odnośnik do komentarza

No właśnie słyszałem świetne opinie o 4tym sezonie. Ale w sumie dopiero dziś obejrzałem 2 pierwsze odcinki.

Ostatnimi czasy zacząłem również oglądać Fringe. I muszę przyznać, że spodobał mi się. W USA również zbiera pochlebne recenzje i przesunięto go od nowego roku zaraz po Housie.

 

Edyta jeszcze się pyta, czy ktoś śledzi nową sagę StarGate, czyli Universe?

Trzeba przyznać, że serial całkowicie różni się od poprzednich SG, przez co jest krytykowany. Osobiście oglądam go z ciekawością. Podobno poszło już zamówienie na drugi sezon.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli jesteśmy przy Dexterze to po trzecim słabszym sezonie czwarty nawiązał do dwóch genialnych :respekt: Dla mnie najlepszy serial ostatnich lat. Bardzo dobra decyzja o 5 sezonie i jeżeli będą utrzymywać się na tym poziomie to pewnie nie ostatni. I serial ma wielką zaletę, że nie robi się nudny i ciągnięty na siłę jak Prison Break, Heroes.

 

 

Ponoć 5 ma być ostatnim sezonem już.

Odnośnik do komentarza

Edyta jeszcze się pyta, czy ktoś śledzi nową sagę StarGate, czyli Universe?

Trzeba przyznać, że serial całkowicie różni się od poprzednich SG, przez co jest krytykowany. Osobiście oglądam go z ciekawością. Podobno poszło już zamówienie na drugi sezon.

Kompletnie mi umknęło, że rozpoczęła się już emisja SG: Universe. Muszę obejrzeć 2-3 odcinki i zobaczyć, co to to. Nie ukrywam, że jestem sympatykiem sagi SG1 w tych sezonach mocno tkwiących oryginalnym (filmowym) scenariuszu. Pojawienie się replikatorów skutecznie zniechęciło mnie do oglądania i wróciłem dopiero na dziesiąty (finałowy) sezon z Ori w roli tych złych. SG: Atlantis omijałem szerokim łukiem - dla mnie były to już w znacznym stopniu popłuczyny po oryginalnym pomyśle. Pewnie sadze Universe będzie bliżej do Atlantis niż do SG1, ale zaryzykuję i obejrzę, by się przekonać.

Odnośnik do komentarza

Żeby nie spiolerować, to jednak Cię uprzedzę, że Universe jest caaałkiem odmienny od SG1. Mianowicie, nie ma tam takiej akcji, gdy ekipa wpada gdzieś na planetę, robi zamęt i wraca. Jest to raczej w dużej mierze dramat psychologiczny, gdzie każdy odcinek to rozwiązywanie jakiegoś problemu. Zresztą jak spojrzysz na tytuły odcinków, to będziesz wiedział o czym mówię.

W każdym razie opinie są skrajne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Nie miałem jeszcze okazji obejrzeć nowej produkcji Spielberga, ale tutaj możemy przeczytać małą wypowiedź Wołoszańskiego o serialu.

 

Wielkimi krokami zbliża się koniec Zagubionych. I w sumie bardzo mnie to cieszy, bo oglądam już to chyba tylko dla zabicia czasu.

 

Natomiast niedługo wznawiają wyświetlanie kolejnych części SGU. Widać, że pojawia się nowy wróg, będziemy mieli jakieś walki w kosmosie. Oby trailer nie skupił w sobie najciekawszych fragmentów całego sezonu ;) Ale ja jestem dobrej myśli. IMO ten serial, jeśli chodzi o akcję, jest tak jakby bliżej BSG, niż poprzednich SG, gdzie co odcinek, to poznawaliśmy nowych wrogów i nowe misje. Dla mnie SGU to coś z gatunku dramatu.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Obejrzałem już wszystkie 14 odcinków 3 sezonu Chucka, które jak na razie zostały wyemitowane i szczerze mówiąć jestem zadowolony, bo obawiałem się, że serial stanie się znacznie słabszy niż pierwsze dwa sezony, a mi się jak na razie 3 sezon podoba :) Nie będę spojlerował, ale nie jest on znacznie słabszy od pierwszego i drugiego sezonu. Jeśli ktoś w ogóle nie oglądał jeszcze Chucka to polecam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jestem po obejrzeniu Pacyfiku. Hmm, serial ogólnie ciekawy. Jednak czuję pewien niedosyt. Być może oglądałem go przez pryzmat Kompanii braci. W poprzedniej produkcji Spielberga jakoś bardziej zżyłem się z bohaterami. Warto jednak obejrzeć, choćby dla świetnych ujęć.

