Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek przeciętny, ostatnia scena trochę podnosi ocenę. Nie mogę za to przeboleć

jak żenująco przedstawiono powstanie Innych (kilkanaście sekund, poważnie?) i wyboru nowego władcy Żelaznych Wysp. W rankingu najgorszych ekranizacji scen z książek w historii ta powinna zająć dwa pierwsze miejsca.

- No dobra, kto chce być królem?

- Ja chcę, zbuduję wielką flotę i w ogóle

- no przecież kobieta nie może nami rządzić!

- Ej no chłopaki przestańcie, przecież to Yara, znacie ją, jest zajebista i w ogóle

- Dobrze gada, Yara na królową!

- No elo lamusy, jestem Euron, zabiłem waszego króla i co mi zrobicie? O cześć Theon, słyszałem, że nie masz kutasa? nawet mi cię nie żal. Jutro jadę do Daenerys, pokażę jej puszczyka i podbijemy Westeros, co wy na to?

- Euron na króla!

 

 

Odnośnik do komentarza

got

 

wow, Bran może zmieniać przeszłość, to tłumaczy cholernie wiele, być może nawet mamrotanie Szalonego Króla "burn them all", które mogło być skierowane do nadchodzącej armii umarłych. Widzieliśmy Brana, który za pomocą połączenia przeszłości z teraźniejszością w zasadzie łamie umysł Hodora, zmieniając go w ćwierćinteligenta - to samo mogło stać się z szalonym królem. Swoją drogą postać Hodora przeistoczyła się z całkiem zabawnej w tragiczną. Stracił niemal całe swoje życie od momentu wpłynięcia przez Brana na niego dla tej jednej chwili bezradnego trzymania drzwi przez choćby parę sekund więcej by umożliwić ucieczkę Branowi mimo braku jakiejkolwiek nadziei na przeżycie. Krążył taki śmieszny obrazek swego czasu http://i.imgur.com/pgVosDo.pngnot so funny now, huh? Jest jeszcze jedna ciekawa teoria brzmiąca prawdopodobnie http://i.imgur.com/GC9YR4q.png

Cytat z, jeśli dobrze załapałem, ksiązki:

"I could tell you the story about Brandon the Builder," Old Nan said. "That was always your favorite."

Thousands and thousands of years ago, Brandon the Builder had raised Winterfell, and some said the Wall. Bran knew the story, but it had never been his favorite. Maybe one of the other Brandons had liked that story. Sometimes Nan would talk to him as if he were her Brandon, the baby she had nursed all those years ago, and sometimes she confused him with his uncle Brandon, who was killed by the Mad King before Bran was even born. She had lived so long, Mother had told him once, that all the Brandon Starks had become one person in her head."

Wygląda to tak, jakby Bran jeszcze nie do końca uświadomił sobie jak wiele musiał zrobić by dostać się w to miejsce, w którym jest. Rozwiązuje to też wiele paradoksów związanych z podróżami w czasie - Bran wszystkie zmiany w przeszłości już uczynił, nie wie jeszcze lub dopiero się domyśla, że wszystko co miał zrobić już zrobił i zrobi(?).

Kto wie, może to głos Brana usłyszał Varys w płomieniach jako dziecko, może to Bran jest Bogiem Światła. Ten odcinek daje chyba najwięcej materiałów by wreszcie próbować złożyć jakieś sensowne teorie odnośnie tego co będzie dalej.

 

Odnośnik do komentarza

finał Banshee

 

 

finał dość zgrabnie zamknął wszystkie ostatniego i zdecydowanie słabszego niż poprzednie sezonu, dla mnie to był całkiem inny klimat już i chyba dobrze, że zakończyli produkcję, bo pomysły się wyczerpywały i mogłoby być już tylko gorzej. zakończenie takie słodko-gorzkie, bo niby wszystko zakończyło się dla głównych bohaterów pozytywnie, ale jednak zgrana paczka się rozbiła i każdy poszedł w swoją stronę.

 

 

mam jeszcze pytanie, czy jak znaleźli ciało Rebekki nie było przypadkiem powiedziane, że została zgwałcona?

Odnośnik do komentarza

finał Banshee

 

 

finał dość zgrabnie zamknął wszystkie ostatniego i zdecydowanie słabszego niż poprzednie sezonu, dla mnie to był całkiem inny klimat już i chyba dobrze, że zakończyli produkcję, bo pomysły się wyczerpywały i mogłoby być już tylko gorzej. zakończenie takie słodko-gorzkie, bo niby wszystko zakończyło się dla głównych bohaterów pozytywnie, ale jednak zgrana paczka się rozbiła i każdy poszedł w swoją stronę.

 

 

mam jeszcze pytanie, czy jak znaleźli ciało Rebekki nie było przypadkiem powiedziane, że została zgwałcona?

 

 

Na pewno była w ciąży z Hoodem (zbędny dodatek w ogóle po chuj to komu było?) ale chyba gwałtu nie było. Ogólnie finał bardzo zacny, zamknął wszystkie wątki, jedynie Bode wydawał się zwyczajnie zbędny, a można było hajs przeznaczyć na poprawienie walk w tym sezonie.

 

Odnośnik do komentarza

@FYM :

 

 

Może to tylko podpucha jej jakaś, może dobrze ściemniała w gadce z Tomenem, bo wiedziała, że mogą ich podsłuchiwać.

Z drugiej strony patrząc- teraz nie ma już co szukać jakiejś głębi- widać, że najprostsze rozwiązania są wykładane w serialu.

Jak pisze lad- jeden wątek był do bólu przewidywalny i następne też. Choćby Arya, Deny na smoku i hurrra wszystkich jeźdźców. Płytko i słabo wyszło z Nocnym Królem. Można to powielać.

 

Moim zdaniem ten odcinek był na równi dobry z poprzednim. Teraz już można być pewnym, że ci z Żelaznych Wysp popłyną po Kalessi. Wrócą i Snow z nią oraz Samem pokonają zombiaki.

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam za sobą pierwszy sezon Narcos i właśnie kończę Gomorrę. IMO Narcos lepsze pod względem wykonania, produkcji i samej historii (którą nie można było się bawić w nieskończoność w obydwu przypadkach ;)). Gomorra trochę odstaje pod tymi względami, ale same postacie ciekawsze we włoskim serialu.

Odnośnik do komentarza

Hayley Atwell :))

Czytałem właśnie, że zdjęli to. Nie był to żaden nie wiadomo jaki poziom, ale mnie się przyjemnie oglądało. Takie 7/10 spokojnie. Od razu mówię, że nie wiem jak odnosi się do komiksowych przygód Carter, bo ich nie znam. Fabuła dość banalna co prawda, ale jest napięcie w tym wszystkim, są intrygi, czasem nawet zaskoczy. Największa zaleta to oczywiście sama postać Peggy i pojawiającego się co jakiś czas Starka. Jest też kilka nawiązań do pierwszego Capa i duch Ameryki cały czas gdzieś się udziela. 18 odcinków po 40 to nie jest też jakoś dużo, więc nawet nie zdąży specjalnie zmęczyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...