Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, vrc napisał:

 

Takie czasy ;) Na pocieszenie powiem Ci, że raz rozbiły mnie wojska chorwackie, raz bizantyjskie i raz weneckie chyba. Oj w tej republice kupieckiej to są pieniądze. Tylko armię rabusiów trzeba mieć potężną.

Shieet właśnie zdałem sobie sprawę z faktu, ze chyba zapomniałem zafundować Wenecji zaszczytu dołączenia do domeny mego imperium. A przecież kto jak kto, ale nawet nie lubiący władcy kupcy płacą całkiem sympatyczne pieniądze! Wiem co dzisiaj po pracy mnie czeka więc ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Shieet właśnie zdałem sobie sprawę z faktu, ze chyba zapomniałem zafundować Wenecji zaszczytu dołączenia do domeny mego imperium. A przecież kto jak kto, ale nawet nie lubiący władcy kupcy płacą całkiem sympatyczne pieniądze! Wiem co dzisiaj po pracy mnie czeka więc
Bardziej się opłaca ich rabować niż podatki z nich wyciągnąć, no chyba, że się gra Bizancjum bo szybka wojna i Wenecja jest twoja.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

@vrcjako imperium odblokowujesz dostęp do Imperial Administration co pozwala na wprowadzenie Viceroyalties Laws czyli tego czego używam u siebie do dawania zarządzania królestwami. Masz do wyboru duchy viceroyalties i kingdom viceroyalties. Przyznane zarządzanie królestwem daje modyfikator opinii o cesarzu -2 wszystkim wasalom w jego zasięgu, księstwo -1 więc trzeba i tak uważać z tym.

Do tego jako cesarz/imperator z Imperial Administraton możesz regulować prawa wypowiadania wojen przez wasali. Można pozwolić im szaleć, wypowiadać wojny poza domeną, lub zabronić jakichkolwiek walk. Król tego nie może uczynić. Naturalnie to też daje kary do opinii, ale no -5 za to, że wasale mogą walczyć poza domeną.

 

Wasalizowanie. Generalnie musisz mieć dwie rangi wyżej niż AI więc łatwiej jest namówić kogoś jako cesarz niż król. Sam możesz przy odpowiednich warunkach wypowiedzieć królestwu wojnę z CB force vassalization.

 

Słowem warto ;)

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, z0nk napisał:

@vrcjako imperium odblokowujesz dostęp do Imperial Administration co pozwala na wprowadzenie Viceroyalties Laws czyli tego czego używam u siebie do dawania zarządzania królestwami. Masz do wyboru duchy viceroyalties i kingdom viceroyalties. Przyznane zarządzanie królestwem daje modyfikator opinii o cesarzu -2 wszystkim wasalom w jego zasięgu, księstwo -1 więc trzeba i tak uważać z tym.

Do tego jako cesarz/imperator z Imperial Administraton możesz regulować prawa wypowiadania wojen przez wasali. Można pozwolić im szaleć, wypowiadać wojny poza domeną, lub zabronić jakichkolwiek walk. Król tego nie może uczynić. Naturalnie to też daje kary do opinii, ale no -5 za to, że wasale mogą walczyć poza domeną.

 

Wasalizowanie. Generalnie musisz mieć dwie rangi wyżej niż AI więc łatwiej jest namówić kogoś jako cesarz niż król. Sam możesz przy odpowiednich warunkach wypowiedzieć królestwu wojnę z CB force vassalization.

 

Słowem warto ;)

 

Brzmi naprawdę poważnie to wszystko. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

U mnie niestety, przez niewiedzę i błąd spolszczenia, temat Cesarstwa Skandynawskiego troszeczkę się odwlecze. Nic to. Zyskałem kolejne dwie prowincje i prawie trzecią. Svitjod będzie gigantem na mapie :) Jutro wrzucę odcinek.

 

A @z0nk pisał, że potrzeba 80% hrabstw do Cesarstwa to nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza

Ale mnie zniechęcenie naszło... Habsburgami gra jest ciężka. Jak się pojawia sukces to zaraz wszystko się wali. Już mi nawet nie chodzi aby gra pomagała ale żeby chociaż nie była złośliwa( przykład choćby z rewolucjonistami którzy mnie rozbijają przez co wzmacniają swojego wroga). Ciężko jest cokolwiek zrobić, HRE to taki moloch, że nie da rady się wyrwać maleńkim hrabstwem. Dziedziczenia też nie zmienię, zależy od zasad w Cesarstwie. Koło się zamyka. Jedyny plus, że Habsburżątka się rozplenily po Europie:). 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, vrc napisał:

U mnie niestety, przez niewiedzę i błąd spolszczenia, temat Cesarstwa Skandynawskiego troszeczkę się odwlecze. Nic to. Zyskałem kolejne dwie prowincje i prawie trzecią. Svitjod będzie gigantem na mapie :) Jutro wrzucę odcinek.

 

A @z0nk pisał, że potrzeba 80% hrabstw do Cesarstwa to nie słuchałem.

Jest jeszcze custom empire, ale wymaga realm size 180, 8k prestiżu lub 3 korony królewskie. Tylko to może niektórym psuć immersję ;)

Tak jak nie każdy musi lubić granie np Imperium Achai ;) (na pewno @Feanorbyłby fanem kojarząc to z pewną książką :P).

 

16 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

Ale mnie zniechęcenie naszło... Habsburgami gra jest ciężka. Jak się pojawia sukces to zaraz wszystko się wali. Już mi nawet nie chodzi aby gra pomagała ale żeby chociaż nie była złośliwa( przykład choćby z rewolucjonistami którzy mnie rozbijają przez co wzmacniają swojego wroga). Ciężko jest cokolwiek zrobić, HRE to taki moloch, że nie da rady się wyrwać maleńkim hrabstwem. Dziedziczenia też nie zmienię, zależy od zasad w Cesarstwie. Koło się zamyka. Jedyny plus, że Habsburżątka się rozplenily po Europie:). 

Cóż to jest główny motyw tej pięknej gry. Coś się gdzieś spier... to bunty, to przyjdą skośni z plagą w zestawie. I prawie zawsze da się wyrwać molochowi, kwestia cierpliwości, zwykle to zajmuje parę pokoleń, ale też nie da się ukryć, że gra wasalem jest trudniejsza chyba.

Odnośnik do komentarza

Wasal jako taki do grania jest jednym z lepszych pozycji, a już zwłaszcza w hre, trzeba tylko kalkulować na zimno co się opłaca i kiedy warto coś robić.
Druga rzecz, wojny domowe, warto je przeczekać i atakować zaraz po, wtedy wszyscy liżą rany i można coś ugrać.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Denerwuje mnie, że nie rozumiem mechanizmów tej gry i nie wiem gdzie one są wyjaśnione. Przykład - umiera Król. Ja, syn, dziedziczę Królestwo. Mój brat dostaje swoje ziemie i tworzy z nich własne. To rozumiem. Najeżdżam go, casus belli to moje prawo do jego ziem. Wygrywam, ale on zachowuje dwie prowincje, czemu? Po kilku miesiącach te prowincje wracają do mnie razem z nim. Heh dowiem się o co tu chodzi ??

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Draken napisał:

Wasal jako taki do grania jest jednym z lepszych pozycji, a już zwłaszcza w hre, trzeba tylko kalkulować na zimno co się opłaca i kiedy warto coś robić.
Druga rzecz, wojny domowe, warto je przeczekać i atakować zaraz po, wtedy wszyscy liżą rany i można coś ugrać.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Wasal, wasala cesarza taki fajny do gry już nie jest

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...