Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pojawi ci się ikonka, że możesz wezwać sojuszników, to klikanie na niej przekieruje cię do portretu "decydenta" (jeśli jest kilknięcia, to kolejne kliki cię przekierują do kolejnych). Prawym na portrecie i tam jest opcja "Call an ally to war", jak prowadzisz kilka wojen, to możesz wybrać, do których.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Początkowe wojny są ciężkie, zwłaszcza jako poganie, jako katolik możesz wziąść pożyczkę 300 sztuk złota i albo rozbudować włości, albo najemników zdobyć.
Jak chcesz wojaków to u pogan marshall i court chaplain/diviner mają umiejętności, które pozwalają ich trochę losowo zespawnić.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Początkowe wojny są ciężkie, zwłaszcza jako poganie, jako katolik możesz wziąść pożyczkę 300 sztuk złota i albo rozbudować włości, albo najemników zdobyć.
Jak chcesz wojaków to u pogan marshall i court chaplain/diviner mają umiejętności, które pozwalają ich trochę losowo zespawnić.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Walczę o Kujawy aby od razu zostać Wielkim Wodzem. Inaczej nie będzie rozwoju technologicznego.
Odnośnik do komentarza

Będzie postęp, ale dużo wolniejszy.
1) Nawet jak nie masz technologii, ale ma ją twój sąsiad to wcześniej czy później się ona do ciebie przeleje.
2) Jak masz spymastera to on ma opcję steal technology, wyślij gdzieś i 50 punktów z jednej z trzech technologii powinno wpaść.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Staraj się uzyskać wojska z eventu jednego z doradców. Jeżeli chodzi o wojnę z Kujawami unikaj divinera, z tego co pamiętam to musisz wypowiedzieć świętą wojnę, aby te jednostki się nie zbuntowały.

 

Co do sojusznika, dopóki nie jest się jego suwerenem chyba może odmówić. Podkreslam chyba ;)

Wasale w zasięgu państwa zawsze udostępnią wojska, ale ich ilość zależy od praw i ich sympatii do Ciebie, dlatego warto trzymać najlepsze hrabstwo na starcie dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza



Staraj się uzyskać wojska z eventu jednego z doradców. Jeżeli chodzi o wojnę z Kujawami unikaj divinera, z tego co pamiętam to musisz wypowiedzieć świętą wojnę, aby te jednostki się nie zbuntowały.
 
Co do sojusznika, dopóki nie jest się jego suwerenem chyba może odmówić. Podkreslam chyba
Wasale w zasięgu państwa zawsze udostępnią wojska, ale ich ilość zależy od praw i ich sympatii do Ciebie, dlatego warto trzymać najlepsze hrabstwo na starcie dla siebie


Co do divinera prawda.
Co do sojuszników i wasali, sojusznik zazwyczaj odpowie pozytywnie, nie prowadzi innej wojny/niedawno nie prowadził to dołączy.
Wasale tak, ale jeśli mówimy o feudal, w tribal są w pewnym sensie sojusznikami i mogą powiedzieć nie.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Staraj się uzyskać wojska z eventu jednego z doradców. Jeżeli chodzi o wojnę z Kujawami unikaj divinera, z tego co pamiętam to musisz wypowiedzieć świętą wojnę, aby te jednostki się nie zbuntowały.
 
Co do sojusznika, dopóki nie jest się jego suwerenem chyba może odmówić. Podkreslam chyba
Wasale w zasięgu państwa zawsze udostępnią wojska, ale ich ilość zależy od praw i ich sympatii do Ciebie, dlatego warto trzymać najlepsze hrabstwo na starcie dla siebie
Za szybko walczyłem z Kujawami. Zaraz ma starcie, już latali z 18 ludkami aż nagle się 328 wojów znalazło i pobiło moich 228.

Marszałek trenuje wojsko ale za wolno.

Gram po ang i już nie ma błędnych czcionek

Bohemia na poprzedniej grze zajęła Svitjod@vrc

Odnośnik do komentarza

A masz błędy jak u mnie w czcionkach czyli zamiast "Your friend" wpisane jest "YOU_REL_FRIEND"? Robiłem weryfikację plików i dalej to wyświetla tak samo. W sumie mógłbym się pokusić o reinstall, albo płacz na forum paradoxu, ale chyba mi się nie chce ^^

 

7 minut temu, Draken napisał:

Co do sojuszników i wasali, sojusznik zazwyczaj odpowie pozytywnie, nie prowadzi innej wojny/niedawno nie prowadził to dołączy.

Dawno nie grałem tribalami, ale chyba też jakieś prawa obligujące się im ustawiało?

Odnośnik do komentarza
A masz błędy jak u mnie w czcionkach czyli zamiast "Your friend" wpisane jest "YOU_REL_FRIEND"? Robiłem weryfikację plików i dalej to wyświetla tak samo. W sumie mógłbym się pokusić o reinstall, albo płacz na forum paradoxu, ale chyba mi się nie chce ^^
 
Dawno nie grałem tribalami, ale chyba też jakieś prawa obligujące się im ustawiało?
ja zamieniłem w pliku settings language na English. Plik w katalogu moje dokumenty Crusader Kings II i już nie ma błędów.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Draken napisał:

Jest też opcja w miejscu gdzie się zwołuje własne armię, bodajże w kategorii z wasalami.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

jest jeszcze Opcja "raise Tribal Army" gdzie za 500 prestiżu można dokoptować 2500 wojaków, oraz w wojnie defensywnej z innowiercami, można za 200 piety zwołać też 2500 wojaków, bodajże to się zwie summon religious defenders

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
jest jeszcze Opcja "raise Tribal Army" gdzie za 500 prestiżu można dokoptować 2500 wojaków, oraz w wojnie defensywnej z innowiercami, można za 200 piety zwołać też 2500 wojaków, bodajże to się zwie summon religious defenders
tego nie wiedziałem, że prestiż można powołać armię plemienną. Drżyj Witoszu z Kujaw
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Brachu napisał:

ja zamieniłem w pliku settings language na English. Plik w katalogu moje dokumenty Crusader Kings II i już nie ma błędów.
 

Sprawdzę w domu

 

17 minut temu, Keith Flint napisał:

jest jeszcze Opcja "raise Tribal Army" gdzie za 500 prestiżu można dokoptować 2500 wojaków, oraz w wojnie defensywnej z innowiercami, można za 200 piety zwołać też 2500 wojaków, bodajże to się zwie summon religious defenders

O tym nawet nie wspominałem. Myślałem, że @Brachu to zna :D

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Brachu napisał:
39 minut temu, Keith Flint napisał:
jest jeszcze Opcja "raise Tribal Army" gdzie za 500 prestiżu można dokoptować 2500 wojaków, oraz w wojnie defensywnej z innowiercami, można za 200 piety zwołać też 2500 wojaków, bodajże to się zwie summon religious defenders

tego nie wiedziałem, że prestiż można powołać armię plemienną. Drżyj Witoszu z Kujaw

tylko pamietaj, ze to bron obosieczna, AI też to wykorzystuje, dlatego nigdy nie atakuj postaci o dużym prestiżu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...