Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2017 o 23:32, beeres napisał:

Wataha S2

 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

To był naprawdę dobry sezon. Muszę przyznać, że cała historia została dobrze napisana i trzymała się w jakichś ramach. Poza może jednym wątkiem na samym końcu (zrobienie z Grzywy bohatera, który uratował sytuację) ciężko mi coś zarzucić wątkom przedstawionym w serialu. Olbrzymim plusem było też ukazanie samych Bieszczad, klimatu tamtych terenów i problemów, z którymi muszę się mierzyć. Myślę, że jeszcze tam wrócę na wakacje

:) 

 

Naprawdę polecam. Za ten sezon spokojnie mogę dać 8/10.

 

 

Belfer

 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

IMO to był najlepszy odcinek z drugiego sezonu. Akcja mocno zwolniła i już nie jest tego tak nawalone w każdej minucie. Przyczepiłbym się może jedynie do kwestii więzienia nauczyciela w dole i znalezieniu go przez amatorów, ale w porównaniu co scenarzyści kazali nam uwierzyć w poprzednich odcinek, to jestem w stanie jakoś z tym żyć.

 

Właśnie obejrzałem ostatni odcinek S2 Watahy to mogę już zajrzeć do spoilera

Spoiler poniżej dotyczy głównie ostatniego odcinka

Spoiler

Tak, akcja z Grzywą strasznie słaba, chyba, że scenarzyści chcieli pokazać, że bandzior, ale ruszyło go sumienie ;) ja tego nie kupiłem totalnie. Tajna chatka i zwłaszcza te piwnice bardzo klimatyczne, ale tak na maksa z dupy pani prokurator się w nich znalazła, czego tam szukała, coś nieuważnie oglądałem? Zdjęcia z Bieszczad sztos, normalnie mam ochotę pojechać tam na wakacje :) Jak miałbym się do czegoś przyczepić to do używania telefonów komórkowych. Lasy, góry, szczere polany, a żadnych problemów z zasięgiem :P

 

Odnośnik do komentarza

Wataha 2 to strasznie beznadziejny scenariusz, intryga głupia a zwroty akcji niczym nieuzasadnione. Kiepskie aktorstwo. Jedyne plusy to zdjęcia i muzyka.

A Belfer 2 jak na razie jeszcze gorszy niż Wataha. Nawet tego Wrocławia nie umieją jakoś atrakcyjnie pokazać.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 14.11.2017 o 23:11, Dudek napisał:

Mindhunter, zakończenie.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Obejrzane i prawdę mówiąc Reaper w swoim ostatnim wpisie w Maryni miał rację. Już nie pamiętam nawet kto, ale ktoś zaczął pisać, że ostatnia scena czy końcowa scena z Edem zaskakuje czy cuś. W tym momencie przestałem czytać bo myślałem, że będzie ogólny post o serialu bez większych szczegółów i nie chciałem przypadkiem dowiedzieć się jeszcze więcej.

 

Ogólnie efekt i tak był niesamowity, ale gdybym tego nie wiedział to pewnie byłby kilka razy lepszy :D Autentycznie czuło się, że może go w każdej chwili zabić i nawet przez chwilę mi nie przyszło do głowy, że przecież na pewno będą chcieli robić kolejne sezony. 

 Moje pytanie brzmi - czy ta lekcja pokory odmieni Holdena czy dalej będzie przeobrażał się w socjopatę po drugiej stronie barykady? :-k

 

Ogólnie Mindhuntera mega polecam, choć nie jest to lekki serial. Mocno siada na psychice.

końcówka mega dobra, Holden w końcu dostał pstryczka w nos, który powinien go sprowadzić z powrotem na ziemię. Zaczął już uważać siebie za eksperta. który wie wszystko o psychice morderców, a tu w bardzo szybki sposób udowodniono mu, że jest tylko pionkiem w ich grze i to on zrobi co oni jemu każą. Jaram się :)

Odnośnik do komentarza

The Punisher bardzo dobry, jak dla mnie to zdecydowanie najlepsza produkcja Marvela z Netflixem, po baaaaaaardzo słabych Luke Cage, Iron Fist i The Defenders. Tutaj było mrocznie, było dużo uczuć, dużo krwi i wszystko grało tak jak powinno.

Bardzo dobre zakończenie, ogólnie dużo Frank miał uczuć, a tu jeszcze taka deklaracja od takiego twardziela, zrobiło wrażenie

Odnośnik do komentarza

Aaaaa. No to akurat jest dosyć dziwne bo sugeruje

koniec przygód Franka także jestem ciekaw co sprawi, że się obudzi na drugi sezon

:-k biorąc pod uwagę przyjaźń z Karen i to jakimi albumami inspirują się twórcy Daredevila to bym stawiał (i chciał) na jej śmierć

 

A co do reszty się zgadzam, podoba mi się, że połowa serialu, albo nawet 3/4 eksploruje w fajny sposób problem PTSD, a dopiero potem zabiera się za problemy Franka.

