Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Możesz również zapisać grę i wczytać ją jako swój następca (o ile ma jakiś tytuł z ziemią) - wtedy intryga na zabicie władcy, ale tu trzeba być cierpliwym i mieć sporo intrygi/dobrego spymastera/dużo popleczników.

u mnie tylko wojna, gram w trybie iroman. Auto-saveraz na 6 miechów

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gabe napisał:

Pytanie brzmi - i co teras? Elective gavelkind ma swój plemienny urok, ale ciężko z planowaniem dynastii. A żeby to zmienić, trzeba przejść na feudalizm (lub republikę, ale to jeszcze ze 200 lat za wcześnie ;)). A żeby przejść na feudalizm, to trzeba przejść na chrześcijaństwo (wolałbym nie, Świętowita może być ciężko przebłagać później), albo zdobyć jeszcze dwie kąciny, najbliższa w Płocku, później albo Nowogród, albo w Bałkanach.

Aby przejść na feudalizm musisz mieć w swojej stolicy stone hillfort czyli najlepsze ulepszenie hillfort. Ewentualnie możesz podbić prowincję z zamkiem i zrobić ją swoją stolicą. Wymaga to też absolute tribal organization i zorganizowanej religii. Co za tym idzie możesz zostać poganinem, ale musisz dokonać (albo AI) reformacji religii. Zwykle więc łatwiej zostać chrześcijaninem ;)

 

@Brachu wiem, że nie jesteś w stanie, ale mając dostęp do morza bierzesz mała armię, wchodzisz na statek i czekasz na pełnym morzu. W końcu łapie Cię szkorbut i starasz się od niego umrzeć ;)

W Twoim wypadku rzucałbym się w każdej bitwie na kogo się da, zrobił sobie wroga z kogoś z wysoką intrygą. Ewentualnie jeśli masz jakiegoś rywala z wysokim personal combat zmień focus na militarny i wyzwij go na pojedynek.

Odnośnik do komentarza
Teraz, z0nk napisał:

Aby przejść na feudalizm musisz mieć w swojej stolicy stone hillfort czyli najlepsze ulepszenie hillfort. Ewentualnie możesz podbić prowincję z zamkiem i zrobić ją swoją stolicą. Wymaga to też absolute tribal organization i zorganizowanej religii. Co za tym idzie możesz zostać poganinem, ale musisz dokonać (albo AI) reformacji religii. Zwykle więc łatwiej zostać chrześcijaninem

 

Taa, to właśnie ten dylemat - oprócz przyjęcia wiary chrześcijańskiej mogę jeszcze przyrzec posłuszeństwo jakiemuś feudalnemu imperatorowi, lub też po utracie korony i niepodległości księstwa - jakiemuś feudalnemu królowi. Ale to też niezbyt eleganckie wyjście ;) 

Odnośnik do komentarza
Aby przejść na feudalizm musisz mieć w swojej stolicy stone hillfort czyli najlepsze ulepszenie hillfort. Ewentualnie możesz podbić prowincję z zamkiem i zrobić ją swoją stolicą. Wymaga to też absolute tribal organization i zorganizowanej religii. Co za tym idzie możesz zostać poganinem, ale musisz dokonać (albo AI) reformacji religii. Zwykle więc łatwiej zostać chrześcijaninem
 
[mention=83]Brachu[/mention] wiem, że nie jesteś w stanie, ale mając dostęp do morza bierzesz mała armię, wchodzisz na statek i czekasz na pełnym morzu. W końcu łapie Cię szkorbut i starasz się od niego umrzeć
W Twoim wypadku rzucałbym się w każdej bitwie na kogo się da, zrobił sobie wroga z kogoś z wysoką intrygą. Ewentualnie jeśli masz jakiegoś rywala z wysokim personal combat zmień focus na militarny i wyzwij go na pojedynek.
Tego nie znałem. Węgierski Król Litwy ciągle się z kimś naparza. Lutek może źle skończyć
Odnośnik do komentarza

