Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

A idźcie panowie w uj z tą wolna elekcją. Zły to był pomysł. Cały czas się boję utraty tytułu. W dodatku Bolek ostatnie 10 lat życia spędził leżąc nieprzytomny w łóżku więc wtedy już nic nie mogłem zrobić :/. Na szczęście jeden z wasali oddał głos na dziedzica( poprawa stosunków z seniorem????) i następca został Mieszko III. Ten to jest ananas. Myślałem, że gdy hajtnie się z ruska księżniczka która miała prawa do wielu ruskich ziem to tytuły przejdą na ich dzieci. Nic bardziej mylnego, dziedziczyl każdy tylko nie królewska córka. Tytuły do ziem ruskich poszły się.... Większym problemem był jednak brak męskiego potomka. Ruska nie chciała dać syna to Mieszko wziął sprawy w swoje ręce i grzmocil na boku swoją dwójkę. Efekt? Syn( następca tronu oficjalny) i jeszcze jeden syn który został bekartem(za dużo chętnych już by było do tronu). W międzyczasie zmarła ruska żona i Mieszko szuka kolejnej kandydatki na oficjalne chędożenie. W związku z tym mam kilka pytań? 

Szukać królowi nowej żony czy zeswatac z tą dworką bo może polepszy to prawa synów? 

Dać bekartowi ziemię czy dać sobie z tym spokój? 

Pytanie dotyczące praw do dziedziczenia, chce zmienić w pierworodztwo ale jest tam wiele spraw do załatwienia. M. in. Zwiększanie autorytetu koronnego(dodatkowe pytanie: dlaczego są dwa, czym się różnią?) w którym jest coś takiego jak tribal organization. Z czym to się je, gdzie to zmieniać? 

Odnośnik do komentarza

Przy elekcji pamiętaj, żeby kandydat dostał odpowiedni do głosowania tytuł. Wtedy masz już dwa głosy na niego.

 

Co do hajtania to zależy od paru rzeczy. Jeżeli chcesz, żęby miał oficjalnego dzieciaka szukaj nawet wśród nisko urodzonych (licz się z karą w prestiżu) ale z traitem takimi jak lustful.

Bękart nie dziedziczy dopóki go nie legitymizujesz co wkurza żonkę i dzieci.

 

Tribal authority zastępuje u plemiennych władców crown authority.

https://ck2.paradoxwikis.com/Demesne_laws#Tribal_organization

Odnośnik do komentarza

No właśnie już to zauważyłem. Trochę po czasie;) 

Jednego legitymizowalem drugiego już nie. Za dużo następców to też źle. Może wzorem Czechów z bękarta zrobię biskupa... Tylko najpierw muszę znaleźć jakiegoś dobrego kanclerza bo ten mój obecny to nie potrafi załatwić żadnego casus belli:(

 

Ok. Ale w końcu ja mam państwo katolickie, królestwo więc jak zmieniać to tribal? Coś muszę budować, komuś dać w łapę? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Brachu napisał:

@z0nk

pytanie, czy mogę zbudować oprócz tribal np. temple w tym samym hrabstwie. Drugiego tribal się nie da. Tak mi się wydaje.

możesz mieć 1 rodzaj holdingu naraz w każdym hrabstwie. A jak już masz wszystkie dostępne rodzaje w hrabstwie możesz dublować się czyli dodać np drugi zamek itp

Odnośnik do komentarza
możesz mieć 1 rodzaj holdingu naraz w każdym hrabstwie. A jak już masz wszystkie dostępne rodzaje w hrabstwie możesz dublować się czyli dodać np drugi zamek itp
Ale w tribal nie ma sensu czegokolwiek budować, im więcej pustych holdingów to tym więcej wojska i chyba kasy.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Draken napisał:

Ale w tribal nie ma sensu czegokolwiek budować, im więcej pustych holdingów to tym więcej wojska i chyba kasy.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk
 

Wydaje się, ze mylisz to z nomadami. Tym nie mniej i tak tribali nie ma sensu budować, zwłaszcza jak chce się przejść na feudalizm albo na merchant republic

