Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się do zachwytów nie przyłącze. Liczba absurdów jest przeogromna, a Hiszpanie nie mogli sobie odpuścić telenowelowatego melodramatyzmu. Całość jest okrutnie i niepotrzebnie przeciągnięta. Gdyby tak serial skrócić o połowę, wyszedłby dobry produkt. Tak, jest tylko poprawny. Można dla zajawki obejrzeć początek (jasne, potrafi wtedy wciągnąć), a potem dorzucić dwa ostatnie odcinki i wystarczy. W Hiszpanii też błyskawicznie (i znacznie) spadło zainteresowanie serialem wraz z jego emisją rok temu, przedobrzyli.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mając ostatnio nieplanowanie dużo wolnego czasu, wciągnąłem kilka seriali, głównie z Netflixa, ale zacznę od tego nie netflixowego

 

The Terror

Serial na podstawie książki Dana Simmonsa, opisuje przebieg wyprawy morskie poszukującej Przejścia Północno-Zachodniego, gdzie załoga utyka w zamarzniętym morzu. Serial z fajnym klimatem, ale nie każdemu podejdzie. Więcej tu psychologii i napięcia niż samej akcji. Warto zerknąć jeden odcinek i samemu się przekonać czy pasuje. Ale jak Wam nie podejdzie odcinek numer 1, to nie ma co dalej ciągnąć.

 

Peaky Blinders

Reklamowane jako Sons of Anarchy osadzone na początku 20 wieku w Wielkiej Brytanii. Jest między serialami (i głównymi bohaterami) wiele analogii, ale Peaky Blinders jest o wiele spokojniejszy (co nie znaczy, że bez pazura). Jeśli komuś podobało się SA, ale w pewnym momencie stwierdził, że jest tam za dużo jazdy bez trzymanki, to PB powinien mu mocno podejść.

No i przegenialna rola Alfiego zagrana przez Toma Hardyego.

 

Manhunt: Unabomber

Serial fabularny przedstawiający przebieg śledztwa w sprawie Unabombera. Dla mnie perełka i must see. Bardzo fajnie zbudowane postacie.

 

Unsolved

Charakterystyka podobna jak powyżej, tyle że tym razem na tapecie śledztwo w sprawie morderstw Notoriousa i Tupaca. Jako serial kryminalny świetny, ale trochę za mało w tym hip-hopu. Aktora grającego Tupaca dobrali idealnie, normalnie sobowtór :D Ale np z Puffem czy Snoopem już tak dobrze nie poszło ;)

Przed seansem sugeruje zobaczyć dokument o tej tematyce Biggie i Tupac (też dostępny na netflixie).

 

The Defiant Ones

Pozostając w klimacie hip-hopu (ale też muzyki ogólnie), dokument o współpracy Dr Dre i Jimmiego Iovina w wytwórni Interscope. Bardzo wciągający i pokazujący kulisy branży.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Final Space, doskonały serial animowany. The Expanse spotyka Ricka&Morty'ego czy Futuramę, najbardziej podobne właśnie do Futuramy, ale to nawiązanie do The Expanse ciągle mi wracało jak oglądałem ;) Polecam serdecznie.

 

Obejrzałem też Dark Tourist fajny serial pokazujący kolesia wybierającego nieoczywiste destynacje turystyczne np. las samobójców w Japonii, strzelnic w Kambodży gdzie można strzelać z AK czy nawet wyrzutni rakiet, czy wycieczka śladami seryjnych morderców. Spodziewałem się większego WOW, było dość lajtowo, chociaż kilka scen naprawdę dobrych (spotkanie z wyznawcami złego boga voodoo w Afryce).

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.06.2018 o 18:42, jasonx napisał:

Ogladal ktos serial "Fauda"? Bo czytalem wiele pozytywnych recenzji.

Sam sie zacytuje. Odpalilem z ciekawosci pierwszy odcinek i wow. Jesli tak bedzie dalej to tylko przyklasnac i ogladac. Jest na netflixie, odcinki max 40 minut, jak ktos szuka fajnego kina akcji warto zerknac.

Odnośnik do komentarza

Hmm, wydawalo mi sie ze wydalem opinie tylko o pierwszym odcinku ;)

 

@tio jakbys przegapil moj wczesniejszy post, w miedzyczasie wciagnalem kilka innych seriali, a teraz konczylem 3 sezon El Chapo.

 

Jak wciagne wiecej oddcinkow to skomentuje szerzej.  Na razie napisalem, ze pierwszy odcinek zachecil mnie do ogladania kolejnych.

Odnośnik do komentarza

Po skończeniu pierwszego sezonu Faudy wciąż polecam. Serial świetny, choć do wybitnego czegoś brakuje. Być może momentami lekko drewniany i brakowało mi czasem pociągnięcia napięcia

 

 


typu zaczyna się jakaś gruba akcja, że aż na chwilę pauzuje odtwarzanie, bo czym w sumie nic się nie dzieje :P Ale to tylko takie moje subiektywne odczucie i dosłownie w kilku momentach
 

 

ogólnie mocne męskie kino. Sezon 12 odcinków po około 35 minut, więc wchodzi gładko.

Zabieram się za drugi sezon.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...