Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Pod warunkiem, że masz Limited Crown Authority i pierwszy poziom Legalism. :D 

 

Podniesienie Crown Authority jest możliwe raz na 10 lat bodajże dla każdego władcy, wiąże się oczywiście z modyfikatorem ujemnym do opinii podwładnych o władcy. Wyżej niż limited jako poganin bez zreformowanej religii nie da rady podnieść.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Brachu napisał:

@z0nk

W feudaliźmie już mogę usunąć gavelkind?

Pamiętaj, że zależy to od religii. Musi być ona zorganizowana, a więc nie możesz być niezreformowanym poganinem.

 

Do primogenitury i tej odwrotnej musisz mieć late feudal administration jeżeli masz conclave. Nie pamiętam co tam było bez tego DLC. Nie wiem też czy nie jest wymagany tytuł w randze króla (lepiej, aby ktoś to potwierdził)

Odnośnik do komentarza
Pamiętaj, że zależy to od religii. Musi być ona zorganizowana, a więc nie możesz być niezreformowanym poganinem.
 
Do primogenitury i tej odwrotnej musisz mieć late feudal administration jeżeli masz conclave. Nie pamiętam co tam było bez tego DLC. Nie wiem też czy nie jest wymagany tytuł w randze króla (lepiej, aby ktoś to potwierdził)
https://ck2.paradoxwikis.com/Primogeniture
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Lucifer Morningstar napisał:

Do primogenitury to jest tyle warunków że samo ich przeczytanie zajmuje pół godziny:/. High Crown musisz mieć. Pamięta, że można to zastąpić np. Wicekrolem. 

Viceroyality działa jak masz imperium i królestwo na własność ;) raczej myślę, że w rozgrywce Bracha jeszcze kawałek mu brakuje.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, z0nk napisał:

Viceroyality działa jak masz imperium i królestwo na własność ;) raczej myślę, że w rozgrywce Bracha jeszcze kawałek mu brakuje.

Wiem:). Ale patrzac po swojej grze to wiem, że robiąc głupie błędy to łatwiej by pewnie bylo dojść do cesarstwa niż zmienić prawo;). Ale to nauka na przyszlosc;) 

Odnośnik do komentarza

Mając ~400 godzin odkryłem, że wcale nie trzeba robić nic, aby threat rósł i rósł. W mojej rozgrywce powoli dobijałem wspaniałych 74,9% gdy trzech moich wicekrólów ruszyło na wojnę. Jeden bić mongołów, jeden bić muzułmanów, a jeden gonić nomadów. Wygrali swoje wojny w pół roku (papa jest bardzo dumny) w odstępie paru tygodni. I wygenerowali mi 5% threatu :roll: także gdy już będziecie mieć większe ziemie pamiętajcie - wasal też może pomagając utrudniać życie ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Brachu napisał:

ja odkrywam drzewko technologiczne. Militarne mam oprócz Cavalary na 1.

Łupienie jest genialne. Kasa+prestiż. Na początek Wyspa Anglia a potem #Bealary@vrc

Polecam. Dobre imprezy z miejscowymi, opalonymi dziewkami, które po pijaku wskazywały Wikingom położenie skrzyń ze skarbami.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Brachu napisał:
7 minut temu, vrc napisał:
Polecam. Dobre imprezy z miejscowymi, opalonymi dziewkami, które po pijaku wskazywały Wikingom położenie skrzyń ze skarbami.

mam 700 wojów. Nawet jak płynę daleko to mam dochód in plus

To najważniejsze. A i nie przypominam sobie żeby tam stacjonował większy oddział bizantyjski.

Odnośnik do komentarza
Tak, ale nikomu ani słowa. Co ładniejsze dziewoje wróciły z Wikingami do Upplandii. Teraz małe, ciemne Wikingi latają po dzielnicy
jeden nawet może zostać Królem.

Od któregoś dlc wygląd postaci jest różny w zależności od położenia geograficznego
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...