Skocz do zawartości

Делије


Arczi

Rekomendowane odpowiedzi

29.11.2006

4 kolejka PU

Wisła - Panathinaikos 2:0 (Tarschik, Radovanovic)

 

30.11.2006

D. Milovanovic odrzucił oferty z Valerengi i Malmo, gdyż nie odpowiadała mu proponowana pensja.

 

Podsumowanie miesiąca: listopad

Zysk: - 248 tyś

Stan konta: 2,41 mln

 

Liga: 3-1-0, 1 miejsce, bramki 9:1

Puchar Serbii: ---

 

Rozgrywki ligowe- świat:

Chile: 1/4 fazy zamknięcia

Chorwacja: Pula (+1)

Czechy: Sparta Praga (+1)

Francja: Rennes (+1)

Hiszpania: Espanyol (+2)

Peru: Sporting Cristal (+1)

Polska: ŁKS (+6)

Rosja: Zenit (+1)

Serbia: Crvena Zvezda (+15)

Słowacja: Artmedia (+5)

Słowenia: Publikum (+1)

 

Transfery- świat:

1. Nebojsa Marinkovic Partizan --> Rosenborg 2,3 mln

2. Walter Gargano Danubio --> Rosenborg 1,6 mln

3. Martin Andresen Brann --> Rosenborg 925 tyś

 

Transfery- Serbia:

1. Nebojsa Marinkovic Partizan --> Rosenborg 2,3 mln

Odnośnik do komentarza

Dziękować ;)

-----

 

02.12.2006

Ostatni w tym roku mecz więc zależało mi na efektownym zwycięstwie. A i kibice w poprzednim spotkaniu zostali rozpieszczeni wysoką wygraną więc liczyli w tej kolejce na powtórkę. Były na to duże szanse bo przeciwnik niezbyt wymagający. Bezanija zajmowała bowiem przed tą kolejką dopiero 9 miejsce i wg dziennikarzy ich jedyną szansą na korzystny wynik było ustawienie na linii bramkowej klubowego autokaru ze spuszczonym powietrzem w oponach.

Zgodnie z oczekiwaniami goście zagrali ultradefensywnie i z rzadka wychodzili ze swojej połowy. Biedny Randjelovic strasznie przemarzł bo był przez cały mecz bezrobotny. Natomiast gracze z pola starali się, ambitnie walczyli ale temperatura i padający momentami śnieg z deszczem nie byli ich sprzymierzeńcami. Mimo to do przerwy powinniśmy prowadzić ale Purovic i Burzanovic uderzali niecelnie, a dwa strzały z dystansu Castillo świetnie bronił bramkarz gości.

Jednak gol dla nas był kwestią czasu i Bezanija ugięła się pod naszym naporem krótko po przerwie. Indywidualną akcję Georgieva strzałem w krótki róg wykończył bowiem Perovic. Rozstrzygnięcie meczu padło w 63 minucie. Obrońcy Bezaniji wybili piłkę z pola karnego, jednak zrobili to na tyle nieudolnie, że doszedł do niej Burzanovic i silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Po tym golu mecz stał się nudny, przeprowadzone zmiany rozregulowały nieco grę no i przede wszystkim dawała się we znaki fatalna aura. Łatwo było w takich warunkach o przypadkową kontuzję, ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Tak więc 2006 rok kończyliśmy na fotelu lidera, bez porażki w lidze i z olbrzymią przewagą nad resztą stawki.

 

02.12.2006

Marakana, widzów: 9 869

[sL 16/22] Crvena Zvezda (1) - (9) Bezanija 2:0 (0:0)

Perovic 48, Burzanovic 63

MoM: Burzanovic (8)

Skład: Randjelovic, Basta, Andjelkovic, Djordjevic, Gueye, Castillo, Georgiev, Perovic (72' Koroman), Burzanovic (72' Milovanovic), Purovic, Ailton (60' Mijovic)

Do 11 kolejki trafili Georgiev i Burzanovic, którego gol został wybrany na bramkę kolejki.

Po meczu jednak nie było mi dane bezpośrednio udać się do domu, bo zatrzymały mnie w klubie sprawy transferowe. Najpierw okazało się, że estończycy z Levadii bez podawania konkretnej przyczyny zablokowali transfera Sandera Puuri. Humor jednak poprawiło mi dogadanie się z Jani Sturmem (N, 24 lata), któremu za pół roku wygasa kontrakt z Goricą i korzystając z Prawa Bosman podpisał umowę z Crveną Zvezdą.