Odnośnik do komentarza

Jutro final LOST :) Nareszcie. Generalnie jestem troche zawiedzony ostatnim sezonem. Co prawda wyjasnilo sie kilka watkow, ale troche w tym wszystkim za duzo symboliki, walki dobra ze zlem i polaczenia mitow i przypowiesci z roznych kultur i religii z fabula Zaginionych. Ale przed ostatni odcinek podniosl napiecie, szczegolnie podoba mi sie watek z Desmond'em, ktory zawsze byl jedna z moich ulubionych postach (szczegolnie jego akcent :) ). Zobaczymy jak to sie wszystko skonczy, troche jeszcze rzeczy pozostalo do wyjasnienia i trzeba to bedzie upchnac w 2 finalowych odcinkach, ale mam nadzieje, ze tworcy serialu postawia jutro kropke nad "i".

Odnośnik do komentarza

I po finale

 

Jestem zawiedziony. Czuję się po prostu wydymany przez twórców :D Pokochałem LOST za tajemniczą otoczkę s-f związaną z projektem Dharma, wszystkimi eksperymentami itp. W połowie serial przekształcił się w metafizyczny melodramat o walce dobra ze złem. Oglądałem dalej, bo jednak liczyłem, że wróci do postaci z pierwszych dwóch sezonów. Ale tak się nie stało. Opinie fanów są co prawda podzielone, niektórzy uważają finał za świetny, ale ja jestem totalnie rozczarowany. Nie tak miało to się skończyć.

 

Odnośnik do komentarza

Mam podobne odczucia po finale Lost, jak szramek.

 

 

Okazało się, że praktycznie wszystkie domysły fanów, jeśli chodzi o tajemnice na wyspie, czy też różne inne wydarzenia, można o kant dupy potłuc, bo od dawien dawna wszyscy nie żyją, a praktycznie cała historia to coś w rodzaju czyśćca. W każdym razie ja przychylam się do takich opinii. W sumie nie pamiętałem tego, ale ponoć ostatnia scena, gdy Jack biegnie przez dżunglę, jest kopią z pierwszego? odcinka. Z tą tylko różnicą, że tam Jack otwierał oczy, a tutaj zamykał. (Choć czytałem również, że wówczas but wiszący na drzewie był nówka, a tutaj widzimy go w nie najlepszym stanie)

A żeby było jeszcze ciekawiej, twórcy śmieją się z widzów w żywe oczy.

Nigdy nie byłem jakimś fanem Lost, ale chciałem dotrwać do końca serialu, aby z samej ciekawości się dowiedzieć, o co w końcu tam chodzi. I mam wrażenie, że scenarzyści poszli po jak najmniejszej linii oporu, bo jakiś czas temu pogubili się w tej historii.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Ogląda ktoś serial "Supernatural"? Dla mnie jako fana horrorów i wszelkich wątków związanych z szeroko rozumianą religią i okultyzmem bardzo wciągająca produkcja. Postacie Sama i Deana bardzo fajnie wykreowane, każdy odcinek to łowy na inne stworzenie.

Żona ogląda, więc na pierwsze sezony zerkałem z zaciekawieniem. Z czasem ciekawość słabła, bo fabuła stawała się coraz mniej składna, a coraz bardziej pokręcona w niekoniecznie pozytywnym tego słowa znaczeniu (nastąpiło odejście od charakterystycznych dla pierwszych odcinków odniesień właśnie do okultyzmu, różnego rodzaju przesądów, wierzeń, legend, etc. na rzecz niby wątku głównego, ale chwilami mocno nijakiego).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Obejrzałem wreszcie nowy odcinek Chucka, który jest świetny, jak zwykle ;). W sumie to przez chwilę się bałem, że to ostatni odcinek serialu :D. Z tego co wiem to jeszcze dwa odcinki tego sezonu będą, a potem... nie wiem, koniec? Wie ktoś może?

 

Za obrażenie Coldplaya mają jednak wjazd na chatę ;).

 

Save Chuck!
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...