Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, demrenfaris napisał:

Na tle Żebrowskiego i reszty prezentował się o tyle korzystnie, że grał. Nie jego wina, że zamiast zoltana dostał rolę Jaskra, do której pasował jak pięść do nosa.

 

Idealnym aktorem dla Jaskra byłby Adolf Dymsza <3

 

dla Zoltana Himilsbach <3

 

A co do tego urywka, to nie wierzę, by mocno się różnił Geralt w serialu. Poza jednym, ale ważnym szczegółem: wydaje mi się, że widzę tam pierwociny zarostu, być może Cavill chce mieć naturalny na planie (a zarost może go mocno zmienić). 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, tio napisał:

@jmk: książka była wydana przed wypadkiem Krupy. A gdyby nie te fantastyczne wstawki to byłby to kolejny serial o gangusach. Dzięki nim dostajemy metaforyczną opowieść, którą można interpretować na kilka sposobów

Co

Odnośnik do komentarza

Slepnac... niestety na minus - ladne zdjecia miasta noca, centralne kadrowanie z ujeciami przechodzacymi plynnie obiekt-subiekt-obiekt, teledyskowy rozmach scen zbiorowych i kilka dobrze dobranych kawalkow w soundtracku niestety nie bronia historii, ktora sprowadza sie do starej prawdy, ze jak juz wejdziesz w gangsterke, to marnie konczysz, a na kazdego nietykalnego cwaniaka znajdzie sie wiekszy cwaniak. Plus Wieckiewicz gra Wieckiewicza, Frycz Frycza, Pazura Pazure, Chabior Chabiora, Lubos Lubosa, a glowny aktor - glownie pien drewna (no ja rozumiem, taka postac, cichy beznamietny gosc zawsze w kontroli). Metaforyczne wstawki, retrospekcje, sny na jawie, lawa, deszcz, wizje z wakacji - pretensjonalne, efekciarskie snuje. Do tego oczywiscie uczlowieczeni gangsterzy, niekurewskie prostytutki, przekupni policjanci, wyuzdani politycy, a wszystko polane sosem seks and przemoc, poprzekladane przeklenstwami, oczywiscie usprawiedliwione wielkimi uniwersalnymi prawdami wyplywajacymi z artystycznych scen. Wydmuszka.

  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem A Very English Scandal. 

 

Całkiem przyjemny miniserial od HBO. Trzy odcinki. Historia oparta na faktach i skupia się wokół Jeremy’ego Thorpe’a, przewodniczącego Partii Liberalnej. 

 

Dobrze pokazany absurd ustawy o stosunkach homoseksualnych, bo właściwie bez tego konserwowego absurdu nie byłoby całego problemu. 

 

Mi się podobała muzyka, tradycyjnie już kwestia akcenty, ale tu nie każdy jest fanem, wiec mocno subiektywne. 

 

Nie jest to coś co zapamiętam na długo, ale obejrzeć jak najbardziej można. Patrząc po opiniach to była na pewno lepsza opcja na weekend niż House of Cards, którego aż się lekko boje ruszać. 

 

Obsada jak na tak krótka produkcje tez przyjemna. Główna role gra Hugh Grant, a do tego znany jeszcze z The Crown Alex Jennings.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem ostatni sezon House of Cards i w sumie nie wiem, co o nim myśleć. Wydaje mi się, że ten serial po prostu opierał się na postaci Francisa Underwooda, na jego nieposkromionej ambicji, na walce o władzę i jej utrzymanie. Na tym, że był on antybohaterem, któremu zaczynało się kibicować. Ciężko było stworzyć tak samo ciekawe wątki opierające się na Claire - postaci ważnej, ale jednak drugoplanowej i będącej w cieniu. W związku z tym nad serialem wisi ciągle widmo Franka, niby widać, że jego żona dziedziczy jego problemy i jest to pewne zagrożenie jej politycznego bytu, ale powiem szczerze, że niezbyt to czuć w trakcie odcinków, bo nowej pani prezydent idzie ze wszystkim po prostu zbyt łatwo. Brakuje tu tych intryg Francisa, ciągłego poczucia niepewności, ryzyka utraty władzy lub nawet wolności. W poprzednich sezonach także przeciwnicy Underwoodów byli różnorodni, rozproszeni, cios mógł zostać wyprowadzony niemal z każdej strony. Tutaj jest jeden zbiorowy czarny charakter, co także wydaje mi się mało wiarygodne i bardzo spłaszcza cały serial. Ogólnie więc polecam obejrzeć fanom, ale ja jednak zawiodłem się dosyć mocno. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Do tych, którzy oglądali Ślepnąc od świateł - mam pytanie o ostatni odcinek:

Spoiler

 

Kto dzwonił do Kuby? Kiedy ten już był na lotnisku? Dario? Tak mi się wydawało po barwie głosu, ale to byłoby w sumie bez sensu, bo przecież wracał taksówką z obstawą ludzi od Daria :-k 

 

Fakt, że było już późno w nocy jak oglądałem ten odcinek, ale coś mnie się tam ewidentnie przestało zgadzać ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza

A ja usiadłem do klasyki. Otóż nigdy nie oglądałem Star Trek: The Original Series. O ile jak każdy coś tam o samym tytule wiem, widziałem filmy, to serial z końcówki lat 60tych był mi znany tylko pod kątem istnienia. I jestem bardzo zachwycony po 2 sezonach.

