Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Profesor napisał:

Chyba że dzwoni Rex Tillerson :P

 

Ale pech koszmarny.

Wtedy to rozmawiałem z T-Rexem ;) A przynajmniej to czasem przypomina mi kobieta w trudnym czasie ^^

 

3 minuty temu, Lucifer Morningstar napisał:

Pytanie do grających już jako Imperium, rozdajecie korony królewskie czy kitracie je dla siebie? Oczywiście chodzi mi o początki Imperium, mam dwie korony królewskie i nie wiem czy warto się ich pozbywać? Może ewentualnie przekazać jedna następcy? 

Kwestia planów co do gry. Ja w obecnej grze kitram je dla siebie, ale rozdaję jako viceroyality. Tym nie mniej warto czasem mieć królewskich wasali, bo przecież mogą oni sami rozszerzać granice cesarstwa ;)

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:
W dniu 7.03.2018 o 21:35, z0nk napisał:

Tym nie mniej warto czasem mieć królewskich wasali, bo przecież mogą oni sami rozszerzać granice cesarstwa ;)

A książęta nie mogą? 

Mogą, aczkolwiek król zwykle jest silniejszy i ma więcej roszczeń de jure w związku z tym. Bardzo rzadko książęta rozwijali mi znacząco domenę.

Odnośnik do komentarza
Mogą, aczkolwiek król zwykle jest silniejszy i ma więcej roszczeń de jure w związku z tym. Bardzo rzadko książęta rozwijali mi znacząco domenę.
Inna sprawa jest taka, że król może sporo przez wasalizuj, książę złamanego zamku nie załatwi. Ostatnia sprawa to kwestia powoływania armii, królów jest lepiej gdyż da stack 20-40k, a nie 5×4-10k

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Draken napisał:

Ostatnia sprawa to kwestia powoływania armii, królów jest lepiej gdyż da stack 20-40k, a nie 5×4-10k

To obosieczne ostrze, gdy wybierze się viceroyalities. W razie jeżeli wicekról kipnie nam w czasie wojny, potrafi nas pozbawić bezcennego stacku. Swoją drogą wasal chya też mi kiedyś coś takiego zrobił

Odnośnik do komentarza
To obosieczne ostrze, gdy wybierze się viceroyalities. W razie jeżeli wicekról kipnie nam w czasie wojny, potrafi nas pozbawić bezcennego stacku. Swoją drogą wasal chya też mi kiedyś coś takiego zrobił
Tak mi skasowało 20k retinue, król padł i flota z nim.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Ok, dzięki za odpowiedzi. Z powodu urlopu nie miałem czasu grać jeszcze swoim Cesarstwem i po przeczytaniu tego zacząłem się zastanawiać czy mozliwosc powiększania domeny przez książąt nie jest zablokowana w Cesarstwie. Ale kamień z serca;). Ostatnio książę Wielkopolski tak się rozochocil, że zaczął chodzić na wschód i w nagrodę za swoje liczne zdobycze dostał ode mnie tytułu księcia Witebska i Połocka. Chyba za bardzo go wzmocniłem... 

Odnośnik do komentarza

A u mnie bez zmian. Wikingowie szaleją i mają coraz bardziej napchane portfele. Łupimy co się da, chędożymy dziewki angielskie i takie tam. Nic specjalnego. Może jakiś bank założę i zainwestuje nieco złota. 

 

Rozbieramy Islandię, prowincja po prowincji i ogólnie dobrze nam się żyje. Tu nowy odcinek:

 

 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:

Zostało mi 40 lat do dogrania ale przez te niezliczone bunty mam brak chęci do gry. Normalnie część wasali zachowuje się jak kobiety w trakcie tych dni:/

Ale to przecież normalne! Zawsze możesz na nich liczyć, zwłaszcza jeżeli chodzi o wbicie noża w plecy ;)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że jest to urozmaicenie rozgrywki ale ileż można;)? Wybuchł jeden bunt, w trakcie tego drugi. Wmieszala się w to wszystko Sycylia(wkurzal ich buntownik więc zajmowali jego ziemię a ja musiałem je odbijać od nich aby móc podpisać pokój). Oczywiście w tym czasie zaczęły się kłopoty z dynastia, koronę przejęła córka króla, jej syn, następca zmarł bezpotomnie, kolejny jest prawosławny itd. Dobrze, że miałem sojusz z Bizancjum to ogarnąłem to wszystko. Minęło 5 lat i kolejny bunt na 30 tysięcy chlopa:/. A chciałem Orde wygnac z Europy... Jednym słowem RON pełna gębą, prywatna ponad dobro kraju:D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...