Odnośnik do komentarza

Co sądzicie o Belfrze? Dla mnie na razie pierwszy odcinek - bomba, drugi spoko, trzeci gorzej, ale teraz jest słaaabo :/



Więcej wulgaryzmów, mniej realizmu i takiego przyziemnego życia, jakie było w I sezonie, dodajmy do tego jeszcze goliznę, więcej golizny! Gdzieś zatraca się klimat.

Odnośnik do komentarza

No ja też do końca obejrzę, ale raczej po prostu z przyzwyczajenia. 

 

Punisher skończony i ostatecznie wleciało 8/10 i aktualnie mam tak ocenione 3 produkcje Netflixa i Marvela ;). Generalnie klimat świetny, bohaterowie też, ale trochę zawiodły mnie niektóre elementy

zwłaszcza choćby te wchodzenie na teren byłego wojskowego, było coś podobnego w Shooterze i tam jakoś bardziej tego typu scenę kupiłem

, ale to takie szczegóły bardziej, ogląda się znakomicie. Ciekawe co dalej, bo czytałem o tej umowie z Disneyem, a jako osoba nie przepadająca za superbohaterami, komiksami etc. mocno kupiłem ten netflixowy cykl.

Odnośnik do komentarza

Ja też jestem po e6 Belfra, i niestety, jak na początku nawet czekałem jak się rozwinie akcja, tak teraz czekam tylko na jej rozwiązanie. :/ 

 

Mój problem z Belfrem jest taki, że podczas gdy warsztatowo jest całkiem dobrze, to cała sceneria (i fabuła zresztą też, o czym za chwilę) jest totalnie nierzeczywista. Ja wiem, że prestiżowa szkoła, ale dla mnie to wygląda jak Akademia Pana Kleksa bardziej. Cool kids grające ze szczerym zaangażowaniem w kółku teatralnym to dla mnie dwa różne światy, bardziej pasujące do romantycznego dramatu niż Polski dwudziestopierwszowiecznej (może takie miało być założenie scenarzysty, taka Balladyna przeniesiona na współczesne życie, nie wiem, jak tak, to ja tego nie kupiłem). W ogóle wszystko wygląda jak prosto ze sceny dramatu, Wrocław jest pusty, praktycznie nie ma ludzi, przestrzenie ogromne - zwróćcie uwagę np na mieszkanie w którym mieszka Zawadzki, przecież ono ma ze 3-3,5m wysokości! Nie mówiąc o szkole, która jest wielka i pusta, (szczególnie gabinet dyrektorki) i przypomina komisariat z Blade Runnera (pewnie też przez ciemne, niedoświetlone pomieszczenia i promienie światła z okien). Ogólnie mówiąc, tak jak sezon pierwszy przedstawiał rzeczywisty, z krwi i kości świat małego miasteczka i naprawdę można było w to uwierzyć, tak sezon drugi dla mnie jest jakimś dziwnym teatralnym tworem pod tym względem :roll: 

 

Dwa - teraz o fabule, to w spoilerach:

Spoiler

Mimo szóstego odcinka nadal niewiele wiemy, jest handlarz bronią, są preppersi, tajemnica trójki (czy też czwórki?), która znikła nadal nierozwiązana, pewnie przemyt. Ale - odkąd pojawiła się Julka, dla mnie wszystko zaczęło się sypać - w poprzednim sezonie była wannabe dziennikarką śledczą, do tego manipulantką wyręczającą się innymi, teraz najpierw pojawia się jako wrak człowieka, żeby momentalnie przeistoczyć się w superagentkę, znającą sztuki walki, twardą jak skała. No sorry. Do tego ta aktorka dla mnie jako jedyna odstaje od poziomu, wszystko gra z tą samą miną i mówi tym samym tonem.

Preppersi w środku lasu, palący wszędzie ogniska :roll: Do tego patetyczni i totalnie nienaturalni. 

Policjantów wprowadzili z sześciu nie wiadomo po co, jak i tak właściwie nic nie wnoszą.

Wreszcie haker - póki nie pokazywali ekranu jego monitora, było ok, mogło tak zostać. Jak pokazali - cały czar prysł :keke:

 

Pewnie jeszcze kilka błędów bym znalazł, ale na gorąco nie przychodzą mi do głowy, wątków niedokończonych też nie oceniam, bo może teraz się wydają głupie, ale będzie na nie jakieś rozsądne rozwiązanie (np tatuaż na plecach Magdy?). 