Udało się również dopiąć kwestię sparingparterów na okres przygotowawczy. Z myślą o niewątpliwie czekających nas bojach w europejskich pucharach zakontraktowaliśmy spotkania z Feyenoordem, CSKA Moskwa, Benficą, Anderlechtem oraz Fiorentiną. Do grona naszych sparingowych rywali dołączą zapewne 3-4 drużyny z niższych lig serbskich.

Odnośnik do komentarza

06.12.2006

6 kolejka LM:

Barcelona - Legia 3:0

Legioniści zdobyli w grupie 4 punkty, co pozwoliło im zająć 3 miejsce w grupie i awansować do 1/16 Pucharu Uefa

 

07-12.12.2006

W okresie roztrenowania przybyło trochę kontuzji i przeziębień. Bajalica i Thadeu mają rozcięte nogi i będą pauzować od 7 do 14 dni. Gyeue skręcił staw kolanowy i będzie odpoczywać nawet miesiąc. A Joksimovic i Leskovic polegli w walce z grypą więc odesłałem ich do domu aby nie zarazili większej liczby zawodników.

 

13-20.12.2006

5 kolejka PU:

Celta Vigo - Wisła 1:1 (Tiraschuk)

Biała Gwiazda zajęła 3 miejsce w grupie i awansowała do 1/16 rozgrywek.

 

W Nyonie odbyło się losowanie pucharowych faz europejskich rozgrywek.

Legia trafiła nie najgorzej bo ich przeciwnikiem będzie Happoel Tel-Aviv (pierwszy mecz w Izraelu). Mniej szczęścia miała Wisła, która zagra w dwumeczu z Bayerem Leverkusen (1 mecz w Krakowie)

 

Tradycyjnie w grudniu rozegrano Klubowe Mistrzostwa Świata. W finale tych rozgrywek Barcelona po dużych męczarniach wygrała z meksykańską Americą w rzutach karnych 4:1. Po dogrywce na tablicy wyników widniał remis 2:2.

 

21-23-12.2006

Kolejni zawodnicy nabawili się przeziębień. Tym razem padło na Thadeu i Koromana.

A drużyna Malmo po tym jak nie udało im się pozyskać Milovanovica rozpoczęła starania o Nenada Milijasa. Jednak oferta przez nich złożona była delikatnie mówiąc śmieszna i z miejsca powędrowała do kosza.

Odnośnik do komentarza

Sławoj, Lucas- dzięki :)

I przepraszam za kilkudniową nieobecność ale przydusiły mnie kwestie związane ze studiami.

 

-----

 

24.12.2006

Maciej Scherfchen doznał urazu mięśni uda, co oznacza 2-3 tygodniowy odpoczynek. Dodatkowo przyznał mi po treningu, że chociaż cieszy się z wyników osiąganych przez klub jak i swojej pozycji w zespole, to czuje się nieswojo w Belgradzie.

Marudzić zaczął też Nenad Milijas, któremu nie spodobało się to, że odrzuciłem ofertę z Malmo.

Treningi z normalnym obciążeniem wznowił Aleksandar Trisovic. I gdy już myślałem, że Święta miną spokojnie to zadzwonił do mnie klubowy lekarz i poinformował mnie, że M. Bajalica ma jakąś infekcję wirusową i będzie lepiej jeśli przez 2-3 tygodnie pozostanie w domu. Ograniczy to przynajmniej ryzyko zarażenia się innych zawodników.

 

27-31.12.2006

Odesłanie Bajalica do domu niewiele dało. Przeziębił się D. Andjelkovic i lekarz też wysłał go na kilka dni do domu.

Humor poprawił mi powrót do zdrowia I. Gueye, który wznowił treningi z pełnym obciążeniem. Ale żeby jednak tak wesoło nie było to urazu klatki piersiowej nabawił się S. Castillo i czeka go 2-3 tygodniowa przerwa.

