Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi jakiegoś serialu z wątkiem kryminalnym, ale raczej lekkiego w odbiorze. Takiego jakim był Castle czy Monk, albo zazwyczaj bywał Mentalista. Najlepiej Netflix/HBO.

 

Niestety znane mi wyszukiwarki nie piszą o "nastroju", a czego nie zacznę jest deszczowe, ciemne i mroczne (co oczywiście nie jest złe same w sobie, ale chyba potrzebuję czegoś innego).

 

The Good Cop z Netfliksa próbowaliśmy, i całkiem odpowiada opisowi, ale mojej żonie nie podszedł. A No Offence z HBO ma dla mnie za niski humor :/ 

A ile można w kółko oglądać Elementary :keke: 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gabe napisał:

Brakuje mi jakiegoś serialu z wątkiem kryminalnym, ale raczej lekkiego w odbiorze. Takiego jakim był Castle czy Monk, albo zazwyczaj bywał Mentalista. Najlepiej Netflix/HBO.

 

Niestety znane mi wyszukiwarki nie piszą o "nastroju", a czego nie zacznę jest deszczowe, ciemne i mroczne (co oczywiście nie jest złe same w sobie, ale chyba potrzebuję czegoś innego).

 

The Good Cop z Netfliksa próbowaliśmy, i całkiem odpowiada opisowi, ale mojej żonie nie podszedł. A No Offence z HBO ma dla mnie za niski humor :/ 

A ile można w kółko oglądać Elementary :keke: 

Brooklyn nine-nine? :D 

Odnośnik do komentarza

Zmęczyłem w końcu "1983". Jestem rozczarowany ale zacznę od plusów:

- klimat i scenografia - ta wykreowana Polska a szczególnie Warszawa, w której głównie dzieje się akcja, wygląda świetnie, plany dobrano tak by pokazać Warszawę łączącą modernizm z nowoczesnością. Widać dbałość o szczegóły w strojach, logach firm i instytucji. Pewnie takie było zamierzenie ale raziła mnie pewna niekonsekwencja technologiczna: z jednej strony w 2003 r. mamy "traszkę" - czyli nowoczesny komunikator, którego patent na ekran dotykowy chcą od nas kupić Amerykanie, a z drugiej strony po drogach jeżdżą maluchy i duże fiaty.

- pomysł - świetny pomysł na tę opowieść, wizja alternatywnej Polski i szukanie odpowiedzi dlaczego jej losy potoczyły się w taki sposób jest oryginalny, szczególnie na tle innych polskich seriali.

 

Cała reszta to minusy:

- scenariusz - autorzy starali się nawrzucać do tej historii mnóstwo wątków i postaci i w efekcie staje się to niezrozumiałe (przynajmniej dla mnie). Niektóre wątki nie zostały wyjaśnione (wiem, to taka sztuczka z myślą o drugim sezonie), inne okazują się głupie

- jeden z protagonistów:   Kajetan - młody student, ślepo wierzący w partię i ideologię. Pewne wydarzenie zachwieje posadami jego świata i skłoni go do zmiany.. Właśnie, to miała być historia o zmianie bohatera. Tylko, że Kajetan jest kompletnie nijaki. Snuje się po ekranie. Jak na historię która ma pokazać zmianę bohatera to kuriozalnym jest to, że bohater nie podejmuje kompletnie żadnej decyzji. Wszystko do niego przychodzi z zewnątrz, to inni mówią mu co ma zrobić, gdzie pójść.

- dialogi - zęby bolą od słuchania tak drewnianych kwestii

- aktorstwo - można tutaj na siłę szukać aktorów, którzy co najwyżej grają poprawnie (np. Więckiewicz, Zbrojewicz). Cała reszta (na czele z Musiałem i Olszówką) gra piach.

Z polskich seriali, które tej jesieni miały być hitami (Ślepnąc od świateł, Rojst, Nielegalni, 1983) serial Netflixa wypadł zdecydowanie najgorzej.

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.11.2018 o 10:19, jmk napisał:

Ślepnąc od świateł - historia fajna - czy to jest autentyk czy tylko 'opiera' się na tym słynnym dilerze celebrytów? Jeśli tak to:

 

 

  Ukryj zawartość

Czy Pazura to były mąż Górniak? Czy Frycz to... Słowik?

;) 

 

 

 

ja znow mialem skojarzenie, ze

 

Pazura gra Wojewodzkiego

:D

Ogolnie z materialu na zajebisty dwugodzinny film wyszlo osmiogodzinne rozwleczone coś. No i ten dzwiek, bez napisow malo co bylem w stanie zrozumiec z dialogow (za to muza bardzo ok).

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, jasonx napisał:

ja znow mialem skojarzenie, ze

  Pokaż ukrytą zawartość

Pazura gra Wojewodzkiego

:D

Ogolnie z materialu na zajebisty dwugodzinny film wyszlo osmiogodzinne rozwleczone coś. No i ten dzwiek, bez napisow malo co bylem w stanie zrozumiec z dialogow (za to muza bardzo ok).

 

Tez myślałem, że to on, ale potrącenie się nie zgadza ;)

Odnośnik do komentarza

Pewnie tez zerkne, ale na razie mam ochote na cos dobrego polskiego.

Ostro zraziłem sie po 1983, Ślępnąc też mnie nie porwało, a na Nielegalnych jestem ostro wkurzony bo

 

 


całkowicie rozwalili genialną fabułę z książki i zrobili z tego pomieszanie z polątaniem. Lekko ratuje serial sposób kręcenia, ale ogólnie wolałbym, żeby nie powstał :P
 

 

Chyba spróbuje Watahę na ta chwile :-k

 

P.S. Jeszcze Stacje Berlin z niepolskich chce zerkną, pierwszy sezon był ok, więc nadgoniłbym pozostałe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...