Nie widzę informacji, więc zakładam, że nie, ale może ktoś się orientuje. Czy generuje threat odbierając ziemie wasalom np na tle religijnym? Niby potem je rozdaję poprawnym wasalom, ale mam tego trochę do odebrania i nie chcę dobić 100% kiedy w końcu spadłem poniżej 99% ^^

Odnośnik do komentarza
[mention=83]Brachu[/mention] https://ck2.paradoxwikis.com/Playing_as_a_vassal
 
To może Ci się przydać. Sam używałem fabrykowania roszczeń i bicia się z innymi wasalami. Raz prosząc władcę o ziemie zgodził się i dał mi to na co wykułem roszczenia, ale nie wiem czy to miało związek ze sobą
Dzięki. Tego mi brakowało.

Ja wyliczyłem, że Kuno nie biorąc udziału w wojnach albo w ograniczonym zakresie, będzie 25 lat potrzebował na uciułanie 700 groszy praskich.

Dałem mu Focus na kasę.

No i gorzej jest, że więksi wodzowie litewscy, nie chcą wydawać córek za syna Kuna.

Odnośnie poradnika, CB mogę też fabrykować dla terenów innych wasali?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Brachu napisał:
2 godziny temu, z0nk napisał:
Ja głównie fabrykowałem CB innych wasali, ale też głównie po to, aby ruszać na nich zbrojnie emoji6.png

Jak uzbieram te 700 złota to starczy na najemników, powiedzmy 5 tysięcy?

 

Ze 300-400 wezmą za samo powołanie. Do tego pewnie ze 12-15 miesięcznie. Musisz więc zrobić Blitzkrieg :)

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się czy oddać Koronę Króla Szwecji w ręce syna zmarłego króla. Teraz rządzi jego krewny który będzie miał za moment bunt ze strony wspomnianego potomka. Ten sam ród, więc gra się nie skończy, a w kraju będzie spokój ?

Odnośnik do komentarza
Będą szturmować
Lepiej wziąść mniejszą bandę, która spokojnie wystarczy na początkowe bitwy i wojny. Patrz przede wszystkim na skład tego oddziału i ja bym wziął jakieś 2-2,5k wojska, więcej raczej nie trzeba.
Zastanawiam się czy oddać Koronę Króla Szwecji w ręce syna zmarłego króla. Teraz rządzi jego krewny który będzie miał za moment bunt ze strony wspomnianego potomka. Ten sam ród, więc gra się nie skończy, a w kraju będzie spokój
Ryzykowne i jak mam być szczery to jeśli masz siły zniszczyć bunt, to go zgnieć i pozbądź się problemu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się czy oddać Koronę Króla Szwecji w ręce syna zmarłego króla. Teraz rządzi jego krewny który będzie miał za moment bunt ze strony wspomnianego potomka. Ten sam ród, więc gra się nie skończy, a w kraju będzie spokój
Ja bym oddał. Mniejszy uszczerbek dla Svitjod, chyba że Król jest w depresji, to nominacja dla syna poprzedniego Króla i samobójstwo

@Draken

Ja mam 2,5 drugi ma 2,5 to trochę mało.

Jaki skład najemników bierzecie, bardziej konny czy pieszy?

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Draken napisał:

Lepiej wziąść mniejszą bandę, która spokojnie wystarczy na początkowe bitwy i wojny. Patrz przede wszystkim na skład tego oddziału i ja bym wziął jakieś 2-2,5k wojska, więcej raczej nie trzeba. Ryzykowne i jak mam być szczery to jeśli masz siły zniszczyć bunt, to go zgnieć i pozbądź się problemu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

 

Właśnie, problem w tym, że wojska buntowników mogą liczyć ok 150% moich. Gdyby były rozproszone to może dam radę. Cholera wie. Okaże się pewnie w ciągu kilku miesięcy.

 

@Brachu ja biorę tańszy. Do oblężeń pieszy. Do walk i pogoni konie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...