Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Rajdy są fatalnie odwzorowane moim zdaniem. Przecież w średniowieczu łupy stanowiły motywację dla wojów idących do walki. Rzadko po wygranej bitwie pozostawiali oni wrogie grody nieruszone. Zwykle kradli i plądrowali ile się dało, co poniekąd zwracało koszta wojen. 

Odnośnik do komentarza

A idź Pan w **uj... zebrałem kasę, wystawiłem własną armię i armię najemników. Powoli tluke swojego księcia gdy wybucha rzymski revolt. Książę staje po stronie cesarza i namawia mnie na dołączenie do nich. Oczywiście odmawiam bo to konflikt interesów. Co mnie spotyka? Napada na mnie 12 tysięcy rewolucjonistów i rozbija moje 4 tysiące w pył. Za co? Zamiast mi pomóc bo walczę z ich wrogiem to pomogli swojemu przeciwnikowi. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Lucifer Morningstar napisał:

A idź Pan w **uj... zebrałem kasę, wystawiłem własną armię i armię najemników, powoli tluke swojego księcia gdy wybucha rzymski revolt. Książę staje po stronie cesarza i namawia mnie na dołączenie do nich. Oczywiście odmawiam bo to konflikt interesów. Co mnie spotyka? Napada na mnie 12 tysięcy rewolucjonistów i rozbija moje 4 tysiące w pył. Za co? Zamiast mi pomóc bo walczę z ich wrogiem to pomogli swojemu przeciwnikowi. 

Buntownicy to pieprzeni anarchiści. Trochę czasem brakuje mi zrozumienia przez AI, że nie warto kogoś atakować. Przykre, ale odkryłem to w bardzo podobny sposób do Ciebie. Miałem już z 90% warscore, z tego co pamiętam, gdy teoretycznie moi wspólnicy w zbrodni zrobili mi kuku.

 

Godzinę temu, Brachu napisał:

A ja nie mogę odebrać tytułu w cywilizowany sposób. Zostaje zamach.

W ck2 to jedna z bardziej cywilizowanych metod, chyba że wysadzisz swą ofiarę w gównianej eksplozji.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, demrenfaris napisał:

Grywalność CK spadłaby drastycznie, gdyby starali się odwzorować realia średniowieczne. Wojny zwykle bez (większych) bitew, sekwencje najazdów - to nie wyszłoby dobrze w grze komputerowej. 

 

Masz rację. Muszą istnieć jakieś mechanizmy ograniczające :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, z0nk napisał:

Buntownicy to pieprzeni anarchiści. Trochę czasem brakuje mi zrozumienia przez AI, że nie warto kogoś atakować. Przykre, ale odkryłem to w bardzo podobny sposób do Ciebie. Miałem już z 90% warscore, z tego co pamiętam, gdy teoretycznie moi wspólnicy w zbrodni zrobili mi kuku.

 

W ck2 to jedna z bardziej cywilizowanych metod, chyba że wysadzisz swą ofiarę w gównianej eksplozji.

Gówniana eksplozja jest super, gorzej jak zrobisz zamach i okazuje się, że z Twojej winy cała kasa poszła w błoto.

Odnośnik do komentarza
Dlaczego nie mogę uzurpowac tytułu baronii? Burmistrz miasta spiskowal więc wtracilem go do lochu. Teraz zabralbym mu tytuł ale napisane jest, że rozwscieczy to wasali jeśli nie uzurpuje sobie praw do tego tytułu 
niech pognije w ciemnicy albo egzekucja i wyznaczenie nowego burmistrza.

Wasale boją się precedensu odbierania tytułów. Łatwiej im jest przyjąć do wiadomości karę gardła lub ciemnicy.
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:

Dlaczego nie mogę uzurpowac tytułu baronii? Burmistrz miasta spiskowal więc wtracilem go do lochu. Teraz zabralbym mu tytuł ale napisane jest, że rozwscieczy to wasali jeśli nie uzurpuje sobie praw do tego tytułu 

Zwykle gdy od razu uda się wrzucić gagatka do lochu nie ma możliwości odebrania mu tytułu gdyż tylko zachował się niehonorowo.

Gdyby umknął i zaczął zbrojny bunt to co innego bo jest zdrajcą. Ewentualnie gdyby odmówił zaprzestania spisku, również byłby zdrajcą.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...