Nenad Milijas udowodnił jaki to z niego profesjonalny zawodnik. Opuścił ostatni w tym roku trening nie informując nikogo. Oczywiście dostał oficjalne ostrzeżenie, że kolejny tego typu wybryk spowoduje, że jego portfel będzie trochę chudszy niż zazwyczaj po wypłacie. Nenad przyjął to do wiadomości, ale pomimo tego w rozmowie w 4 oczy poinformowałem go, że jeśli ma marudzić z powodu prób zatrzymania go na siłę w klubie, to i dla zespołu i dla niego będzie lepiej jeśli dostanie wolną rękę w szukaniu sobie nowego klubu.

Udało się podpisać kontrakt z kolejnym młodym utalentowanym zawodnikiem. Już za kilka dni przyjdzie do nas Sander Puri (PŚ, 18 lat). Za jego kartę musimy Levadii Tallin zapłacić 35 tyś w 24 miesięcznych ratach, oraz przekażemy estończykom 10% wartości kolejnego transferu.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca- grudzień

Zysk: -322 tyś

Stan konta: 2,09 mln

 

Liga: 1-0-0; 1 miejsce; bramki 2:0

Puchar Serbii: ---

 

Rozgrywki ligowe- świat

Chile: Faza zamknięcia: Colo Colo - Huachipato 3:0, 2:0

Chorwacja: Pula (+1)

Czechy: Sparta Praga (0)

Francja: Rennes (+1)

Hiszpania: Espanyol (0)

Peru: Allianza Lima (+5) M

Polska: ŁKS Łódź (+6)

Rosja: ---

Serbia: Crvena Zvezda (+15)

Słowacja: Artmedia Petrzałka (+14)

Słowenia: Publikum (+1)

 

Transfery globalne:

1. Armando Carrillo Deportivo Cali --> America 2,2 mln

2. Emerson Al-Sadd --> America 1,7 mln

3. Chamagol Veracruz --> Chivas 1,3 mln

 

Transfery- Serbia:

1. Milan Milutinovic Vojvodina --> Lokomotiv Moskwa 50 tyś

2. Nenad Nastic Vojvodina --> Torpedo Moskwa 1 tyś

 

Ranking FIFA

1.Włochy (-) 1664; 2.Brazylia (-) 1481; 3.Francja (-) 1404; 33.Polska (-2) 796

 

-----

 

Podsumowanie sezonu w zakończonych ligach:

Chile:

Zwycięzcy: Universidad de Chile, Colo Colo

Spadek: Rangers, Antofagasta, Cobresal

Awans: Melipilla, Fernandez Vial, Magallanes

Najlepszy strzelec: Humberto Suazo (Colo Colo) - 28

Najwięcej asyst: Giovanni Hernandez (Colo Colo) - 17

Najwyższa śr. ocen: Humberto Suazo (Colo Colo) - 7.59/ 49 meczy

 

Rosja:

Zwycięzca: Zenit St. Petersburg

Spadek: Rostow, Łucz

Awans: Kuban, KamAZ

Najlepszy strzelec: Roman Pavlyuchenko (Spartak Moskwa) - 15

Najwięcej asyst: Vladislav Radimov (Zenit) - 5

Najwyższa śr. ocen: Roman Pavlyuchenko (Spartak Moskwa) - 7.75/ 28 meczy

Odnośnik do komentarza

01.01.2007

Po niespełna 6 miesiącach pracy z drużyną Crvenej Zvezdy zdobyłem pierwsze wyróżnienie indywidualne. W corocznym podsumowaniu Serbskiego ZPN zająłem 2 miejsce wśród menedżerów. Wyprzedził mnie tylko Miroslav Djukic, opiekun naszego największego rywala zza miedzy

 

02-04.01.2007

Wykorzystując Prawo Bosmana podpisałem kontrakt z Danijelem Jumicem (N, 21 lat), który dołączy do nas w lipcu.

Nieciekawe wieści napłynęły jednak do mnie z gabinetów lekarskich. M. Perovic ma stłuczoną nogę i będzie pauzować 3-7 dni. Natomiast V. Djordjevic złapał infekcję wirusową i będzie leczyć się około 3 tygodni.

