Skocz do zawartości

Sporty amerykańskie


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

W 2019 Cleveland Indians pożegnają się z Wodzem Wahoo, który był symbolem zespołu od 1947 roku. Sprytnie sobie jednak zostawili sezon 2018, w którym jak przypuszczam zarobią krocie na ostatnich seriach swoich produktów z w sumie dość popularnym logo.

Nazwa (póki co) zostaje, a presja związana ze zmianami nazw i/lub logo z pewnością znowu skupi się na Redskins, a może i Blackhawks.

Odnośnik do komentarza

Tymczasem gracze w MLB rozpatrują podjęcie strajku podczas zaczynających się obozów przygotowawczych. Szansa, że taki strajk będzie miał miejsce jest minimalna, ale sam fakt, że w ogóle ktoś wpadł na ten pomysł, pokazuje jak bardzo gracze, rozpieszczeni przez ostatnie lata sowitymi kontraktami są zdegustowani tym co się dzieje na rynku transferowym. Otóż ponad 100 graczy nie znalazło jeszcze pracy. Ba, z Top10 free agentów tylko trzech znalazło zatrudnienie. Zawodnicy troszkę znaleźli się w pułapce. Za rok free agentem będą gracze pokroju Harpera, Machado, Donaldsona czy Keuchela, więc ci, którzy będą się liczyć w walce o ich podpis pilnują budżetów, żeby móc zaproponować szalone pieniądze. Druga rzecz - po udanych przebudowach Cubs i Astros, około 10 klubów w MLB wpadło na ten sam pomysł i po prostu gra najtańszym możliwym kosztem i pozwala ogrywać się prospectom. A 10 klubów to 1/3 ligi. Kolejna sprawa jest taka, że aż 18 FA z Top 20 ma 30+ lat. Kiedyś taki wiek nie był przeszkodą, ale i do baseballa dotarła "moda" na młodych graczy. Ponadto zawodnicy 30+ wiedzą, że mogą liczyć na ostatni wielki kontrakt, więc oczekują minimum 5-letnich umów. A kluby stawiają teraz na elastyczność i nie chcą sobie zawalać księgowości kontraktami, które w przyszłości mogą zaciążyć i spowodować wejście w luxury tax. Także rocznik 2018 ma przerąbane ;)  Liga rozważa nawet zrobienie spring training dla zawodników bez klubów, coś, czego nie było od bodaj 20 lat z okładem.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Tak trochę późno, ale dopiero wczoraj wieczorem obejrzałem sobie na spokojnie całe SB i... jestem bardzo zadowolony z tego, co me oczy zobaczyły.

 

Kibicuję Patriots, ale dobrze, że tego nie wygrali- nie należało się im. Szczególnie nie zasłużył Brady. To co on wyprawiał to szok! Masakra! Porażka! Takiego dania ciała nie widziałem już dawno (no, może Real Madryt ostatnio ;) ). Żenada po prostu. Rzucał te jajko wszędzie tylko nie w ręce kolegów. Sorry, ale murawa nie pobiegnie na Endzona.

Jego rzuty wyglądały dokładnie tak samo jak rzuty wolne w wykonaniu Shaq`a O`Neala. 

I to, jak Brady stracił jajo, to... brak słów. 

Gostkowski w kopanych to też nieteges. Gronk- dziurawe łapki. Nie wiem, co robili dzień wcześniej i w nocy- chyba nie odpoczywali.

 

Eagels fajnie za to się zaprezentowali i rozjechali The Pats. Pokazali "futbol na tak". Od samego początku- atak i do przodu cały czas. Rezerwowy QB Eagels zrobił dobrą robotę, nawet super robotę. W sumie trochę szkoda, że w nowym sezonie pójdzie na ławę (zapewne, choć zobaczymy). I ta jego zagrywka, po której zrobił TD- świetna! Może i tak wyglądało to dla nooba, ale komentatorzy też byli zachwyceni ;) 

 

Można by powiedzieć, że w SuperBowl zawsze rządzi wyrachowanie, defensywa i kalkulacje. A w tym roku zobaczyliśmy coś innego. I to jakie! Ja jestem za. 

Pobrałem całość i na bank jakoś sobie jeszcze z raz obejrzę to widowisko, bo ten mecz to naprawdę było widowisko i to powinna być wizytówka futbolu dla laików ;) 

  • Lubię! 1
  • Zmieszany 2
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Sorry, ale Brady rzucił jako pierwszy w historii 500 jardow w Super Bowl, co jest w ogóle rekordem playoffs. Miał trzy TD i zero INT. Nie pamietam jakie comp. Nazywanie jego występu dramatem to jest potężne nieporozumienie. Owszem, zdarzało mu sie nie rzucić celnie, owszem, zrobił fumble w sytuacji, w której zazwyczaj odwraca losy meczu, ale bez przesady. Jakby miał taka ochronę jak Foles, to by chyba rzucił miliard jardow, bo o-line Eagles była w tym dniu bajecznie dysponowana (albo słabo grała defensywa Pats, zależy jak patrzeć).

Chyba, że to ironiczny post, to przepraszam, ale nie złapałem.

Odnośnik do komentarza

 

1 godzinę temu, Makk napisał:

Szczególnie nie zasłużył Brady. To co on wyprawiał to szok! Masakra! Porażka! Takiego dania ciała nie widziałem już dawno (no, może Real Madryt ostatnio ;) ). Żenada po prostu. Rzucał te jajko wszędzie tylko nie w ręce kolegów. Sorry, ale murawa nie pobiegnie na Endzona.

Jego rzuty wyglądały dokładnie tak samo jak rzuty wolne w wykonaniu Shaq`a O`Neala. 

I to, jak Brady stracił jajo, to... brak słów.

 

No kurwa...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...