Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Odzyskanie wszystkich ziem zajęło mi około 10 lat. Zaraz po objęciu tronu, jako król Chorwacji rzuciłem się na młodszego z braci, króla Węgier. Gdy już osiągnąłem dużą przewagę, wojnę o Węgry wypowiedział trzeci z braci (król Serbii). W rezultacie, gdy odzyskałem koronę węgierską, przejąłem też wojnę z Serbią. W międzyczasie zawarłem sojusz z królem Lombardii dzięki czemu odparłem atak brata oraz innych spiskowców, których nie udało mi się uwięzić. Odzyskałem Serbię, ale wciąż było groźnie, bo brat chciał mnie zabić. Na szczęście zabiłem go pierwszy, a że nie miał dzieci, przejąłem jego prowincje. Dodatkowo, widząc że najmłodszy z braci jest chory na raka, wtrąciłem go do lochu, gdzie wkrótce potem zmarł. Tak przejąłem prowincje trzeciego brata. Co prawda w którymś momencie wasale zaczęli uważać mnie za tyrana, ale nie przeszkodziło mi to we wprowadzeniu primogenitury. I jeszcze dostałem przydomek "Sprawiedliwy" ;)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Jak dać bratu biskupstwo (Wessex) ?

Tak samo jak inne tytuły? Tak ja pamiętam ich nadawanie, ale w sumie problemem jest to, że nie używałem tego od dawna, bo się 3/4 braci samo wynosiło do zakonów. Jest też opcja - force to take the vows, się zwie po angielsku i zmusza go do wstąpienia do zakonu.

 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Draken napisał:

Tak samo jak inne tytuły? Tak ja pamiętam ich nadawanie, ale w sumie problemem jest to, że nie używałem tego od dawna, bo się 3/4 braci samo wynosiło do zakonów. Jest też opcja - force to take the vows, się zwie po angielsku i zmusza go do wstąpienia do zakonu.

 

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

 

 

 

Dzięki. Będę próbował.

Odnośnik do komentarza



Odzyskanie wszystkich ziem zajęło mi około 10 lat. Zaraz po objęciu tronu, jako król Chorwacji rzuciłem się na młodszego z braci, króla Węgier. Gdy już osiągnąłem dużą przewagę, wojnę o Węgry wypowiedział trzeci z braci (król Serbii). W rezultacie, gdy odzyskałem koronę węgierską, przejąłem też wojnę z Serbią. W międzyczasie zawarłem sojusz z królem Lombardii dzięki czemu odparłem atak brata oraz innych spiskowców, których nie udało mi się uwięzić. Odzyskałem Serbię, ale wciąż było groźnie, bo brat chciał mnie zabić. Na szczęście zabiłem go pierwszy, a że nie miał dzieci, przejąłem jego prowincje. Dodatkowo, widząc że najmłodszy z braci jest chory na raka, wtrąciłem go do lochu, gdzie wkrótce potem zmarł. Tak przejąłem prowincje trzeciego brata. Co prawda w którymś momencie wasale zaczęli uważać mnie za tyrana, ale nie przeszkodziło mi to we wprowadzeniu primogenitury. I jeszcze dostałem przydomek "Sprawiedliwy"


Nadawanie przydomków jest dziwnie opisane w kodzie gry i takie kwiatki to norma. Jak masz czas i chęci to tutaj masz całą listę tytułów i co jest wymagane do aktywacji - https://ck2.paradoxwikis.com/Nicknames

Dla Sprawiedliwy to jest:
Age at least 15, Stewardship at least 5, Just . Chance increases with higher Stewardship (up to 9) and having the Honest  trait.
Czyli wymagania nie są jakieś specjalnie duże.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
[mention=7]Feanor[/mention] [mention=24344]Draken[/mention]
 
Rozumiem, że wszystkie tytuły główne bierze w priomogenturze najstarszy syn?
 
Młodszym braciom można dać ziemię i po śmierci władcy się nie uniezależnią od nowego Króla?
 
 
Primogenitura i ultimogenitura mają tą samą zasadę - nastarszy/najmłodszy syn, a reszta zostaje z niczym.
Ważna uwaga co do sukcesji tego typu - jeśli dziedzic ma dziecko a sam zostanie ukatrupiony to jego dziecko jest przed jego rodzeństwem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Brachu napisał:

@Feanor [mention=24344]Draken[/mention]

 

Rozumiem, że wszystkie tytuły główne bierze w priomogenturze najstarszy syn?

 

Młodszym braciom można dać ziemię i po śmierci władcy się nie uniezależnią od nowego Króla?

 

W przypadku primogenitury jeżeli zrobisz swym wasalem brata dając mu np. baronię odziedziczy ją później jego dziedzic. Ale nadal będzie on wasalem Twoim lub Twojego dziedzica.

 

Ja mam zawsze większy problem ze zrozumieniem gavelkindu ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
W przypadku primogenitury jeżeli zrobisz swym wasalem brata dając mu np. baronię odziedziczy ją później jego dziedzic. Ale nadal będzie on wasalem Twoim lub Twojego dziedzica.
 
Ja mam zawsze większy problem ze zrozumieniem gavelkindu
Gavelkind to jest coś bardzo dziwnego w tej grze i średnio zgodnego z historią. Ale mniejsza o to, założenie jest takie, że każdy syn władcy ma dostać równą cześć dziedzictwa.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Nie gram w tego złodzieja czasu

Jak radzicie sobie z za dużą domeną, dajecie wasalom, czy czekacie aż Król będzie mógł nią zarządzać?

Jaki wpływ ma za duża domena?
Zbyt duża domena? Bije po levies i taxes, a do tego za każde ponad limit -10 do relacji. Ja mam zwyczaj, że staram się trzymać w domenie dwa księstwa, które graniczą ze sobą.
Dawanie wasalom? Jak to jest dziedzic to warto, ewentualnie jak ma pełnoletniego wnuka też. Innym lepiej nie, lepiej zaprosić jakiś nonamów na dwór i im dać te ziemie.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...