 

05.01.2007

Dzisiaj mamy początek okna transferowego. Oznacza to, że kadra powiększyła się o kilku zawodników, z którymi podpisałem kontrakty w trakcie trwania rudny jesiennej. Do klubu dołączyli:

- Paweł Pytlarz (Pol) OP/N Ś z Zagłębia Lubin

- Sandor Puri (Est) PŚ z Levadii Tallin

- Marek Prokop (Cze) OL ze Sparty Praga

- Kaimar Saag (Est) N z Levadii Tallin

- Roman Kopecky (Cze) OŚ z Sigmy Ołomuniec

- Rados Bulatovic (Ser) OŚ z Hajduka Rodic MB

 

Jednocześnie zaczęły się podchody różnych mniej lub bardziej poważnych klubów pod moich zawodników. Serbskie dzienniki sportowe donosiły, że M. Perovic jest w sferze zainteresowań Realu Saragossa. Natomiast jeszcze dalej poszli szejkowie z saudyjskiego Al-Ittihad, którzy złożyli oficjalne zapytanie ile sobie życzę za mojego lewoskrzydłowego. W odpowiedzi dostali faks, że jakiekolwiek rozmowy zacznę od kwoty 5 mln.

 

07.01.2007

Od rana sekretarka miała gorącą linię jeśli chodzi o faksy przychodzące do klubu. Wpłynęły bowiem oferty za N. Milijasa. Po 800 tyś proponują Young Boys Berno, Malmo i Rapid Wiedeń. 600 tyś za kartę mojego zawodnika oferuje FC Kopenhaga, ale z góry odrzuciłem propozycję Duńczyków.

Niestety niepomyślne wieści mieli dla mnie lekarze. Paweł Pytlarz jest przeziębiony i został odesłany na kilka dni do domu. Gorzej wygląda sprawa z Ely Thadeu, który skręcił kostkę i wypadnie ze składu na 3-4 tygodnie. A w praktyce oznacza to, że nie przepracuje wogóle okresu przygotowawczego.

Odnośnik do komentarza

Sander Puri

Kaimar Saag

Obaj to na pewno melodia przyszłości. Ale zapowiadają się na całkiem niezłych grajków i dostaną szansę gry w końcówce sezonu, jak już w lidze będzie pozamiatane.

-----

 

08-10.01.2007

Rozpoczynamy serię meczy sparingowych. Na pierwszy ogień pójdą 2 zespoły z niższych lig serbskich gdyż chcę aby zawodnicy nacieszyli się piłką i osiągnęli korzystne wyniki, które utrzymają wysokie morale w zespole.

 

08.01.2007

Marakana

Crvena Zvezda - Bor 4:1 (3:1)

Purovic 21,40, Burzanovic 29, Saag 58 - Perisic 7

 

10.01.2007

Marakana

Crvena Zvezda - Bejeg 4:0 (3:0)

Ailton 15,27,46, Djokic 37

 

Mecze w zasadzie bez historii. Drużyna Bor na początku meczu napędziła nam trochę strachu ale wraz z upływem czasu nasza dominacja nie podlegała dyskusji. W tych 2 meczach zagrali wszyscy zdrowi zawodnicy, wobec kilku kontuzji szansę pokazania się otrzymało paru młodych zawodników z rezerw.

 

14.01.2007

Dzisiaj graliśmy pierwszy poważny sparing. Naszym rywalem był Feyenoord Rotterdam. Na przedmeczowej odprawie zapowiedziałem, że od tego meczu zacznie się selekcja zawodników na przyszły sezon. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że tylko katastrofa byłaby w stanie odebrać nam tytuł mistrzowski. Dlatego trzeba już teraz zacząć myśleć o potencjalnych zmianach w składzie, bo inaczej może nas czekać powtórka z rozrywki i wielki kac jak po dwumeczu z Red Bullem Salzburg.

14.01.2007

De Kuip

Feyenoord - Crvena Zvezda 4:1 (2:1)

Bahia 11, de Guzman 45+1, Slory 59, Hagary 80 - Burzanovic 34

Cz.K - A.Pantic '54 (CZB)

Dziwny był to mecz. Wynik wskazuje na naszą bezsprzeczną porażkę, a mimo to najlepszym zawodnikiem Feyenoordu był ich bramkarz. Gospodarze z kolei bezlitośnie wykorzystali grę w przewadze i słabą dyspozycję obu moich golkiperów. Oddali 5 strzałów w światło bramki, z czego 4 trafiły do siatki. Pewien wpływ na to mogło mieć też nieco eksperymentalne zestawienie środka defensywy. W każdym razie o ile z wyniku absolutnie nie jestem zadowolony, tak gra może napawać optymizmem.

