Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

TWD s08e16 - ten odcinek podsumowuje cały sezon- porażka. Wiem, że ten serial upadł już dawno, ale takie gniotu na finał to się nie spodziewałem. Oglądałem i kręciłem głową z niedowierzania. Co za farmazony wymyślili. Mogę mieć jedynie nadzieję, że kolejny sezon albo będzie ostatnim, bo widownia spada albo wywalą twórców. A to raczej nie jest możliwe, gdyż AMC za bardzo $ przesłoniły wszystko inne, szczególnie markę TWD. Już nawet mało co kręcą we wnętrzach, bo musieli by zrobić wystrój. Akcja w zasadzie tylko na powietrzu. Tani koszt.

 



Oo, takie szykowanie się na akcję, tyle tego, tyle ludzi, a cała akcja trwała... może minutę :_eek: Żałosne i smutne.

No i przewidywalne. Od momentu kiedy Eugen zagadał do księżulka o tym, żeby nie tracił wiary, to już skumałem o co chodzi.

Pojawienie się tych Amazonek czy jak im tam, to też totalne nieporozumienie. Aaron je przekonał? Czym? Jak? Gadką swoją? WTF?!

Śmiechu warty też był sam koniec i knowania w ciemności, żeby coś zrobić z Rick`iem. Fejspalm normalnie.

Wywalenie Dwighta też w ogóle nie rozumiem? To znaczy z jednej strony kumam- w komiksie Dwight był takim odpowiednikiem Daryla, więc tu by były bliźniaczo podobne postacie. A z drugiej już nie :P 

Jestem zawiedziony, zniesmaczony.

Odnośnik do komentarza

Przed przeczytaniem Twojego posta chcialem napisac, ze imo to powinien byl byc ostatni odcinek tego serialu.

 

Oczywiscie glupot bylo sporo i ze wszystkimi Twoimi punktami sie zgadzam. Wlasciwie nie wiem o czym tu jeszcz mozna ciagnac historie? O tym ze zonie skosnego odbilo i nagle jest badassem?

:lol: Ze Neagan bedzie siedzial w wiezieniu z ktorego na bank ucieknie i wzniesie rewolucje? :lol: 

 

Przy okazji - dopiero dzisiaj sie zorientowalem ze ten dom na wzgorzu, to chyba tylko pomalowana makieta a nie prawdziwy dom :keke: Generalnie brak pieniedzy jest tak chamsko widoczny, ze imo naprawde powinni sobie dac juz spokoj.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Westworld - dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu bardzo dobre. Liczę na to, że nie będzie takich dłużyzn jak w pierwszym, póki co opowieść rozwija się interesująco:

Spoiler

androidy uzyskały świadomość, szukają pomsty na swoich "bogach", Człowiek w Czerni ponownie przemierza park w pogoni za nową zagadką, w tle czekają nas wizyty w innych parkach. Liczyłem na powrót Forda (Anthony Hopkins) ale podobno nie ma go... (zobaczymy). 

 

Odnośnik do komentarza

Nadrobiłem zaległości w Homeland

 

odcinek 11



Z jedne strony odcinek wow jeśli chodzi i realizację i emocje, z drugiej strony :lol: jeśli chodzi o realizm. Już widzę taką akcję w Rosji na oczach całego świata

 

odcinek 12



emocji też nie brakowało, natomiast najbardziej utkwiło mi to przemówienie Pani Prezydent, gdzie wymieniła Polskę w jednym szeregu z Turcją, Nikaraguą czy Filipianami, jako kraje w których ginie demokracja. PIS trafia do amerykańskiej popkultury

Ogólnie sezon oceniam bardzo solidnie i czekam na kolejny ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli lubicie książki Cobena to na netflixie mamy właśnie jego serial "Safe". Obejrzałem właśnie 4 z 8 odcinków i jestem usatysfakcjonowany. Mamy tutaj wątki charakterystyczne dla Cobena:  zagadki,  które mają swoje źródło w przeszłości, dużo bohaterów i wątków,  które się przeplatają i łączą. Akcja co ciekawe toczy się w Anglii. Przyjemny serial umiejący wciągnąć na tyle by pyknąć jednorazowo kilka odcinków.   

