Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.09.2018 o 10:10, Sensei napisał:

Ja nie specjalnie obracam się w środowisku ludzi, którzy oglądają anime także cały serial był dla mnie mega szczękodoopadaczem, szczególnie że wpadłem na niego totalnie przypadkiem.

 

Swoją drogą, jak masz coś do polecenia w podobnym klimacie to się nie krepuj :).

Akurat ten serial i tak się wyróżnia nawet wśród ludzi siedzących w anime. Sam może znalazłem dwa, które były w podobnej koncepcji i mnie podobnie wciągnęły osiągając poziom zbliżony do pierwszej połowy death note

Odnośnik do komentarza

Myślę że coś w podobnym klimacie jest "Paranoia Agent", który obejrzałem w ostatni weekend. Nie za bardzo wiem jak streścić czy polecić ten  serial. Fabuła kręci się w okół tajemniczej postaci, która atakuje kijem bejsbolowym niewinne ofiary(przynajmniej tak się z początku wydaje) i dwójki detektywów, którzy są przydzieleni do tej sprawy. Jest to jednak bardzo ogólny zarys jako że każdy odcinek opowiada historię innej ofiary i to na niej jest skupiona fabuła. Co jest niezwykłego w tym serialu to element grozy, który jest bardzo subtelny. Nie uświadczymy tutaj jakichś zmasakrowanych ciał, ogólnie szeroko pojętego gore. Zamiast tego mamy jakieś kompletnie niezrozumiałe mroczne siły, które wpływają na postacie choć mało która zdaję sobie zdaję z tego sprawę. Na ekranie przez większość czasu nie mamy prawa rozumieć co się naprawdę dzieje mimo że z pozoru dzieją się rzeczy całkiem normalne, ot ktoś pracuje nad nowym projektem filmu w innym odcinku mamy wybory na przewodniczącego szkoły itp itd. Mimo to już po pierwszym odcinku uczymy się że nic nie jest takie jakim się wydaję świecie Paranoia Agent i każda nawet z pozoru normalna scena może za chwilę przerodzić się w prawdziwy horror. 

 

Wybaczcie ten dosyć mglisty opis ale wg. mnie Paranoia Agent to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju, które jeszcze we mnie nie do końca się ukształtowało. Nadal jestem pod ogromnym wpływem tego serialu i chyba muszę obejrzeć go jeszcze raz aby w 100% zrozumieć co mnie aż tak w nim przeraziło. Póki co jednak muszę odpocząć, słabe nerwy mam i chyba muszę ciutkę odczekać przed ponownym seansem :).

Odnośnik do komentarza

Musiałem się upewnić, że pamiętam dobrze tytuł. Z ciekawostek polecić mogę Code Geass. Alternatywna historia, trochę nadprzyrodzonych mocy (nie ma w tym przynajmniej w 3/4 obu sezonów za dużo, raczej coś pokroju death note) i mechy. Czasem jest to równie naciągane jak death note, ale jednocześnie nie na tyle, żeby przeszkadzało w odbiorze i zdecydowanie wciągnęło mnie równie mocno jak DN. No i w tym wypadku do końca trzymało to dobry poziom. Ah i przy zakończeniu nawet trochę się wzruszyłem ;)

 

I idąc w zupełnie inny klimat Kara no Kyoukai. To 7 filmów, z trochę posiekaną chronologią, że za pierwszym razem nie byłem w stanie połapać się do końca o co w tym wszystkim chodziło. W pierwszym fabuła skupia się wokół pozornie niepowiązanych samobójstw. Tu mocną stroną jest oprawa dźwiękowa, klimatyczna kreska i specyficzna atmosfera tytułu. Ah i tu akurat mamy więcej wpływu sił nadprzyrodzonych.

 

Może któreś z tych dwóch moich ulubionych tytułów ci się spodoba ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

zacząłem oglądać death note i już na starcie (2 odcinek) spodobał mi się easter egg, wrzucę w spoiler, żeby nie psuć nikomu - sam po pierwszych dwóch nazwiskach myślałem, że to zwykła koincydencja

 

delegaci na konferencji wzywającej l są ponazywani jak piłkarze z danego kraju, znajdziemy i yossiego benayouna, martina petrowa, walerego bożinowa, jana kollera, dario simicia, jest nawet tony popowić. z lekka parskłem.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Iiiii nowy sezon nie rozwala tak jak trzeci albo czwarty, ale podtrzymuje bardzo wysoki poziom. Bardzo dobra zabawa z

traceniem poczucia rzeczywistości BoJacka, a najbardziej cieszy to, że twórcy nie kombinują z kolejną sytuacją, gdzie BoJack jakoś funkcjonuje dalej tylko coś próbuje ze sobą zrobić w finale. Oczywiście nowy sezon może to kompletnie odkręcić, ale mam zaufanie do twórców, że nie pójdą na łatwiznę. Bardzo solidna robota

Odnośnik do komentarza

Zupełnym przypadkiem trafiłem na "Obsesja Eve" i obejrzałem dwa mając ochotę na resztę. Serial sensacyjno-szpiegowski z dużą dozą humoru, ciekawymi postaciami i dobrym aktorstwem. Powiedziałbym taki "Kingsman" w kobiecym wydaniu z trochę spokojniejszą akcją za to z chyba większym poczuciem humoru.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Ingenting napisał:

Szukam nowego serialu do oglądania (z Showmaxa) po tym jak skończyłem Opowieść Podręcznej. Czy do oglądania Fargo trzeba najpierw zobaczyć film? (akurat ja widziałem, ale żona nie, choć i tak już słabo pamiętam)

Nie trzeba, miłego oglądania :) 

 

Cytat

Fargo the show isn't a remake, reboot, or sequel to the film — Fargo simply takes place in the same Coen-esque world. There's no character named Marge Gunderson, no kidnapping gone wrong, and nary a woodchipper in sight. (Not yet, at least.)

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...