Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Showmax wycofuje sie z Polski

Serwis będzie dostępny tylko do 31 stycznia. 

 

Cos nie pyklo, chyba sie przeliczyli myśląc o PL, ze tutaj nic nie ma i ludzie się rzuca na ich serwis. A tutaj jednak Netflix, HBO, TVP ze swoim vod, a jeszcze Prime. A czas i budżet nie są z gumy. Jestem ciekaw czy ktoś przejmie ich polskie produkcje albo prawa do np. Top Gear :-k 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Lucas07 napisał:

Oby do HBO trafił drugi sezon Opowieści Podrecznej, bo drugi był tylko w Showmaxie. 

 

Wczesniej wspominana Ucieczka z Dannemory bardzo dobrze wchodzi. 

I tak by trafił, bo ztcp Showmax miał wyłączność na rok, a potem HBO mogło puszczać. Bardziej mnie ciekawi co z trzecim, bo wychodzi już w kwietniu.

Szkoda Showmaxa, bo to była naprawdę dobra budżetowa alternatywa dla tych wszystkich molochów.

Odnośnik do komentarza

Z polecenila kolegi zaczelismy ogladac z zona This is us

https://m.filmweb.pl/serial/Tacy+jesteśmy-2016-766007

oo jakie to jest dobre :wub:

Bez fajerwerkow, poscigiw, strzelanin czy latajacych smokow, po prostu zajebiscie nakrecona obyczajowka. Juz koncowka pierwszego fotela potrafi wbic w fotel



a Ci bardziej emocjonalni moga uronic kilka łez ;)

Takze jesli szukacie serialu do ogladania z kobieta, to w ciemno polecam.

Odnośnik do komentarza

Obejrzeliśmy drugi do końca ale gdy w pierwszym i drugim sezonie dużą częścią są retrospekcje i generalnie są fajne to w drugim sezonie pojawiają się "futurospekcje" i wszystko wskazuje na to, że one w trzecim sezonie zajmują dużo miejsca i to już takie na siłę poszukiwanie wątków. 

Pierwszy sezon to takie 8/10 a drugi powiedzmy 5/10

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.12.2018 o 16:29, kaderr napisał:

No powiedz ;) 

Wstydzę się ;).

Afera była z tym - https://www.wykop.pl/link/4097429/poprawnosc-polityczna-w-napisach-do-filmu/ - angielskie wykropkowania były zgłaszane Showmaxowi - wyjebali na to ;), a wytykanie pominięcia tłumaczenia "Dzięki Bogu" nie skomentuję, bo się ludzie nie znają ;) (tutaj nie tłumaczyłem, opracowywałem późniejszy etap, tzn... trochę tłumaczyłem też, bo wersja którą otrzymałem była, no powiedzmy że nienajlepsza. Z dzisiejszej perspektywy i tak nie jestem zadowolony z końcowego efektu).

 

Mogę za to powiedzieć, co było najtrudniejsze w opracowaniu (nie byłem tłumaczem). Jackass 3 - i nie chodzi o samą tematykę filmu (no trochę też, nie mam już 14 lat ;)), ale forma filmu. W normalnych filmach jest prosty porządek scenariuszowy - jedna linia dialogowa, druga linia, czasem ktoś się przekrzyczy. A tutaj - wolnoamerykanka, wszyscy się przekrzykują, darcie japy, naście osób mówi naraz - mega ciężko było zdecydować, co powinno wyświetlić się na ekranie (tu jeszcze pół biedy), a już największym wyzwaniem była wersja lektorska, bo tam trzeba było to jeszcze bardziej pociąć. Zdecydowanie najtrudniejszy projekt.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Czarne Lustro widzieli?

 

Jak tam odcinek? Kurcze nastawiłem się z żoną na pełni interaktywny film, gdzie możemy decydować i jak zaraz chyba na trzecim wyborze wróciliśmy do początku to pomyśleliśmy, że specjalnie i jeszcze raz ten sam wybór, ale znowu... po pewnym czasie już było tylko wkurzenie, że i tak na nic nie mamy wpływu, ale wtedy przychodzi coś WTF -> Netflix. I te sceny robią wrażenie. Ogólnie po filmie ogarniasz, że bohater ma schizę, że jest kontrolowany przez Ciebie, Ty myślisz, że go kontrolujesz, a tak naprawdę to jesteś biernym oglądaczem, bo to cały scenariusz z Tobą tylko

;) 

Odnośnik do komentarza

Star Trek the Original Series

 

Nie wiem jakim cudem tego klasyka nie obejrzałem wcześniej. I zajęło mi to oczywiście trochę czasu bo od połowy października, ale ja raczej nie jestem pochłaniaczem seriali. W każdym razie jestem zachwycony, że na te 80 odcinków może 3 mi się tylko nie podobały. Jednocześnie kreatywność w scenariuszach nie zawodziła, chociaż po paru odcinkach widać już było schemat i nieraz wpychano dość mocne skróty fabularne, aby jakoś jednak to zamknąć w te 50 minut. Nadal jednak to nie psuło mi zabawy.

Naprawdę dobre wrażenie robili aktorzy. Nimoy jako Spock to numer jeden. Naprawdę sprawiał wrażęnie, że emocje są mu obce i pojedyncze sceny gdzie jego postać wykazywała jakiekolwiek przez to jeszcze bardziej rzucały się w oczy i robiły wrażenie. Ale i Shatner jako James Casanova Kirk czy DeForest Kelley jako doktor byli świetni.

Jeżeli ktoś nie oglądał, ale nie przeszkadza mu ubogość efektów lat 60-70 i fakt, że praktycznie co odcinek Kirk rozkochiwał inną panienkę to zdecydowanie polecam :D doskonale zmarnowane ~66 godzin :D

 

No to teraz czas na The Next Generation, jakoś za serię animowaną nie chce mi się zabierać.

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

"Kominsky method" - bardzo przyjemnie się ogląda serial o starości z aktorami tej klasy co Douglas i Arkin. W dodatku wg Złotego Globu to był najlepszy serial komediowy 2018 r. 

A z ostatnio obejrzanych polecam też "Nawiedzony dom na wzgórzu" - świetne, współczesne nawiązanie do klasycznego horroru. Chociaż może bardziej niż straszenie jest to opowieść obyczajowa o rodzinie, która wiele lat temu przeżyła traumatyczne wydarzenia.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Moje odkrycie ostatniego miesiąca to było "Master of None". Bardzo fajny klimat komediowy, dużo absurdów pokroju "Arrested Development", ale jednak utrzymujące realność sytuacji. W dużym skrócie to przygody singla Hindusa urodzonego w Nowym Jorku i wszystkie perypetie związane z życiem singla i byciem etnicznie odmiennym. Po pierwszym odcinku byłem zakochany, kolejne dwa były trochę słabsze, ale polecam oglądać dalej, chyba drugi sezon najlepszy. Dostępne na Netflix.

 

A obecnie postanowiłem obejrzeć w końcu "Halt and Catch Fire", które było polecane mi z miliona źródeł, a niedługo zamykają Showmaxa, więc chcę zdążyć. Opis powstawania technologii komputerowych w latach 80-tych, szukania rewolucji i budowania siły firmy. Spodziewałem się większego efektu WOW, ale nadal bardzo dobrze się to ogląda.

  • Lubię! 1
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...