 

16.01.2007

Nenad Milijas porozumiał się ze szwajcarskim Young Boys Berno, wobec czego na nasze konto trafiło 800 tyś euro.

Odnośnik do komentarza

No ja mam nadzieję, że Ci mili Estończycy jeszcze bardziej zyskają po bliższym poznaniu ;)

-----

 

19.01.2007

Ciąg dalszy odbierania faksów z ofertami dotyczącymi moich zawodników. Tym razem na celowniku kilku klubów znalazł się A.Pantic. Oferty opiewające na 500 tyś euro złożyły IFK Goeteborg oraz Genk i bez wahania je przyjąłem. Odrzuciłem natomiast propozycję Legii, która oferowała zaledwie 200 tyś.

Wezwałem również do mojego gabinetu scoutów gdyż uznałem, że wypadałoby uzupełnić lewą stronę pomocy. W rezerwach nie było żadnego ciekawego zawodnika na tą pozycję, a nie chciałem jeszcze stawiać na nieopierzonych juniorów. Scouci przedstawili mi kilku zawodników, którzy mogliby nam się przydać, ale byłem niemal pewien, że za większość nie będziemy w stanie wyłożyć kwoty transferowej lub nie spełnimy wymagań finansowych. Jedynym rozsądnym zawodnikiem, na którego mogliśmy sobie pozwolić był Jakub Wilk z Lecha Poznań, dlatego szybko wysłaliśmy zapytanie do Polski na ile wyceniają tego zawodnika.

 

21.01.2007

Poznaniacy zażyczyli sobie za Wilka 150 tyś. Przystałem na ich żądania i jeszcze tego samego dnia dogadaliśmy się z samym zawodnikiem co do kontraktu indywidualnego.

 

22.01.2007

Przebywaliśmy w Moskwie szykując się do kolejnego meczu sparingowego. Niestety z treningów wypadł nam Ivan Randjelovic, podstawowy bramkarz. Wybił sobie palec i lekarz stwierdził, że lepiej jeśli zawodnik kilka dni nie potrenuje i odpuści występ w meczu sparingowym.

Wieczorem do naszego hotelu przybyli działacze Dynama Moskwa z propozycją rozegrania sparingu i dodatkowo zobowiązali się na dorzucenie 20 tyś euro jeśli zgodzimy się zagrać. Jednak mi nie odpowiadał termin, w którym mielibyśmy zagrać. 14 lutego to chcę już być w Belgradzie, bowiem trzy dni później rozgrywki wznawia serbska SuperLiga.

 

24.01.2007

24.01.2007

Stadion Dynamo

CSKA Moskwa - Crvena Zvezda 1:0 (1:0)

Caner 5

Cz.K. Semberas '2 (CSKA)

Tym meczem byłem mocno rozczarowany. Zagraliśmy praktycznie w optymalnym możliwym zestawieniu, prawie całe 90 minut graliśmy z przewagą jednego zawodnika a mimo to nie potrafiliśmy powstrzymać rosyjskiego zespołu. Statystyka strzałów mówi już sama za siebie kto rozdawał karty w tym pojedynku. CSKA 17, my ledwie 4. Tak więc stolicę Rosji opuszczaliśmy z wielkim niesmakiem.

Odnośnik do komentarza

28.01.2007

Wypadł ze składu kolejny zawodnik. Portugalskie jedzenie najwyraźniej zaszkodziło M.Perovicovi, który zatruł się.

Tymczasem A.Pantic dogadał się z IFK Goeteborg wobec czego nasze konto zasiliło 500 tyś euro.

 

30.01.2007

Dzisiaj graliśmy kolejny sparing. Tym razem naszym przeciwnikiem była słynna Benfica Lizbona. Spodziewałem się ciężkiej przeprawy bo obiektywnie patrząc rywale praktycznie na każdej pozycji mają lepszych zawodników. Jednak moi piłkarze bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli, podjęli walkę z utytułowanym przeciwnikiem, który wystąpił w najmocniejszym składzie. I chociaż Benfica nas ograła to nie było to dla nich łatwo wywalczone zwycięstwo.

