Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony większą aktywnością w temacie stwierdziłem, że i ja powrócę do gry.

 

Na początek wziąłem jakiegoś Araba z Sycylii w 1066 roku. Trzydzieści kilka lat, bezdzietny, sunnita. No ale perspektywiczne, bo emir, czyli książe, Sycylia na morzu, Mesyna w rękach Normanów, Arabowie w ofensywie. Zdążyłem wziąć żonę, potem drugą, dorobiłem się dwóch córek i syna z nieprawego łoża. Sułtanat Afryki rozpoczął wojnę z barbarzyńcami na Półwyspie Apenińskim, to stwierdziłem, że i ja sobie kawałek tortu uszczknę i wziąłem się za Mesynę. Po wielkiej bitwie i kilku miesiącach oblężenia wspomagany wojskami wspomnianego Sułtana zwyciężyłem nadciągające wojska odwetowe (+50% do warscore za bitwę) czekałem na koniec oblężenia, a tu kolejny atak niewiernych, emir dostał w łeb, injured, incapable i zmarł. Łącznie z 10 lat wyszło :D

 

No to następny wybór padł na Dożę Wenecji. Ciężko było na początku się połapać w mechanice gry (szególnie że zacząłem w VIII wieku), ale ogólnie jest to ciekawe doświadczenie. Generalnie sprowadza się do zarabiania pieniędzy i patrzeniu jak świat płonie ;)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Grając republiką warto pakować co się da w intrygę i zarzynać konkurencję. I warto mieć sporo dzieci ;) póki co pograłem republiką 200 lat, ale na pewno wrócę do tematu bo to ciekawa mechanika. CHociaż gdy zacząłem to momentalnie miałem ochotę po prostu odpalić patriciana ;]

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wylosowany (? w każdym razie początkowy) doża nie był królem intryg, za to całkiem niezły był w zarządzaniu, więc postawiłem na zarabianie kasy. Za circa 500 złota dwudziestoletni syn został faworytem do zostania następnym dożą. Jako że technika nie sprzyjała, to wszyscy patrycjusze mieli 0 trade post limit. Ja jako doża najszybciej doszedłem do kasy na zbudowanie większego pałacu, z czego kara częściowo się zniosła, szybko zbudowałem trade post, stały dopływ kasy się zwiększył, więc jeszcze bardziej ich odsadziłem. Teraz trzeba tylko lepszego spymastera i tak to się powoli żyje, panie, na tej wyspie ;)

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
Od brata ciotki wujka kuzyna od strony bękarta pradziadka zapewne
 
Rozważałem też próbę stworzenia sobie republiki u wikingów, ale to może już być dość trudne
Nie, całkiem łatwe i ma rację bytu. Jak zmieniasz z plemienia na feudalizm to jest też opcja zmiany na republikę, a republika ma mnóstwo okrętów i spory limit retinue więc grabienie to sama przyjemność.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Profesor napisał:

Jeśli nie czytałeś, to się w domu zdziwisz :)

 

To nie są patch notes, to jest tłumaczenie patch notes z paradoxowego na ludzkie. Doskonałe zresztą.

Prawda li to, ale nawet z przymrużeniem oka pokazał czego się spodziewać. Rzuciłem okiem na paradoxowe notki i meh faktycznie wolę wersję 'ludzką'

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...