Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Ale się oburzyłem ;)

Paradox wydał ostatnio dodatek do EUIII, dodatek zajmuje 16 MB i kosztuje 20 dolarów !!! Oferuje to co powinna oferować pełna gra, lub ewentualnie patch - miamowicie kilka usprawnień oraz kampanie Napoleona ( która notabene była w EUII - czyli pierw wycięto coś, później dodano i karzą za to 2x płacić!), bez kitu tak to chyba nikt nie robi, nawet EA ;]

Odnośnik do komentarza
Ale się oburzyłem ;)

Paradox wydał ostatnio dodatek do EUIII, dodatek zajmuje 16 MB i kosztuje 20 dolarów !!! Oferuje to co powinna oferować pełna gra, lub ewentualnie patch - miamowicie kilka usprawnień oraz kampanie Napoleona ( która notabene była w EUII - czyli pierw wycięto coś, później dodano i karzą za to 2x płacić!), bez kitu tak to chyba nikt nie robi, nawet EA ;]

 

Ocenianie dodatków po ich rozmiarze to trochę dziwaczny pomysł. Cały folder DB w gołej EUII to niecałe 4 megabajty ;)

A dodatek nie wydaje się negatywnie różnić od podobnych produktów innych firm.

Odnośnik do komentarza

No może i dziwaczny, ale miał on obrazować ilość i charakterystykę zmian jakich dokonano - takie zmiany najczęściej wprowadza się za pomocą patcha - dodatkowo dodano jedną kampanię, którą praktycznie wycięto z gry - kpina. To tak jakby płacić za patche w FM. Hmm no i mimo wszytko jedna kampania to trochę za mało na osobny dodatek :>

Odnośnik do komentarza
Eee tam, EU3 to porażka. Dwójka jeszcze długo będzie najpopularniejszą częścią serii :)

 

Hmm, najpopularniejszą może i będzie ;) Generalnie w trójce jest bardziej rozwinięta dyplomacja oraz wiele drobbnych usprawnień :) No i kilka zmian kontrowersyjnych - między innymi brak historyczności, ale im więcej gram po sieci tym bardziej mi się to podoba :> Nowy dodatek ponoć dodaje eventy, liderów i władców historycznych.

Odnośnik do komentarza

Słyszałem, że dodatek poprawia trochę silnik i gra chodzi szybciej na słabszych komputerach, ale co do pixel shadera nie mam pojęcia.

Sądzę, że samego nie będą wydawać - może później pojawi się w zestawie z grą, na razie można sciągnąć z neta.

Odnośnik do komentarza

Mam zamiar pograć sobie po długiej przerwie w EUII ale na modach z nowymi mapami. Z tego co wiem to są dwie: MyMap i ExtraWATK. No i teraz pojawiają się takie pytania:

1. Która z nich jest lepsza?

2. Jak je zainstalować żeby pozostał interface w języku polskim (eventy mogą być angielskie)

Odnośnik do komentarza

Ja proponuję ExtraWATK, bo można do niej ściągnąć wersję AGCEEP na tę mapę. Natomiast na język polski w tym modzie raczej nie ma szans. Z polskojęzycznych modów polecam QPM (ale tylko jeśli jesteś sadomasochistą, bo w pizdu tam różnorakich utrudnień, no i nie ma wersji na nowe mapy)

Odnośnik do komentarza
Ja proponuję ExtraWATK, bo można do niej ściągnąć wersję AGCEEP na tę mapę. Natomiast na język polski w tym modzie raczej nie ma szans. Z polskojęzycznych modów polecam QPM (ale tylko jeśli jesteś sadomasochistą, bo w pizdu tam różnorakich utrudnień, no i nie ma wersji na nowe mapy)

 

Praktycznie prawie cała moja historia z EUII opierała się na graniu na modach Quendiego, miałem chyba wszystkie wersje QPM po kolei. Ale nie wiedziałem że jestem masochistą czy też S/M jak to zgrabnie określiłeś :) Cóż, człowiek zył nie zdając sobie sprawy ze swojego zboczenia :) Po prostu EUII to była taka kosmicznie wciągająca sprawa że nie dawało sie przestać grać i kiedy poznało sie ją na wylot to stawała sie nierealistycznie łatwa. Wystarczało średnio 150 lat żeby np z takiej Danii zrobić globalne imperium potężniejsze od Turcji, Francji i Hiszpanii z koloniami razem wziętych. To tak jakby przenieśc Barcelonę z Messim, Ronaldinho i spółką do Orange Extraklasy - za szybko, za łatwo i ciągłe sukcesy były nudne jak flaki z olejem. A QPM trochę równoważył kretyńskie AI, zgoda że były tam też przegięcia jak sztuczne dodawanie świeżego wojska kompowi etc., ale otwarta struktura EUII i modów pozwalała na ingerencję za pomocą F4 więc można było to i owo powywalać (Quendi z czasem wmontował w swoje dzieło jakieś zabezpieczenia przed podobnymi praktykami ale były śmiesznie łatwe do obejścia). Tyle na tem temat.

