Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Brachu, księstwem Gwynned też gram równoległego sejwa :) gra się na początku dość łatwo ale konflikt z Anglią wydaje sie nieunikniony (w roku 1088 król Robert posiada roszczenia do połowy moich tytułów). Jestem już królem Walii, korzystając z krótkotrwałych problemów Angoli zhołdowałem hrabstwo Hereford, a dzięki dobremu małżeństwu i skrytobójstwu mój wnuk (któremu przedtem przezornie nadałem hrabstwo koszetem jego ojca, a mojego 2. syna) został księciem Galloway :) teraz szykuje się na wojnę ze Szkotami o księstwo Berwick ;)

Ja roszczę prawa do tytułu hrabiego Glamorgan. Nie wiem, w jaki sposób przejdzie tytuł na mego księcia. Błąd zrobiłem nadając najstarszemu synowi tytuł hrabiego Peffewald, ponieważ ma syna :/ jedyne co mi zostanie to zgładzić syna i dwie córki :/

 

Drugie małżeństwo księcia zaowocowało trójką dzieci. Córka, syn, córka (zmarła).

 

Średni syn pojął za żonę córkę Króla Anglii, nie wiem, czy to mi na zdrowie wyjdzie.

 

Na razie się wzmacniam i planuję, jak uzyskam 250 punktów prestiżu zagarnąć tytuł księcia Dehunbart (obecnie mam 65 punktów Prestiżu), nawet nie mam kasy na zamach :/

Odnośnik do komentarza

W Dwa Trony ja próbowałem, ale się nie dało - to totalnie nieskomplikowana, prościutka gierka, wyglądająca bardziej na jakąś reklamówkę niż pełnoprawną grę. Albo na planszówkę.

 

Tak czy inaczej po zagraniu w EU, HOI czy CK nie ma ona nic do zaoferowania.

 

Podejrzewam, że z Koroną Północy jest identycznie

Odnośnik do komentarza

Cóż rozgrywka Walią okazała się mega fascynująca :) w XIII wiek wszedłem z królem Walii i Szkocji o kulturze francuskiej :P posiadam Bretanię, Andegawenię i Flandrię oraz port w Calais :P brzmi znajomo? Niestety w tej grze Francja jest zaskakująco słaba i raczej nie uda się doprowadzić do wojny stuletniej pomiędzy Francją, a ...Walią :)

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś potrafi mi wyjaśnić, dlaczego nie mogę najmować odkrywców? Mam Wielkie Odkrycia, mam osadników... Nie mogę również przekształcać władców w generałów, wynajmować generałów, admirałów ani nikogo w tej zakładce. Problem dotyczy EU3 z NA oraz IN

Odnośnik do komentarza

Brak tradycji wojskowej/morskiej? A z władcą może być ten problem, że jest kobietą lub rządzi rada regencyjna. Jeśli nie w tym rzecz, to już nie mam pojęcia.

 

Ja pograłem trochę ostatnio w Magna Mundi i powiem krótko MM>>DeI. Nieporównywalnie lepszy balans gry, realizm, jest przy tym znacznie trudniej i gra staje się prawdziwym wyzwaniem. O podboju Europy nawet nie ma co marzyć. Mnóstwo małych, ciekawych minimodów. Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza

Może przy tworzeniu gry ustawiłeś przywódców na "historycznych"? Wtedy nie ma możliwości rekrutacji.

I z odkrywcami/konkwistadorami też tak jest? :) W takim razie kuchę zrobiłem :/

Też tak jest. Głowiłem się nad tym swego czasu dość długo, ale później doszedłem do rozwiązania metodą różnych ustawień. Pewnie zawierać królewskich mariaży również nie możesz.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Goła wersja, czyli gra bez modów. ;)

 

DeI, czyli Divide et Impera - polski mod do gry. Znajdziesz na eufi.org. Tylko poszukaj wersji do In Nomine, bo najnowsza jest już do ostatniego dodatku.

 

 

Poza tym zacząłem grać w Victorię II. Rewelacyjna gra, chociaż trudno na początku ogarnąć co i jak. Kupiłem przez Steama za 10 euro w promocji, teraz już jest chyba trochę drożej, ale i tak warto.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...