Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO bardzo fajny odcinek, ale to kwestia gustu. Ogólnie całe Black Mirror polecam bardzo mocno, jedna z lepszych i najbardziej oryginalnych rzeczy w serialowym światku.

 

A S01E01 jest bardzo dobre, kompletnie pojebane, ale bardzo dobre. Trzeba tylko trochę pomyśleć, a nie oceniać powierzchownie. 

 

Moim faworytem jest odcinek Shut Up And Dance.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

No ja chyba też nie skumałem wszystkiego:

 



Kim był w końcu ten portier, też jakimś agentem? Pokazali tylko, że to znajomy tego nauczyciela i tyle.

Ten nauczyciel okazał się agentem szkolącym dzieciaki, mówił że takich bez rodziny - ta blondyna nie miała faktycznie, a ten haker i ten od masakry w szkole?

Dlaczego ta blondyna go zabiła? Przecież ona nic nie miała żadnego przestępstwa na koncie. 

Tę dziennikarkę młodą kto w końcu zabił, ten handlarz bronią?

Skoro oni działali jako tajniacy to w teorii robili to legalnie, dlaczego aż tak się bali, że Belfer to ogarnie lub inna policja?

Kto zabił tego śledczego? I po co?

 

Ten Iwo od masakry w szkole zrobił to, bo...? Bo chciał się zemścić, że go zwerbowali? 

Trochę mi się to kupy nie trzyma, wychodzi na to, że walczyli tu CBŚ z jeszcze bardziej tajną policją.

 

Odnośnik do komentarza

jmk, jeszcze mnie zaciekawiło



Belfer idzie sobie po korytarzu, nagle z niczego Luiza do niego "musi Pan coś wiedzieć o rodzicach Magdy". Nosz kurwa, chyba totalnie nie mieli pomysłu jak ten temat sprzedać.

 

BTW - 1 sezon z Policją na wiosce, 2 z CBŚ, 3 z Służbami.. Obstawiam, że w 4 "Belfer" połączy się z "Homeland" i będą szukać pozostałości Al-Kaidy :D

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Odcinek był świetny, trzymał mocno w napięciu, najlepszy z dwóch serii, ale tylko do pewnego momentu

Spoiler

Oczywiście do momentu finału i rozwiązania zagadki, bo to klapa na całego juz była, delikatnie  mówiąc. Totalnie Serio, brakowało tam jeszcze tylko kosmitów, np żeby ten Karol przepoczwarzył się w obcego, przyleciał po niego statek kosmiczny i okazało się, że UFO robiło eksperymenty na ziemianach.  Akcja z wywiadem była w sumie podobna.

 

Jak dla mnie prawie wszystko zrozumiałe, choć często mocno nielogiczne

 

1. Cieć - on był też z wywiadu umieścił Karola w szkole i jego chciał zabić Iwo. Miał zabić własnie ludzi z wywiadu, czyli Ciecia, Karola i Magdę. Ale dlaczego nie chciał zabić Tymka, który też był z wywiadu. Cos tu chyba scenarzystom nie wyszło, może 2/3 ładnie brzmiało. Bez sensu oczywiście jest to, że agent wywiadu jest cieciem pod przykrywką.

2. Iwo zabijał bo nie wytrzymał psychicznie tej całej akcji z wywiadem. Rozumiem to jako coś na kształt załamania. Można to uznać za wiarygodne

3.Te dzieciaki-agenci niby miały podstawione rodziny. Z drugiej strony Belfer mówił, że to niemożliwe bo rozpaczali. ale przyjmuje, że byli wiarygodni w udawaniu. Ale co z tym, że Magda powiedziała, że ci "rodzice" byli wynajęci przez Lucjana? To chyba blef, bo wtedy jeszcze nie przyznała się, ze jest z wywiadu. To jeszcze można kupić.

4. Młodą zabił Karol, garotą, którą chciał też udusić Belfra. narzędzie zdradziło, ze to był on. To mało logiczne i wiarygodne - po co to robił? I po co układał ją jak laskę z poprzedniego sezonu? Pewnie chodziło o to, że ona niby za dużo wiedziała, a dodatkowo chcieli nastraszyc Stuhra. Mało w tym logiki.

5. Policjanta też zabił wywaid, ale nie wiadomo czyimi rekami. A przede wszystkim nie wiadomo po co? On niby nie chciał przestac węszyć, nawet jak dostawał polecenia od przełożonego. /Mogli więc zakładać, że nie przestanie węszyć. Chociaż pewnie wystarczyłoby powiedzieć, że to sprawa wywiadu i żeby się przestał interesować. Jeszcze mniej logiki niz w poprzednim punkcie.

6. Magda zabiła Karola, bo to zły człowiek był. Nie chciała żeby ta cała akcja uszła mu na sucho. Od biedy można to uznać za wiarygodne, ale też naciągane

 

Jak widać wszystko da się wytłumaczyć, ale to jest strasznie naciągane , mało wiarygodne i nielogiczne

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Belfer finał.

 

Spoiler

Bez sensu wymyślna historia. Przesadzili w zawiłości fabuły, bo widz oglądając nie miał tak naprawdę co robić tylko mógł siedzieć i patrzeć jak to się wyjaśni, bo dojść samemu to takiego finału bez kryształowej kuli nie dało się dojść.

 

Dlaczego Belfer morderstwo wziął na siebie?

Z fałszywymi rodzicami u Magdy jeszcze mogło być, ale u Tymka pokazywane były relacje rodzinne, oglądanie LM w południe ;) Musieli wynająć 3 ludzi do odgrywania cały czas swoich ról. 

Bez sensu uśmiercanie bohaterów dla samej zasady, żeby coś się działo. Po co zabijać policjanta, a nie belfra, który dalej węszył wokół sprawy? W złą stronę to poszło.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.10.2017 o 23:32, beeres napisał:

Belfer

  Ukryj zawartość

Ten drugi odcinek bardziej mi pasował na finałowy, a nie na początek serialu. WTF, co oni kombinują? Coś czuję, że sezon może okazać się petardą, albo totalną klapą, nic pomiędzy.

 

 

Niestety, to drugie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Makk napisał:

Dosłownie moment po obejrzeniu TWD s08e08:

Holy CRAP!! :D 

 

A reszta później, niech się mnie ułoży odcinek. 

No ja już po odcinku na Fox. Chyba tylko końcówka mi się podobała (w sensie wywołała jakieś uczucia), reszta to to samo co reszta tego sezonu, czyli przeciętność.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Scorpio napisał:

No ja już po odcinku na Fox. Chyba tylko końcówka mi się podobała (w sensie wywołała jakieś uczucia), reszta to to samo co reszta tego sezonu, czyli przeciętność.

Zgadzam się. Nic ponad normę niestety. W kółko to samo.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Scorpio napisał:
12 godzin temu, Makk napisał:

Dosłownie moment po obejrzeniu TWD s08e08:

Holy CRAP!! :D 

 

A reszta później, niech się mnie ułoży odcinek. 

No ja już po odcinku na Fox. Chyba tylko końcówka mi się podobała (w sensie wywołała jakieś uczucia), reszta to to samo co reszta tego sezonu, czyli przeciętność.

Dokładnie. Jedynie co to:



Przez odcinek, który trwał 62 minuty, to dobre było około półtorej minuty- na samym końcu z Coralem i spotkanie Ricka z Neganem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...