Kreatywne scenariusze, bardzo dobra gra aktorska i te urocze efekty specjalne. Dlaczego nie zabrałem się za to nigdy wcześniej? Polecam, jeżeli komuś nie przeszkadza figurka statku przesuwana na tle kosmicznej planszy czy potwór wyglądający jak uświniony dywan :D

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co do HoC ostatniego sezonu - jak na początku żałowałem, że sezon ma tylko 8 odcinków, to tak po drugim zacząłem żałować, że nie ma tylko 6ciu. Ten sezon ostro odstaje i jest puszczany strasznie na siłę. Jakoś zmęczę te 2 odcinki co mi zostały i trzeba się zabierać za Narcos  - Mexico ;)

Odnośnik do komentarza

Skończyłem S04 Narcos.

 

Spoiler

Klimat, fabuła, wątki (walka ze ZŁĄ BIUROKRACJĄ, olewanie swojej rodziny, nieudana przeprowadzka itd.), typ głównego bohatera identyczny jak w pierwszych dwóch sezonach. Robi się już mocno powtarzalne, kolejny sezon w takim klimacie będzie raczej nie do zniesienia. Mimo wszystko oglądało się przyjemnie, trochę fajnych zdjęć, nieźle poprowadzona historia na dwóch frontach.

 

Ciekawe o czym będzie kolejny sezon, skoro Netlix ma już własny serial o El Chapo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Oh jak bardzo ten cytat oddaje moje uczucia po obejrzeniu ostatniego odcinka House of Cards :D Nawet miałem napisanego już posta z komórki tutaj, ale pojebał mi się spoiler z cytatem i ostatecznie usunąłem go ;) 

I endured the series’ conclusion as if I had a letter opener pressed to my jugular, dreaming of ordering a commemorative T-shirt: I SPENT 73 HOURS OF MY LIFE WATCHING HOUSE OF CARDS AND ALL I GOT WAS THIS SHITTY ENDING.

 

A tu link do artykułu o Netflixie i jego problemach z serialami, dużo spoilerów z końca HoC, więc jak coś to nie czytać: https://www.pastemagazine.com/articles/2018/11/netflix-has-a-drama-problem.html?fbclid=IwAR17ONMYPnutEhCRqAs4MWzip7SeK_sbTYfjFk476Uw3-8KM4uB28gOx29M

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.10.2018 o 10:12, ajerkoniak napisał:

Moim zdaniem to bez problemu sezon lepszy nawet od pierwszego i wygląda na to, że Netflix rzucił całą siłę twórczą na Daredevila co jest dobrym ruchem przy skasowaniu IF i LC. Jeżeli Marvel nie stworzy Heroes for Hire to pewnie zabierze się za swój serwis streamingowy i tam przeniesie postacie. Trzecim sezonem Daredevila Netflix dał bardzo dobry argument by co nieco im zostawić.

 

No i chuj i cześć. Daredevil spadł z rowerka, na bank JJ i Punisher czeka to samo, Disney albo w tym roku, albo na początku przyszłego ogłosi swój serwis streamingowy i mam nadzieję, że tam przeniesie marki bo właśnie ów Daredevil niesamowicie zasługuje na rozkręcanie go dalej.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, ajerkoniak napisał:

 

No i chuj i cześć. Daredevil spadł z rowerka, na bank JJ i Punisher czeka to samo, Disney albo w tym roku, albo na początku przyszłego ogłosi swój serwis streamingowy i mam nadzieję, że tam przeniesie marki bo właśnie ów Daredevil niesamowicie zasługuje na rozkręcanie go dalej.

Smutałke, bo wątek z DD jak najbardziej wart rozkręcenia jest.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ajerkoniak napisał:

 

No i chuj i cześć. Daredevil spadł z rowerka, na bank JJ i Punisher czeka to samo, Disney albo w tym roku, albo na początku przyszłego ogłosi swój serwis streamingowy i mam nadzieję, że tam przeniesie marki bo właśnie ów Daredevil niesamowicie zasługuje na rozkręcanie go dalej.

Czy wcześniejsze serie zostaną jeszcze na Netflixie? Bo ja oglądam serialowe MCU falami - np. Cage'a, drugiego DareDevila, Iron Fista i Defendersów obejrzałem w półtora tygodnia, ale zatrzymałem się na Punisherze, więc mi został wspomniany Punisher, JJ2, LC2, DD3 i IF2 :-k 

Szkoda, że Disney kradnie Marvela :( Może mały plus taki, że wszystkie filmy i seriale z MCU będą w jednym serwisie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...