Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Uff widzę nie jestem jedyny. BB też strasznie mnie nudziło. Chyba 6 odcinków dałem radę obejrzeć i odpuściłem. Do tego masa irytujacych postaci, na czele z żoną. 

Powszechne jest zdanie że gdy się przetrwa początek to potem jest lepiej. Może kiedyś się za to znowu wezmę ale nie będzie to prędko. 

Odnośnik do komentarza

Hinterland / Y Gwyll

Nie jest to nowość i w Polsce serial leciał już nawet w kablówce (Ale Kino+) ale mam wrażenie, że mogą być takie osoby jak ja, które wcześniej nie zwróciły na niego uwagi. Hinterland to walijski serial będący wspaniałym przykładem brytyjskiego police drama, które kładzie nacisk na spójność historii, oddanie realiów śledztwa, wymusza na widzu kminienie razem z bohaterami i nie korzysta z zapychaczy jak efektowne strzelaniny czy pościgi. Wersja netflixowa składa się z 13 odcinków każdy o długości 85-95 minut, co może być wadą, bo żeby obejrzeć cały serial musimy zobaczyć 13 filmów ;) Ale dzięki temu każde śledztwo jest rozbudowane, a widz nie ma podanego na tacy rozwiązania, bo policjanci badają wszystkie wątki, a nie tylko ten, który na końcu jest właściwy. Moim zdaniem można by obciąć z kwadrans z każdego odcinka ciachając ujęcia na twarze, przejazdy autem czy łażenie po ciemku z latarką ;) ale rozumiem, że to ma budować napięcie i mrok. W serialu nie ma prawie żadnej ekspozycji na początku i o bohaterach nie wiemy nic. Musiałem sprawdzić w necie czy pierwszy odcinek jest naprawdę pierwszy, bo zero wyjaśnienia o co chodzi i nieprzyzwyczajony do takich praktyk zwariowałem ;) Oczywiście powoli są odsłaniane wątki osobiste i wyjaśniane dlaczego główny bohater jest gburowatym i zimnym człowiekiem mieszkającym na odludziu, ale nie jest to nic co by przysłaniało rozkminianie śledztw. Śledztw bardzo ludzkich, realnych, wielu dramatów rodzinnych, zabójstw z bardzo przyziemnych pobudek, zemsty itd. Jak w życiu przecież. Mamy do czynienia z dość niewielką społecznością, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą. Wszystkie sprawy toczą się w Aberystwyth i okolicach w niesamowitej scenerii zachodniej Walii. Dla mnie to ten rejon Walii jest głównym bohaterem, jest tam po prostu niesamowicie pięknie, mimo całej surowości krajobrazu czy klimatu. Twórcy zdawali sobie z tego sprawę i w każdym odcinku mamy masę klimatycznych kadrów. Zasadniczo promocja Walii przyświecała całemu serialowi, bo powstał w trzech wersjach - tylko walijskiej dla widzów w Walii, walijsko-angielskiej dla reszty UK i angielskiej dla świata. Olbrzymia szkoda, że nie mamy tej środkowej wersji, bo imo byłaby najbardziej właściwa. O ile trudno mi sobie wyobrazić wszystkich mówiących wyłącznie po walijsku, to doskonale sobie wyobrażam, że są pojedynczy ludzie korzystający wyłącznie z walijskiego zważywszy w jak odludnych terenach toczy się serial. No ale nie można mieć wszystkiego.

 

Tl;dr doskonały serial kryminalny, polecam, świetne sprawy, piękna Walia, uwaga bo bardzo długie odcinki i tempo wolniejsze od tego co znamy

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do ludzi, którym podobają się marvelowe seriale na Netfliksie. Brzmi ono tak: dlaczego wy to oglądacie?

 

Szukałem ostatnio jakiegoś fajnego akcyjniaka, który mógłbym sobie oglądać bez zbytniego wczuwania się podczas kołysania dziecka i wybrałem Punishera, bo zdaniem wielu to najlepszy serial z tych marvelowych. I o ile początek rzeczywiście był fajny i obiecujący, to czym dalej, tym gorzej i nudniej. Dwóch kolesi siedzi przez pół serialu w jakiejś kanciapie i nic sie nie dzieje, a najlepsze dwa odcinki to pierwszy i ostatni, bo w zasadzie tylko w nich działo się coś ciekawego. Postacie takie nudne i do zapomnienia, że szkoda gadać.

 

Dla równowagi odpaliłem jeszcze raz Banshee, które oglądałem kilka lat temu i kurwa bez porównania, w każdym odcinku zajebiste momenty, same wyraziste postacie, no tak się powinno robić akcjowe seriale.

 

I skoro ten Punisher jest najlepszy to aż boję się myśleć, jak wypadają te wszystkie Jessiki Jones i inne Luki Cage.

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...