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem drugi sezon 13 reasons why. Pierwszy bardzo mi się podobał, przede wszystkim za nietypową historię, za nieoczywistość charakterów, za ich nieczarnobiałość (jest takie słowo? xD), nawet tych z pozoru najgorszych, wszystkich dało się jakoś wytłumaczyć, zrozumieć ich zachowania. Drugi jest pod każdym względem gorszy. Słabsza, mniej wciągająca historia, podzielenie świata na czarno-biały, wiele klisz, jak triki z zanikami pamięci, typowe dla amerykańskich dzieł kultury dla nastolatków friendship power, a najgorsze zdecydowanie jest moralizowanie. Najlepszy przykład:

 

Spoiler

Scena w ostatnim odcinku, kiedy w czasie procesu Bryce, kiedy Jessica ma swoje przemówienie, pokazane są inne postacie kobiece z serialu, które opowiadają o swojej historii molestowania.

 

Wydaje mi się, że twórcy, zachęceni sukcesem pierwszego sezonu i reakcjami, postanowili skupić się nie na postaciach, historii, a na napisaniu moralitetu, że przemoc w szkole i molestowanie jest bardzo złe (co jest oczywiście prawdą), ponieważ są to głośne i bieżące tematy dla amerykańskiej opinii publicznej. Ten serial cierpi na to, co jest głównym problemem współczesnego kina chrześcijańskiego: jest bardziej propagandą niż dialogiem, bardziej zamyka na myślenie, niż na nie otwiera.

 

No i oczywiście będzie trzeci sezon,

Spoiler

który skupi się na kolejnym problemie współczesnej Ameryki, czyli przemocy w szkołach spowodowanej łatwym dostępem do broni.

 

Wydaje mi się, że można by było zabrać głos w tych ważnych sprawach w sposób mniej oczywisty, mniej "misyjny", mniej propagandowy. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.05.2018 o 14:08, jmk napisał:

Oglądał ktoś tę serię o Mundialu na HBO GO? Warto?

 

 

Obejrzałem 6 dostępnych (z 9 które będą) odcinków i ... mieszane uczucia. Myślałem, że będzie więcej o piłce, piłkarzach, a tu takie trochę pierdzielenie ;) O historiach piłkarzy (zazwyczaj trudnych) czy o podobnych historiach kraju. W odcinku piątym jest Lewandowski, wcześniej jest Paulinho i jego przygoda w ŁKS-ie, dość stronniczo ;).

Odnośnik do komentarza

Właśnie obejrzałem pierwszy odcinek drugiego sezonu 13 Reasons Why.

 

 

Dalej nie oglądam. Pierwszy sezon był słaby ale człowiek chciał wiedzieć jak to sie skończy. Ten jest slaby i wydaje się dodatkowo strasznie nudny. A wpis Krzysfiola tylko mnie w tym zdaniu utwierdził.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

cytat z drugiego sezonu 13 powodów :keke:

 

"Infinity. Its funny that we have a word for that concept but there's no way we could understand it.

"Maybe...love?"

"Love?"

"Maybe love is how you understand infinity. When your love has no limit and it goes on forever. Maybe that feels like infinity?"

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.05.2018 o 01:18, tio napisał:

Jeśli lubicie książki Cobena to na netflixie mamy właśnie jego serial "Safe". Obejrzałem właśnie 4 z 8 odcinków i jestem usatysfakcjonowany. Mamy tutaj wątki charakterystyczne dla Cobena:  zagadki,  które mają swoje źródło w przeszłości, dużo bohaterów i wątków,  które się przeplatają i łączą. Akcja co ciekawe toczy się w Anglii. Przyjemny serial umiejący wciągnąć na tyle by pyknąć jednorazowo kilka odcinków.   

Dzięki za polecenie, poszło prawie jednym tchem, bardzo fajny

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...