Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

TWD

Nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że Carl nie zginie. Nie było widać momentu ugryzienia, imo nie w ich stylu by było gdyby uśmiercili główną postać bez pokazywania nad wyraz w jaki sposób się to dokonało. Wystarczy sobie przypomnieć Glenna, Abrahama, Sashę itd. itp. tam wszystko było pokazane od początku do końca. Imo chcieli mieć jakiś mocny cliffhanger. Nie wiem w jaki sposób by mogli rozwiązać przeżycie Carla, ale w internecie natknąłem się (spoiler komiksowy)

na grupę szeptaczy, czyli ludzi udających trupy i zabijających niewinnych ludzi. Może Carl natrafił na jednego z nich, a ten go dziabnął. Ale imo mocno to naciągane.

Tak czy siak ten odcinek był jednym z niewielu w tym sezonie, który dało się oglądać i dawał namiastkę starych emocji. :P

 

Odnośnik do komentarza

@Counter :

 

W poprzednim odcinku w lesie został dziabnięty :) https://www.youtube.com/watch?time_continue=91&v=XZgGUiCFxrQ ( od 1:19). Tzn nie pokazali dokładnie, ale wtedy. Widać jak ten koleżka patrzy na niego. 

Coral umrze, bo aktor go grający nie chciał już występować w tej oprze mydlanej i poszedł na studia. Wkurzyło go to, że AMC bardzo żałuje na wszystko kasy, bo tylko przytulają ją, a nie inwestują w serial oraz odejście Kirkmana. Temu też nie podobała się stacja i jej pomysły. Także od sezonu 8 twórca TWD nie podpisuje się pod tym. 

Co do Szeptaczy- tam Coral był bardzo ważną postacią. Stawiam, że teraz (po jego śmierci) zastąpi go w tej roli Enid.

Niestety, ten serial jest zabijany (już martwy?) przez AMC. Najpierw kłótnie z Darabontem i później poszło. A on chciał tylko ciut więcej kasy z dochodów stacji na realizację tego serialu. I to widać, masakryczne CGI wszędzie. 
Rozciąganie minut w nieskończoność, tylko żeby zatrzymać widza słabe mocno jest. Ten sezon to mega pokazuje- zamiast w pierwszej części sezonu zakończyć Wojnę z Negan i pójsć dalej to się jeszcze bujają. Pewnie kolejny sezon to będzie to samo- naparzanie się ze Zbawcami.

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

The Punisher

 

W sumie dostałem trochę więcej niż się spodziewałem. Myślałem, że będzie większa rozwałka i bazowanie na tym, co było w DD. A tu jednak pojawia się fabuła, nienajgorsza. Szału oczywiście nie ma, ale jest coś poza strzelaniem i zabijaniem. 

W końcu też (jak dla mnie) Frank pokazany jest nie jako ostatni psychopata, ale człowiek zapędzony w róg, bez możliwości obrony i innego wyjścia. Jon Bernthal moim zdaniem został stworzony do tej roli- gra idealnie. W innych filmach, serialach (TWD) irytuje mnie mocno, tu jest dokładnie odwrotnie. 

Serial to czysta rozrywka. Głębszych myśli, nawet troszkę, nie ma co tu szukać. Dla tych, co lubią DD, JJ to sezon do polecenia.

W moim rankingu Punisher zajmuje (chyba) trzecie miejsca. Tuż za oboma sezonami Devila.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem "Dark" i mam mieszane uczucia. Podobał mi się pomysł i dość precyzyjnie zbudowana fabuła. Niestety, chyba za bardzo skomplikowana, zbyt dużo tu wątków, można się pogubić. Dobre, naturalne aktorstwo i takaż muzyka. Zakończenie jednak rozczarowuje bo jak pisał Reaper niewiele wyjaśnia. Nie widzę specjalnych nawiązań do "To" (żółta kurtka to jakby za mało), czuć pewien klimat "Stranger things" ale jednak jest to oryginalna historia. Warto obejrzeć.

Odnośnik do komentarza

A ja obejrzałem "Black Mirror" S04 (no, jeszcze 1 odcinek mi został) i jestem w sumie pozytywnie zaskoczony, myślałem, że po nierównym S03 będzie równia pochyła, ale naprawdę solidny. To co mi się nie podobało to to, że nie wymyślili nic ciekawego jeśli chodzi o same technologie - w zasadzie cały czas 

Spoiler

wszystko obracało się wokół sprzętu/appek, które wczepia się do głowy i coś potencjalnie złego może się w związku z tym stać. Poza tym używali już pomysłów z S02, np. ta apka do przywoływania osób i wspomnień w odcinkach z kontrolą rodzicielską i maszyną do odtwarzania wspomnień.

 

Odnośnik do komentarza

Ale nie chodzi o to czy mi się przestało podobać po 5 minutach czy po 3 odcinkach. Podszedłem do tego serialu własnie z założeniem, które postawiłeś jako tezę: "podobało ci się Narcos to spodoba ci się el  Chapo". To że tobie się podoba to ok, ale to nie znaczy, że Twoja teza jest prawdziwa.

Odnośnik do komentarza

Obejrzany czwarty sezon Black Mirror. Ciężko oceniać ten serial całościowo, bo przecież każdy odcinek dotyczy czegoś innego, inni aktorzy, inni reżyserzy itd. ale sam pomysł i forma nadal się nie znudziło. Genialny pierwszy odcinek, oddanie klimatu oldschoolowych seriali kosmicznych zrobione doskonale i bardzo mocne zamknięcie sezonu, zdecydowanie ryjące beret.

 

Bardzo mocno polecam wszystkie sezony, jednak trzeba się przygotować na to, że nie jest to kino rozrywkowe. Można się poczuć zdołowany i może trochę dać do rozkminy, ale zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza

Jestem po szóstym odcinku "Babylon Berlin" - najdroższej produkcji serialowej w niemieckiej telewizji. Berlin lata 20-te. Kończy się pewna epoka, za chwile Niemcy dadzą opanować się faszyzmowi. Świetna scenografia, muzyka, aktorzy i wciągająca historia. A piosenka "Zu Asche zu Staub" z drugiego odcinka chodzi za mną już od kilku dni.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...