Odnośnik do komentarza

Pamięć mnie nie zawiodła - Tribes are the preferred settlement type for tribal rulers. There can only be one tribe in a province, but it gets +50% income and levy size for each empty slot in the province. Most government types allows holding of tribes of the same culture, except nomads. - z wiki Paradoxu, a swoją drogą to ta wikia jest chyba najlepszym sposobem na naukę gry.
Co do tribal czy raczej crown authority w wypadku monarchii i zmiany ustroju:
https://ck2.paradoxwikis.com/Succession
https://ck2.paradoxwikis.com/Crown_laws

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Pytanko, co zrobić aby wasale przekonali się do mojego kandydata na następcę. Bo niestety zanosi się że przegram
Najedź na ikonkę każdego wasala i zobacz dlaczego dany osobnik cię nie lubi, to co Brachu mówi to prawda, ale zwłaszcza w późniejszej grze i przy większym imperium zdarza się, że kawałki z ich de iure domen stają się twoimi bezpośrednimi wasalami i przekazanie im tych wasali bardzo poprawia relacje.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Przy elective staraj się mieć też jak najwięcej członków dynastii w głosowaniu. Znaczy chcesz jak najmniej głosujących, ale jednocześnie im większa część to Twój ród, tym większa szansa na wygranie elekcji. No i muszą Cię lubić poddani. Warto rozważyć focus na intrydze. Szpiegowanie bywa dobrą metodą na osłabienie groźnego kandydata ;)

Odnośnik do komentarza

Cholera jasna,jeden to mnie za bardzo nie lubi, mam tak 10 na plusie, drugi ma 40 na plusie a kandydat którego głosują lubi mnie na 70. Może to dlatego że następca jest dzieckiem? Ale nie ma szans aby dorosl:/

Kombinuje że spisie i chce zabić tego kontrkandydata ale nie ma za bardzo chętnych. 

Zastanawiam się nad zmianą prawa dziedziczenia i mogę wszystkie poza pierworodztwem( brakuje mi jakiegoś viceroyality) 

Odnośnik do komentarza

Tak jeszcze nie rozkimiłem gry. Ja mam niezłe szambo. Gorsze niż Twoje.

Cholera jasna,jeden to mnie za bardzo nie lubi, mam tak 10 na plusie, drugi ma 40 na plusie a kandydat którego głosują lubi mnie na 70. Może to dlatego że następca jest dzieckiem? Ale nie ma szans aby dorosl:/
Kombinuje że spisie i chce zabić tego kontrkandydata ale nie ma za bardzo chętnych. 
Zastanawiam się nad zmianą prawa dziedziczenia i mogę wszystkie poza pierworodztwem( brakuje mi jakiegoś viceroyality) 
Dajesz komuś tytuł wicekróla, jakby Twój namiestnik w części królestwa
Odnośnik do komentarza

Tylko ze dorosłego następcy nie ma. Był dorosły nastepca( ten uznany bękart) ale zmarł w wieku 22 lat. Teraz dzieczyczyc ma jego syn. Pozostali moi kandydaci to bracia tego bękarta ale też niepełnoletni. Niestety ale król Mieszko dopiero na starość się rozbestwil. Po 50 machnął 4 dzieci. 

 

2 godziny temu, Brachu napisał:

 

Dajesz komuś tytuł wicekróla, jakby Twój namiestnik w części królestwa

Jak stworzyć ten tytuł wicekróla? 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Lucifer Morningstar napisał:

Tylko ze dorosłego następcy nie ma. Był dorosły nastepca( ten uznany bękart) ale zmarł w wieku 22 lat. Teraz dzieczyczyc ma jego syn. Pozostali moi kandydaci to bracia tego bękarta ale też niepełnoletni. Niestety ale król Mieszko dopiero na starość się rozbestwil. Po 50 machnął 4 dzieci. 

 

Jak stworzyć ten tytuł wicekróla? 

Pytaj @z0nk

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...