Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślałem, że gadamy o Hoi 2. Nie potrzeba atakować Czechosłowacji i państw bałtyckich. Niepotrzebnie nabijamy sobie niezadowolenie. Po modernizacji i uzupełnieniu jednostek w 36' spokojnie pokonujemy Niemców armią jaką posiadamy na początku gry. Kluczowe są Prusy Wschodnie. Trzeba je wykończyć na początku, żeby przesunąć siły na zachód.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Ja w koncu przesiadlem sie z EU II na EU III. Na poczatku gralem w samo EU III i nie przypadlo mi do gusut. Innowancji nie bylo, az tak wiele. Grywalnoscia tez gra nie zaskakiwala. Poza tym po "historycznosci" EU II trudno bylo mi sie przystosowac do bardz o"ahistorycznego" EU III. Ale pare dni temu dolozylem do podstawy Nampoleon Ambitions i In Nomine i gra jest teraz super! Jako zapaleniec wszystkich gier Paradoxu moge powiedziec z reka na sercu, ze EUIII (koniecznie z dodatkami) to najlepsza produkcja tej firmy (pobila nawet EUII + niezapomniany mod AGCEEP). Brak historycznosci stal sie w koncu zaleta, a nie wada. Do tego spory realizm wszystkiego co dzieje sie w kolo, wysoki poziom trudnosci, znacznie wieksza kontrola nad rozwojem wewnetrznym panstwa, lepiej oddane zachowanie armii i mnostwo detali, ktorych bardzo brakowalo w EUII. Z tego co wiem to w koncu w Polsce oba dodatki doczekaly sie wydania (In Nomine z duzym opoznieniem), ale warto sie zaopatrzyc w ten zestaw. Samo EU III jest slabe, ale z dodatkami mnie zachwycilo i jak na razie nie moge sie oderwac od komputera. Jak rozegram cala glowna kampanie Polska na czystej grze (tylko z patchami) to zabiore sie za najlepszego moda polskiego autorstwa Divide et Impera, ktory z opisow na eufi.org zapowiada sie bardzo ciekawie :)

 

No i czekam na HofI III , ktore powoli sie zbliza :D

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
A z jaką częstotliwością? Bo generalnie gry z serii EU lubią sobie od czasu popatrzeć na pulpit.

Mniej więcej po 5 latach gry :( Raz mnie wyrzuciło, może to jakiś wypadek przy pracy ale Mroczne Wieki nigdy mi się nie wysypały jeszcze wcześniej.

Odnośnik do komentarza

1.05 to numerek ostatniego patcha. Deus Vult to nieduży dodatek rozmiarowo, ale wprowadza sporo zmian, np. informuj o tym gdy ktoś z dworzan osiągnął wiek odpowiedni do małżeństwa lub najstarszy syn nie ma swojej ziemi, przez co traci sie prestiż. Problem jest taki, że afaik nie został wydany w Polsce.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Wielkimi krokami zbliża się polska premiera HoI3, za granicą już od jakiegoś czasu grają, my poczekamy jeszcze parę tygodni. Gra zapowiada się rewolucyjnie, bo twórcy chcą ją jednocześnie skomplikować i uprościć. Wiele aspektów gry będzie można bowiem zrzucić na AI. Demo prezentuje się zachęcająco, choć ogrom opcji może odrzucać.

Najtaniej chyba wychodzi na sklep.gry-online.pl 79,90, nie widziałem jeszcze taniej, może ktoś zauważył lepszą ofertę?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...