Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sama nazwa forum wskazuje ostatnio najwięcej czasu spędzam przeglądając...dział tekstowy i historie dotyczące CKII. Feanor, zonk, brachu i ich opowiadania sprawiły, że sięgnąłem głębiej do kieszeni i zakupiłem daną pozycję. Podobno już czeka na mnie w domu:). To będzie długa noc:) 
tryb: Ironman i achivmet unlocked. Nie używaj tylko Ruler designera.
Odnośnik do komentarza
[mention=38321]Lucifer Morningstar[/mention] Zacznij sobie bez achievementów w Irlandii lub południowej Anglii i pogódź się z faktem, że z początku dostaniesz lanie.
Podobno jaaaaaaaaaaaako takoooo do zabawy wprowadza tutorial, ale nie wiem, nie znam, moja pierwsza przygoda z tą grą zakończyła się bolesnym biciem pupy w Polsce ^^
jedynie tru turtorial to zbieranie expa w grze
Odnośnik do komentarza

Dzięki panowie za rady. Szczerze mówiąc liczę na to, że będziecie pomagać gdy będę miał problemy;). 

Właśnie czytałem cały ten temat i widziałem, że radzicie zaczynać na wyspach ale chyba pójdę w nasze rodzime rejony. Kompletnie mnie wyspy nie kręcą, nie będę się przez to wczuwał w grę tak więc nie ma to raczej sensu. Pamiętam, że nawet jak kiedyś grałem w knights of honor, to zawsze gdy przychodził podbój wysp brytyjskich to monotonia wkradala się w moje działania ;)

W demo grając Polską jako tako mi to szło, ale przyznam, że gdy grałem Czechami to już się gubilem przez tą zależność od cesarstwa. 

Odnośnik do komentarza
Dzięki panowie za rady. Szczerze mówiąc liczę na to, że będziecie pomagać gdy będę miał problemy;). 
Właśnie czytałem cały ten temat i widziałem, że radzicie zaczynać na wyspach ale chyba pójdę w nasze rodzime rejony. Kompletnie mnie wyspy nie kręcą, nie będę się przez to wczuwał w grę tak więc nie ma to raczej sensu. Pamiętam, że nawet jak kiedyś grałem w knights of honor, to zawsze gdy przychodził podbój wysp brytyjskich to monotonia wkradala się w moje działania
W demo grając Polską jako tako mi to szło, ale przyznam, że gdy grałem Czechami to już się gubilem przez tą zależność od cesarstwa. 
Najlepiej zacząć Wielkopolską jako Wielki Wódz Piast. Mazowsze jeszcze chyba. Generalnie Wielki Wódz inaczej jest ciężko.
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Brachu napisał:
4 godziny temu, Lucifer Morningstar napisał:
Dzięki panowie za rady. Szczerze mówiąc liczę na to, że będziecie pomagać gdy będę miał problemy;). 
Właśnie czytałem cały ten temat i widziałem, że radzicie zaczynać na wyspach ale chyba pójdę w nasze rodzime rejony. Kompletnie mnie wyspy nie kręcą, nie będę się przez to wczuwał w grę tak więc nie ma to raczej sensu. Pamiętam, że nawet jak kiedyś grałem w knights of honor, to zawsze gdy przychodził podbój wysp brytyjskich to monotonia wkradala się w moje działania emoji6.png
W demo grając Polską jako tako mi to szło, ale przyznam, że gdy grałem Czechami to już się gubilem przez tą zależność od cesarstwa. 

Najlepiej zacząć Wielkopolską jako Wielki Wódz Piast. Mazowsze jeszcze chyba. Generalnie Wielki Wódz inaczej jest ciężko.

 

Również polecam Wielkopolskę na początek. Szybko można urosnąć w siłę i wtedy zająć się nauką gry, w kontekście polityki wewnętrznej, bez ingerencji z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. 

Mam sojusz z kinowe i wyciągnęli mnie do wojny o Nowogród... Mogę jakoś podpisać szybciej  z nimi pokój? Nie widzę takiej opcji

22 minuty temu, Brachu napisał:

Hehe ale mi się udaje historia, dwie córki lesbijki :D

Grając w demo pierwsza córka była les, pierwszy syn też się sodomizowal;) 

Odnośnik do komentarza
@Lucek kiedy już dołączysz do wojny to tkwisz w niej do końca pokój zależy od obu głównych zainteresowanych tylko. Zostaje czekać, albo grzecznie siec wrogów.
Czasami jak się gra potęgami warto wchodzić w takie dziwne wojenki, można wyciąć wojska konkurencji, a potem wypowiedzieć swoją wojnę o to co się chce.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Wielkie dzieki:). Właśnie już zauważyłem że trzeba czekać do końca wojny w takim wypadku. 
Narodził mi się kolejny syn... Wyskoczyła ikona "utrata tytułów przy sukcesji", o co Kaman? 
Każdy system dziedziczenia ma swoje wady i zalety. Poganie mają tylko gavelkind dostępny i jak twoja postać zejdzie ze świata a ma załóżmy dwoje synów, dwa księstwa i cztery hrabstwa to każdy dostanie po połowie. O to chodzi z tą utratą tytułów.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Rozwijając myśl @Draken'a dziedzic otrzymuje główny tytuł i od tego liczony jest równy podział. Jeżeli jego młodsi bracia dziedziczą równy rangą tytuł dostają niepodległość czyli przy dwóch księstwach jeden z nich stanie się niepodległy, ale przy księstwie i dwóch hrabstwach ci dostający hrabstwa stają się wasalami księcia, ALE dostają roszczenia więc może dojść do wojny domowej.

 

Ah no i nie możesz najstarszemu synowi dać więcej niż jednego księstwa (do potwierdzenia przez kogoś, dawno nie grałem gavelkindem) i jednego hrabstwa, ale baronie czy też plemiona nie podlegają temu ograniczeniu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...