30.01.2007

Estadio da Luz

Benfica - Crvena Zvezda 1:0 (1:0)

Miccoli 38

 

Podsumowanie miesiąca - styczeń

Zysk: +1,24 mln

Stan konta: 3,33 mln

 

Liga: ---

Puchar Serbii: ---

 

Rozgrywki ligowe- świat:

Chile: ---

Chorwacja: Pula (+1)

Czechy: Sparta Praga (0)

Francja: Monaco (0)

Hiszpania: Barcelona (+3)

Peru: ---

Polska: ŁKS Łódź (+6)

Rosja: ---

Serbia: Crvena Zvezda (+15)

Słowacja: Artmedia Petrzałka (+14)

Słowenia: Publikum (+1)

 

Transfery globalne:

1. Florent Malouda Lyon --> Real 16,5 mln

2. Rodrigo Palacio Boca --> Valencia 12,25 mln

3. Andrea Barzagli Palermo --> Real 11,5 mln

 

Transfery- Serbia:

1. Gojko Kacar Vojvodina --> Rosenborg 1,8 mln

2. Djordje Rakic OFK --> Partizan 1,7 mln

3. Damir Kahriman Vojvodina --> OFK 1,3

 

Ranking FIFA

1.Włochy (-) 1674; 2.Brazylia (-) 1465; 3.Francja (-) 1398; 33.Polska (-2) 795

-----

 

Podsumowanie sezonu w zakończonych ligach:

Peru:

Zwycięzcy: Allianza Lima

Spadek: Bolognesi

Najlepszy strzelec: Flavio Maestrii (Allianza) 22

Najwięcej asyst: Fernando del Solar (Sporting Cristal) 14

Najwyższa śr. ocen: Miguel Mostto (Cienciano) - 7.65/ 43 meczy

-----

Odnośnik do komentarza

01.02.2007

Pachwinę naciągnął mój najlepszy defensor, I. Gueye. Niestety stracimy go w zasadzie na cały miesiąc bo wg klubowych lekarzy Ibrahima wykuruje się mniej więcej za 4 tygodnie.

 

04.02.2007

W Brukseli przyszło nam rozegrać kolejne towarzyskie spotkanie. Naszym przeciwnikiem był Anderlecht. Mecz ten stał pod znakiem samobójczych goli zawodników obu klubów. I miał też dziwny przebieg bo przez dwa kwadranse Fiołki na niewiele nam pozwalały i zdobyły 2 gole. Potem nastąpiło przebudzenie moich zawodników, którzy zaczęli zdecydowanie dominować i odrobić straty, by w ostatnich 15 minutach ponownie dać się zepchnąć do głębokiej defensywy. Jednak więcej goli już w tym meczu nie padło i oba zespoły musiały zadowolić się sprawiedliwym remisem.

04.02.2007

Stade Constant Vanden Stock

Anderlecht - Crvena Zvezda 2:2 (2:1)

Miladinovic 26sam, Frutos 31 - Burzanovic 35, Lamah 66sam

 

05.02.2007

Ponownie zagrzał się faks w siedzibie klubu. Najpierw Steaua Bukareszt złożyła zapytanie dotyczące N. Joksimovica i otrzymali odpowiedź, że sprzedam go za około 500 tyś euro, chociaż szczerze mówiąc zawodnik jest wart może połowę żądanej przeze mnie kwoty.

Potem korespondowałem z dwoma młodymi zawodnikami, którzy zdecydowali się podpisać umowy ze Zvezdą. Pierwszy z nich to Petr Cech (N, 16 lat) z FC Slovacko i jak mówili mi oglądający go scouci to wielka nadzieja czeskiej piłki. Za pozyskanie go zapłaciliśmy 28 tyś. Drugim piłkarzem jest Ivan Komissarov (BR, 17 lat) ze Spartaka Moskwa, który kosztował nas 3 tysiące.

 

07.02.2007

Ostatni z serii zagranicznych sparingów graliśmy we Florencji. Rywal to czołowa drużyna Serie A, więc spodziewałem się ciężkiej przeprawy. I rzeczywiście, Viola stłamsiła nas już od początku spotkania i jedyne na co nam pozwolili, to kilka kontrataków. Jeden z nich zakończył się powodzeniem i prowadziliśmy do przerwy. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze atakowali a my szukaliśmy swojej szansy w kontrach. Niestety zawodziła nas skuteczność i nie udało się powiększyć prowadzenia. Za to włoski zespół dopiął swego i doprowadził do wyrównania.

