Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam tak piękny dzień w pracy, że mogę przez 9h słuchać na YT Thrashingmada i jego historii z CK2 Piękna sprawa.
Tulko, że on prezentuje odcinki wieloletnie i nie pokazuje rozwoju drzewa technologii. Jestem na 30 odcinku i widzę, że popełnił kilka błędów. Kto ich nie popełnia.

Weź komuś z rodziny za żonę abisynkę ;)
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Brachu napisał:

jak łupić to ino z galerami. Wpada złoto i prestiż.

Wiadomo. Z buta nie opłaca się biegać. No i galery mają ładownie pojemne :) Złota trochę wejdzie, a i niewolnice jest gdzie chędożyć.

 

Mnie czeka kolejna średniowieczna przygoda. Tym razem Czechy. Za tydzień premiera Kingdom Come ?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, vrc napisał:

Złota trochę wejdzie, a i niewolnice jest gdzie chędożyć.

Szkoda miejsca na niewolnice! Wincyj złota!

 

1 godzinę temu, vrc napisał:

Za tydzień premiera Kingdom Come ?

Jarałem się tym, ale walka wyglądała mi jakoś drewnianie ^^

Odnośnik do komentarza

A do czego się odnosisz? Tytuły można tworzyć wchodząc np w hrabstwo, klikając na jego 'flagę' tak aby dojść do tak wyglądającego okna:

36925675874_e1aaf0b4f2_h.jpg

 

Zaznaczając checkbox De Jure możesz zobaczyć jakie księstwa, królestwa, imperia można stworzyć na bazie tych ziem. Jeżeli jakąś możesz stworzyć, wchodząc na nią masz zamiast Destroy aktywny przycisk Create. Jeżeli nie mozesz, bo jest wyszarzały najedź i zobacz jakie ziemie Ci brakują. Nie bardzo wiem czy w ciemno trafiłem o co chodzi ;)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, z0nk napisał:

A do czego się odnosisz? Tytuły można tworzyć wchodząc np w hrabstwo, klikając na jego 'flagę' tak aby dojść do tak wyglądającego okna:

36925675874_e1aaf0b4f2_h.jpg

 

Zaznaczając checkbox De Jure możesz zobaczyć jakie księstwa, królestwa, imperia można stworzyć na bazie tych ziem. Jeżeli jakąś możesz stworzyć, wchodząc na nią masz zamiast Destroy aktywny przycisk Create. Jeżeli nie mozesz, bo jest wyszarzały najedź i zobacz jakie ziemie Ci brakują. Nie bardzo wiem czy w ciemno trafiłem o co chodzi ;)

 

O mi o to chodziło. Brakuje mi około 2-3 prowincji by utworzyć Cesarstwo Skandynawskie. ?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Brachu napisał:

Skandinavian Empire to też zaznaczam flagę Scandinavian Empire i ziemie de jure i create ?

 

Ja mam tam po prawej stronie tego okienka, gdzie teraz widać ten herb żółto-czerwony obok napisu Duchy of Achaia. Tam klikam i mam info odnośnie Cesarstwa.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj z Balearów i Wysp Brytyjskich przywiozłem niemal 700 monet łupu, plus dwadzieścia dziewic. Nie mogę łupić prowincji muzułmańskich. Zwiad donosi, że skarby tam są, ale po oblężeniach mój zysk to równe zero. Dziwna sprawa. W każdym razie pieniądze przeznaczę na kolejne podboje ?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jak ja nienawidzę rabusiów! Oby was dopadły jakieś solidne wojska ;P

 

Serio nomadzkie wizyty doprowadzają mnie do pasji. Zawsze przychodzą w czasie wojny i po prostu materializują się w stolicy co mnie najbardziej wkurza. Nie da się ich odciąć wcześniej bo się tam pojawiają z dupy :<

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, z0nk napisał:

Jak ja nienawidzę rabusiów! Oby was dopadły jakieś solidne wojska ;P

 

Serio nomadzkie wizyty doprowadzają mnie do pasji. Zawsze przychodzą w czasie wojny i po prostu materializują się w stolicy co mnie najbardziej wkurza. Nie da się ich odciąć wcześniej bo się tam pojawiają z dupy :<

 

Takie czasy ;) Na pocieszenie powiem Ci, że raz rozbiły mnie wojska chorwackie, raz bizantyjskie i raz weneckie chyba. Oj w tej republice kupieckiej to są pieniądze. Tylko armię rabusiów trzeba mieć potężną.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...