Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Cesarstwo bardzo łatwe? :)

mam władcę z przyrostem 7,3 prestiżu miesięcznie. Ma już blizny, więc w ten sposób tego nie przyspieszy. Targi to śmiech na sali: wzrost skacze o jakieś 0,5 miesięcznie, a na koniec dostaję jeszcze 10 ekstra. W efekcie po 13 latach panowania mam 2,5k...za ostatnią wojnę zdobywczą nie dostałem prestiżu w ogóle, tylko prowincję. Żeby dobić do 8000 musiałbym chyba panować jeszcze pół wieku... Nie wiem, jak mam jeszcze to przyspieszyć bez tworzenia nowych tytułów, a obecnie nie za bardzo mam okazję...

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Feanor napisał:

Krótkie pytanie: seniorat czy monarchia elekcyjna?

Seniorat to straszny rak, nie polecam. Kiedyś fajnie mi się grało Imperium Brytanii, dopóki nie zmieniłem dziedziczenia na seniorat. Dostajesz w zasadzie losowych władców, bo nigdy nie jesteś pewien, kiedy któryś kopnie w kalendarz, a to oznacza, że jako cesarz możesz dostać ziomka z ujemnym prestiżem, więc enjoy twoje imperium. Poza tym zawsze grasz starym dziadem, więc masz mały wpływ na kreowanie polityki dynastycznej, no i nie pograsz zbyt długo taką postacią. (chyba, że zostaniesz mordercą emerytów)

Chyba już gavlkind jest od tego lepsze.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Seniorat to tragedia. Raz, że dostajesz dziada, dwa sam nie wiesz którego. Pozytywem jest, że ktoś z dynastii to dostanie.

A w monarchii elekcyjnej nie jest aż tak ciężko ogarnąć głosy. Oczywiście jakieś tam ryzyko jest, ale na pewno lepsze to od senioratu.

 

Gavelkind ciężko ogarnąć no i czasem powstrzymania władcy od dzieciorobienia jest awykonalne :P

Odnośnik do komentarza

Problem mam z dziedziczeniem. Zasadniczo ród mi wymiera, więc wszystkie dziewczyny wydaję za mąż matrylinearnie, żeby się mnożyły na potęgę. Jedna z nich właśnie urodziła syna - ma czerwoną kropelkę, w legendzie "is of your Dynasty", ale nie ma go na liście dziedziców (jest ich tak mało, że zawiera typków spoza mojego rodu, więc gdyby dziedziczył, pojawiłby się na niej). Agnatic gavelkind. Owszem, jest z bardzo pobocznej gałęzi rodu, ale jego kuzyn z tej samej gałązi jest 4. w kolejce do tronu. Ktoś ma pomysł dlaczego?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Profesor napisał:

No właśnie nie, że się powtórzę. Czwarty w kolejce do tronu jest przedstawiciel zupełnie innej linii, która od głównej odłączyła się z 5 pokoleń temu.

W momencie gdy nie masz po swojej stronie odpowiedniego dziedzica w potomstwie przesuwa się toto w kierunku ojca obecnego władcy i proces szukania dziedzica się powtarza. Tzn:

Zenek nie ma już dzieci, jego ojcem był Rysio. Rysio nie żyje, ale miał dwóch synów Zenka i Romka. Romek też już nie żyje, ale ten miał jednego syna Franka i to on dziedziczy.

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem ten system jeżeli Franek byłby martwy i bez odpowiedniego materiału na dziedzica szli byśmy w stronę ojca Rysia.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W momencie gdy nie masz po swojej stronie odpowiedniego dziedzica w potomstwie przesuwa się toto w kierunku ojca obecnego władcy i proces szukania dziedzica się powtarza. Tzn:
Zenek nie ma już dzieci, jego ojcem był Rysio. Rysio nie żyje, ale miał dwóch synów Zenka i Romka. Romek też już nie żyje, ale ten miał jednego syna Franka i to on dziedziczy.
 
Jeżeli dobrze zrozumiałem ten system jeżeli Franek byłby martwy i bez odpowiedniego materiału na dziedzica szli byśmy w stronę ojca Rysia.
I masz rację, a tutaj ten kuzyn na 99% był synem jakiegoś brata, wuja czy cokolwiek władcy i w ten sposób ma prawa do tronu. A że masz agnatic gavelkind córki i ich dzieci są z automatu odrzucane w przedbiegach.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...