07.02.2007

Artemio Franchi

Fiorentina - Crvena Zvezda 1:1 (0:1)

Mutu 67 - Georgiev 27

Pozostały nam do rozegrania tylko 2 sparingi, ze słabymi drużynami serbskimi, więc można pokusić się o ocenę 5 meczów z wymagającymi przeciwnikami, których powinniśmy w przyszłości ogrywać chcąc cokolwiek zwojować w europejskich pucharach.

Patrząc na suche wyniki wypadliśmy katastrofalnie bo nie odnieślimy żadnego zwycięstwa. Jednak wyraźnie przegraliśmy tylko w Rotterdamie gdzie paradoksalnie graliśmy lepiej od Feyenoordu. Niepewnie spisywała się obrona, jednak na skutek urazów czy chorób tej formacji w żadnym meczu nie mogłem zestawić w optymalny sposób. W środku pola może poza meczem z CSKA spisywaliśmy się nieźle. Pomocnicy potrafili przetrzymać piłkę lub szybko wyprowadzić ją na połowę przeciwników. Jednak też nie obeszło się bez kontuzji wobec czego nie w każdym meczu druga linia była zestawiana optymalnie.

Na koniec napastnicy. Z nimi nie miałem większych kłopotów. Omijały ich kontuzję i wszyscy grali mniej więcej po równo. Jednak szwankowała skuteczność, bo o ile w lidze mogli mieć po kilka sytuacji w meczu i zdobywali bramki, tak z lepszym przeciwnikiem już im się to nie udawało. Jednak z ich gry jestem zadowolony i jest to na pewno formacja w której nie trzeba będzie raczej przeprowadzać większych zmian personalnych.

Odnośnik do komentarza

10-11.02.2007

Ostatnie dwa sparingi to nasze łatwe zwycięstwa. Ale nie mogło być inaczej biorąc pod uwagę klasę naszych przeciwników.

10.02.2007

Marakana

Crvena Zvezda - Bane 5:1 (3:0)

Ailton 16,30, Castillo 23, Djokic 75,84 - Bajalica 65sam

 

11.02.2007

Marakana

Crvena Zvezda - Bambi 3:1 (2:0)

Djokic 38, Mrkic 45, Burzanovic 56 - Zivkovic 53

Steaua Bukareszt nie przystała na moje żądania dotyczące N.Joksimovica. Także póki co obrońca nie zmieni barw klubowych.

 

13.02.2007

Steaua ponowiła zapytanie dotyczące Joksimovica. Tym razem mocno zluzowałem oczekiwania finansowe i przystałem na proponowane 275 tysięcy.

 

15.02.2007

1/16 Pucharu Uefa:

Hapoel Tel Aviv - Legia 2:1 (Roger)

Wisła K. - Bayer Leverkusen 1:1 (Radovanovic)

N. Trajkovic doznał stłuczenia nogi i będzie odpoczywać do 7 dni. Podobnie ma się sytuacja z S. Radivojevicem, który doznał zatrucia pokarmowego.

 

16.02.2007

N.Joksimovic dogadał się z Rumunami i zmieni barwy klubowe. A stan naszego konta powiększa się o 275 tyś.

Odnośnik do komentarza

17.02.2007

W dniu meczu ze Smederevem rękę rozciął Ely Thadeu. Jak mi o tym powiedział to parsknąłem gromkim śmiechem. Ale tak wesoło mi już nie było gdy lekarz musiał na ranę założyć szwy i nie wyraził zgody na występ Ely w tym meczu.