 

Natomiast spolszczony interface do EWATK to nie jest chyba kwestia z gatunku mission impossible. Pewnie wystarczy podmienić któreś z plików konfiguracyjnych na oryginalne. Pytanie tylko które, cóż bedę miał chwilę to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Ja proponuję ExtraWATK, bo można do niej ściągnąć wersję AGCEEP na tę mapę. Natomiast na język polski w tym modzie raczej nie ma szans. Z polskojęzycznych modów polecam QPM (ale tylko jeśli jesteś sadomasochistą, bo w pizdu tam różnorakich utrudnień, no i nie ma wersji na nowe mapy)

 

MyMap samo w sobie zawiera wersję AGCEEP, tyle że nie nie najbardziej aktualną.

Odnośnik do komentarza

axid: no troszkę przesadziłem z tym sadomasochizmem :keke:. Rzeczywiście przyznać trzeba Quendiemu, że napracował się porządnie przy tym modzie. Ja też kiedyś w to grałem, ale jednak niektóre utrudnienia, jak na przykład plądrowanie prowincji są po prostu irytujące, no i jest tylko na oryginalnej mapie. Jednak wolę AGCEEP, mimo że po angielsku i prostszy od QPM.

 

Natomiast spolszczony interface do EWATK to nie jest chyba kwestia z gatunku mission impossible. Pewnie wystarczy podmienić któreś z plików konfiguracyjnych na oryginalne. Pytanie tylko które, cóż bedę miał chwilę to sprawdzę.

Problem w tym, że cały tekst jest w jednym pliku i trzeba by przenosić poszczególne linijki tekstu, bo przecież trochę tam jest pozmieniane (eventy, nazwy państw, etc.).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Czytałem te wszystkie krytyczne opinie dotyczące EUIII i nie mogłem ich zweryfikować do czasu aż kupiłem nowego kompa. Więc stało się. Pierwsza poważna kampania ( w sumie to praktycznie pierwsza w ogóle po samouczku ), to MP z kumplem. Ja gram Saksonią, a on Austrią i gra się genialnie. Można dużo powiedzieć, ale w trybie MP II nie umywa się do III. Choćby sprawa z core'ami utrudniająca bardzo rozgrywkę w EU II. Także ahistoryczność jest w tym momencie dużym plusem. Przeniesiono wszystkie dobre rozwiązania z EU II i dodano kilka usprawnień. Nawet do 3d da się przyzwyczaić. Jak dla mnie EU III jest bardzo dobra i teraz zastanawiam się nad kupnem NA.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

Rome już jest - grałem w demo i w sumie muszę przyznać, że niezbyt mi się podoba - po prostu wydaje mi się, że czasy są zbyt nudne ;) Mapa mała, niewiele państw, sensowna gra jest możliwa tylko kilkoma - dla mnie to taki wyskok jak Two Thrones ;) Jeśli chodzi od strony złożoności to jest na podobnym poziomie jak w EU3, coś uproszczono, coś utrudniono - niekóre usprawnienia/ulepszenia są bardzo fajne, ale generalnie gra nie wciąga - przynajmniej mnie :> Jak kiedyś dołączą do gazety to może pogram dłużej :)

No i nadciąga kolejny dodatek do EU3 - wydłuży nam się trochę okres gry (znowu ;)) - tym razem zaczniemy wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Paradox Interactive zapowiedziało, że udostępni małym i niezależnym studiom developerskim swój silnik graficzny Europa (z drugiej części serii Europa Universalis), a gotowe projekty będą dystrybuowane w Internecie przez serwis GamersGate. Chętni będą musieli spełnić tylko minimalne kryteria, których firma na razie nie ujawniła.

 

Szwedzkie studio Paradox Interactive ogłosiło, że udostępni silnik graficzny Europa do dyspozycji niezależnych, początkujących developerów. Napędza on drugą część serii Europa Universalis oraz cykl Hearts of Iron. Jeśli z takich projektów coś wyjdzie, mogą one później pojawić się do ściągnięcia w serwisie GamersGate.

 

"Ta inicjatywa to próba odpłacenia się społeczności graczy, przez ułatwienie im zamiany swojego hobby w przynoszące zyski projekty" - powiedział Theodore Bergquist, dyrektor wykonawczy firmy. Nieznane są na razie konkretne zasady licencjonowania silnika, ale wiadomo, że dla zainteresowanych ustalone zostaną do spełnienia "minimalne kryteria". GamersGate ma z kolei zapewnić globalną internetową dystrybucję tak powstałych produktów bez ryzyka i kosztów zazwyczaj z tym związanych.

 

Paradox wydało niedawno kolejną grę z EU w nazwie, tym razem opowiadającą o podbojach i rozwoju Imperium Rzymskiego - Rome. Studiu udało się również wywołać uśmiech na twarzach wielu pecetowców oficjalnie zapowiadając Majesty 2, tworzone we współpracy z rosyjską firmą 1C.

http://www.gram.pl/news_6gzfJ,4_Paradox_po...eveloperom.html

 

Paradox otwiera się na graczy :o Przyznaję, że bardzo ciekawa wiadomość.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio z ciekawości zainstalowałem sobie EU2 - po graniu w spaczowaną trójkę, dwójka po prostu odrzuca ;)

Jakoś na dniach wyjdzie nowy dodatek do EU3 - In Nomine - cofnie początek rozgrywki o kilkadziesiąt lat i generalnie wprowadzi masę zmian - po przeczytaniu zapowiedzi wydaje się, że to zmiany na lepsze :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...