 

Podsumowując, gdyby nie było sezonu pierwszego, to ten serial przeszedłby bez większego echa IMO.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gabe napisał:

Ja też jestem po e6 Belfra, i niestety, jak na początku nawet czekałem jak się rozwinie akcja, tak teraz czekam tylko na jej rozwiązanie. :/ 

 

Mój problem z Belfrem jest taki, że podczas gdy warsztatowo jest całkiem dobrze, to cała sceneria (i fabuła zresztą też, o czym za chwilę) jest totalnie nierzeczywista. Ja wiem, że prestiżowa szkoła, ale dla mnie to wygląda jak Akademia Pana Kleksa bardziej. Cool kids grające ze szczerym zaangażowaniem w kółku teatralnym to dla mnie dwa różne światy, bardziej pasujące do romantycznego dramatu niż Polski dwudziestopierwszowiecznej (może takie miało być założenie scenarzysty, taka Balladyna przeniesiona na współczesne życie, nie wiem, jak tak, to ja tego nie kupiłem). W ogóle wszystko wygląda jak prosto ze sceny dramatu, Wrocław jest pusty, praktycznie nie ma ludzi, przestrzenie ogromne - zwróćcie uwagę np na mieszkanie w którym mieszka Zawadzki, przecież ono ma ze 3-3,5m wysokości! Nie mówiąc o szkole, która jest wielka i pusta, (szczególnie gabinet dyrektorki) i przypomina komisariat z Blade Runnera (pewnie też przez ciemne, niedoświetlone pomieszczenia i promienie światła z okien). Ogólnie mówiąc, tak jak sezon pierwszy przedstawiał rzeczywisty, z krwi i kości świat małego miasteczka i naprawdę można było w to uwierzyć, tak sezon drugi dla mnie jest jakimś dziwnym teatralnym tworem pod tym względem :roll: 

 

Dwa - teraz o fabule, to w spoilerach:

  Pokaż ukrytą zawartość

Mimo szóstego odcinka nadal niewiele wiemy, jest handlarz bronią, są preppersi, tajemnica trójki (czy też czwórki?), która znikła nadal nierozwiązana, pewnie przemyt. Ale - odkąd pojawiła się Julka, dla mnie wszystko zaczęło się sypać - w poprzednim sezonie była wannabe dziennikarką śledczą, do tego manipulantką wyręczającą się innymi, teraz najpierw pojawia się jako wrak człowieka, żeby momentalnie przeistoczyć się w superagentkę, znającą sztuki walki, twardą jak skała. No sorry. Do tego ta aktorka dla mnie jako jedyna odstaje od poziomu, wszystko gra z tą samą miną i mówi tym samym tonem.

Preppersi w środku lasu, palący wszędzie ogniska :roll: Do tego patetyczni i totalnie nienaturalni. 

Policjantów wprowadzili z sześciu nie wiadomo po co, jak i tak właściwie nic nie wnoszą.

Wreszcie haker - póki nie pokazywali ekranu jego monitora, było ok, mogło tak zostać. Jak pokazali - cały czar prysł :keke:

 

Pewnie jeszcze kilka błędów bym znalazł, ale na gorąco nie przychodzą mi do głowy, wątków niedokończonych też nie oceniam, bo może teraz się wydają głupie, ale będzie na nie jakieś rozsądne rozwiązanie (np tatuaż na plecach Magdy?). 

 

Podsumowując, gdyby nie było sezonu pierwszego, to ten serial przeszedłby bez większego echa IMO.

 

Spoiler

Nie pomyliłes czasem Julki z Eweliną? :D Do fabuły bym się, aż tak nie przyczepił, przecież w poprzednim sezonie też się w zasadzie wszystko wyjaśniło w 2 ostatnich (jeśli nie ostatnim) odcinkach. Jasne Ewelina z wraku człowieka nagle taka wysportowana to było trochę nienaturalne. Wątek hakerski miał potencjał, że TOR itd., ale faktycznie trochę słabo jak pokazali ekran monitora :) Ale to chyba oprócz Mr Robota wszędzie jest chujnia straszna :)

 

Kurde zastanawiam się czemu tak wieszacie psy na Belfrze i Watasze. Jedne z lepszych polskich seriali ostatnich lat. Już was tak te Netflixowe, czy inne produkcje zagraniczne rozpieściły, że wszystko to gówno od razu?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wataha 2 mi akurat bardzo mocno podeszła, choćby ze względu na kapitalnie pokazane Bieszczady. Tylko to zakończenie średnio mi się podobało o czym już pisałem. Zresztą akurat porównywanie Belfra i Watahy do zagranicznych produkcji jest dobrze o nich świadczy, bo nie ma już czegoś takiego "dobre jak na Polskę" ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...