Było to dla nas spore osłabienie bo jesienią z tym samym przeciwnikiem męczyliśmy się na własnym boisku, rozstrzygając mecz na swoją korzyść dopiero w ostatnich 20 minutach gry. Nie chcąc więc dopuścić do nerwówki w końcówce meczu nakazałem zawodnikom przejęcie inicjatywy już od samego początku. Piłkarze wzięli to sobie do serca i już w 2 minucie objęliśmy prowadzenie. Z rzutu wolnego uderzał Purovic, bramkarz gospodarzy zdołał odbić piłkę ale wprost pod nogi Ailtona, który wpakował ją do pustej bramki. Poszliśmy za ciosem, jednak nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych okazji. W 15 minucie uśmiechnęło się do nas szczęście, bowiem arbiter nie uznał wyrównującej bramki Zecevica. Jednak po kolejnym kwadransie gospodarze dopięli swego. Skiksował Bulatovic, piłkę przejął Zecevic natychmiast zagrywając ją w pole karne do Mladenovica. Ten nie dał szans bramkarzowi i na tablicy widniał remis. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Po przerwie nadal byliśmy przeważającą stroną jednak długo nie potrafiliśmy udowodnić tego strzeleniem bramki. Dopiero w 70 minucie Purovic wykończył indywidualną akcję Georgieva i wyprowadził nas na prowadzenie. Ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu w 83 minucie i wszyscy mogliśmy odetchnąć z ulgą. Gospodarze stracili wiarę w osiągnięcie korzystnego wyniku, chociaż jeszcze w doliczonym czasie gry Baldoraliev trafił w poprzeczkę.

17.02.2007

Gradski Stadion kraj Tvrdaje, widzów: 6 976

[sL 17/22] Smederevo (7) - (1) Crvena Zvezda 1:3 (1:1)

Mladenovic 28 - Ailton 2, Purovic 70,83

MoM: Purovic (9)

Skład: Randjelovic, Bajalica (57' Basta), Trisovic, Bulatovic, Lesevic, Castillo, Georgiev, Perovic (68' Koroman), Burzanovic, Purovic, Ailton

Do 11 kolejki trafili Purovic i Georgiev, którzy zajęli również odpowiednio 1 i 3 miejsce w konkursie na gracza kolejki.

Również dzienniki sportowe rozpływały się nad tym, co w ostatnim meczu pokazał Purovic. Przyznałem, że był główną siła napędową i mam nadzieję, że taką formę utrzyma w najbliższych meczach. Bo już niedługo przecież czekają nas derby z Partizanem.

Odnośnik do komentarza

22.02.2007

1/16 Pucharu Uefa - rewanże

Legia - Hapoel 0:0 awans: Hapoel

Bayer - Wisła 1:0 awans: Bayer

 

Fatalne wieści doszły mnie po treningu. Ivan Randjelovic uskarżał się na bóle i wstępne badania wykazały uraz biodra. Zdaniem moich lekarzy trzeba go wysłać na specjalistyczne leczenie i nasz bramkarz nie zagra raczej w tym sezonie.

 

24.02.2007

Kolejny mecz wyjazdowy graliśmy z przedostatnim w tabeli Boracem. Mimo to nie chciałem, aby moi zawodnicy zlekceważyli przeciwników i dopisali sobie 3 punkty jeszcze przed meczem. Piłkarze udowodnili jednak, że są profesjonalistami i to, co pokazali w pierwszej połowie ocierało się niemal o perfekcję.

Gospodarze z rzadka wychodzili ze swojej połowy, natomiast na ich bramkę sunął atak za atakiem. Do przerwy strzeliliśmy 4 gole, wobec czego mogłem trochę poeksperymentować ze składem w drugiej części meczu. Nasza gra straciła na płynności, nie stwarzaliśmy już tylu dogodnych sytuacji jednak powinniśmy zdobyć co najmniej jedną bramkę. Rzut karny wywalczył Kaimar Saag, jednak uderzenie z 11 metrów Ailtona było niecelne. Pomimo tego miejscowość Cacak opuszczaliśmy z uśmiechem na ustach i czekaliśmy na kolejne ligowe starcie.

24.02.2007

Gradski Stadion kraj Morave, widzów 3 927

[sL 18/22] Borac (11) - (1) Crvena Zvezda 0:4 (0:4)

Perovic 20, Djordjevic 27, Burzanovic 37, Ailton 45

Ailton n.rz.k 74'

MoM: Georgiev (9)

Skład: Radivojevic, Basta, Trisovic, Djordjevic, Bulatovic, Castillo (63' Bajalica), Georgiev. Perovic, Burzanovic (46' Djokic), Purovic (46' Saag), Ailton

Do 11 kolejki trafili: Djordjevic, Georgiev oraz Trisovic, który został też wybrany najleszym zawodnikiem kolejki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...