Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Daredevil sezon 3

 

Wobec nowego sezonu miałem ogromne oczekiwania bo twórcy mieli brać inspiracje z Born Again Millera i Man without Fear, czyli najlepszych albumów o diable z Hell's Kitchen. Do tego miał to być wielki powrót D'Onofrio i marketing nowego sezonu był świetnie prowadzony. No i te oczekiwania zostały spełnione. Dalej uważam, że 13 odcinkowe sezony nie służą historiom Marvela, ale akurat tutaj, poza jednym odcinkiem, miałem do czynienia z najmniej przeciągniętym sezonem. Jako, że zostają wprowadzone nowe postacie i każdego trzeba rozbudować to jest to zrobione bardzo dobrze i konsekwentnie.

 

Nie zaskakuje to, że fenomenalny jest w swojej roli Vincent D'Onofrio. Facet urodził się do grania Kingpina, w naturalny sposób, bez żadnego wysiłku przyciąga w każdej scenie niesamowitą charyzmą i kradnie show dla siebie. Jako, że inspiracją dla tego sezonu jest Born Again to jego rola jest jedną z ważniejszych, no i z łatwością sobie z nią radzi.

 

Nie mogę narzekać na jednego z lepszych pobocznych bohaterów. Ray Nadeem to postać napisana może w prosty sposób, ale przekonujący i wraz z innymi agentami FBI świetnie został wprowadzony do serialu. Podobnie jest z siostrą Maggie, która w komiksie była bardzo ważną postacią, acz nie tak ciekawą jak w serialu. Tu wprowadza trochę luzu i poczucia humoru w unikatowy sposób.

 

Czasami irytująca Karen Page tym razem ma bardzo dobrą rolę. Odcinek

w całości poświęcony jej jest niestety mocno wybijający z rytmu. Wydaje mi się, że nie to był to odpowiedni moment na umieszczenie tej retrospekcji i jest to główny minus sezonu. Jest to ewidentne nawiązanie do jej wątku w Born Again, inna sprawa że tam jej historia miała większe konsekwencje, choć i tutaj Karen zdradza Fiskowi tożsamość Daredevila, choć tutaj w sposób trochę przypadkowy. Żałuję niestety, że twórcy nie zdecydowali się zgodnie z historią komiksową na uśmiercenie Karen. Jakkolwiek dobrą ogólnie jest postacią w serialu to historie DD są oznaczone tragediami wobec jego bliskich, a śmierć Karen była niesamowicie ważną historią i myślę, że po 3 sezonach to byłby idealny moment na pożegnanie się z nią. Zamiast tego ginie ksiądz, który wychowywał Matta i niestety, kompletnie nie ma to takiego efektu jak w komiksie, a szkoda

 

Foggy i inne postacie poboczne także dają radę i ciężko do kogoś się przyczepić.

 

Podobnie Charlie Cox robi dobrą robotę, Matt nie jest smętną postacią jakiej się można spodziewać po

ponownej śmierci Elektry,

a motyw przewodni jakim jest jego rozkmina czy nie warto zabić Fiska jest przekonujący i nieprzesadzony.

 

Bardzo podobał mi się też Ben Pointdexter. W porównaniu do komiksu wprowadzono małe zmiany w jego origin story, ale jest bardzo dobra, a postać świetnie zagrana. Sceny akcji z nim są niesamowicie dobrze zrealizowane i zmontowane, a finał

pozwala stwierdzić, że Bullseye na szczęście wróci

;)

 

Nie można narzekać na warstwę realizacyjną. Ta w Netflixie jest zawsze na wysokim poziomie, a DD chyba miał zawsze najlepsze ekipy i budżet spośród produkcji Marvela. Walki są świetnie zrealizowane, choreografia jest imponująca i można się jarać pracą kamerzysty.

 

Moim zdaniem to bez problemu sezon lepszy nawet od pierwszego i wygląda na to, że Netflix rzucił całą siłę twórczą na Daredevila co jest dobrym ruchem przy skasowaniu IF i LC. Jeżeli Marvel nie stworzy Heroes for Hire to pewnie zabierze się za swój serwis streamingowy i tam przeniesie postacie. Trzecim sezonem Daredevila Netflix dał bardzo dobry argument by co nieco im zostawić.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Slepnac od Świateł 

 

Cóż obejrzałem w jeden dzień, wiec częściowo już to jest wymowne. Czekałem na ten serial, a teraz pewnie zaliczę tez podejscie do książki. 

 

Możliwe, ze to nawet najlepszy z polskich seriali, które w ostatnim czasie widziałem, a konkurencja na szczęście spora (do nadrobienia chyba Rojst i Kruk), bo HBO/C+ dało pare niezłych produkcji z naszego kraju. 

 

W tym najbardziej spodobał mi się klimat. Tak jak Warszawa mi się nie podoba, to w tym serialu samo miasto było ważnym „aktorem”. Pokazano ja na szaro, brudno i Warszawa była tu znakomitym uzupełnieniem. 

 

Na plus także aktorzy, bo sporo nowych, przynajmniej dla mnie twarzy. Fajnie, ze to nie są ciagle te same oklepane mordy, a to częsty przypadek w polskich produkcjach. 

 

Sama historia także wciągająca, dobrze poprowadzona. Generalnie to osiem odcinków bardzo szybko zleciało. Jak dobrze, ze HBO dało całość w dniu premiery na swoje VOD, bo wole oglądać seriale w ten sposób niż w dwa miesiace po jednym odcinku. 

 

No i super muzyka. Bardzo różnorodna i zwykle znakomicie pasująca do wydarzeń ekranowych. Widać także, ze nie była to tania produkcja, bo obrazy momentami fantastyczne. 

 

Dalbym 8/10, ale musiałem obniżyć ocenę z jednego powodu. Dźwięk nagranych dialogów to jest dramat. O tym jaki to problem w polskich filmach/serialach sporo już było pisane, a to się nadal powtarza. Naprawdę nie rozumiem czemu przy sporym budżecie tak istotna kwestia jest olana. Od drugiego odcinka oglądałem z napisani i wtedy dało się wszystko zrozumieć...

 

Generalnie polecam, bo ten minus dźwiękowy jednak nie psuje całości serialu. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, ajerkoniak napisał:

Cześć, nazywam się ajerkoniak i udało mi się odpuścić oglądanie DC Legends of Tomorrow, a jestem bliski zignorowania Arrow i Flash i jestem z siebie dumny. Czy Wy ostatnio odrzuciliście w końcu w życiu jakieś słabe seriale?

Ostatnio to nie, ale przestałem oglądać Supernatural jakoś w okolicach 8-9 sezonu. I nie wiem co mnie bardziej dziwi – że tak późno to zrobiłem, czy że teraz leci już czternasty sezon :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...