Skocz do zawartości

Делије


Arczi

Rekomendowane odpowiedzi

FM 2007 7.0.2.

Baza danych: Średnia

Ligi: Chile (1-1B), Chorwacja (1-2), Czechy (1-2), Francja (1-2), Hiszpania (1-2), Peru (1), Polska (1-2), Rosja (1-2), Serbia (1-2), Słowacja (1), Słowenia (1-2).

Pliki dodatkowe: Profesorska bomboniera reprezentacyjna- wersja bezalkoholowa.

Zasady: Własne.

 

8.07.2006

 

Był środek wakacji kiedy zadzwonił do mnie mój manager z krótką wiadomością- pakuj się, jest robota. Niekoniecznie zadowolony opuściłem polskie wybrzeże, wsiadłem do samolotu i wylądowałem w Belgradzie. Tam czekał na mnie już agent w towarzystwie kilku dobrze zbudowanych panów w garniturach. Praktycznie bez słowa wyszliśmy z terminalu i wsiedliśmy do czarnego bmw. W czasie jazdy próbowałem się dowiedzieć cóż to za klub się zgłosił, ale nikt nie chciał puścić pary z ust.

Wydawało się, że jazda ciągnie się w nieskończoność, krajobraz zniszczonego przez wojnę Belgradu wprawił mnie w przygnębiający nastrój i sprawiał, że byłem jeszcze bardziej zły. Przecież ledwie wczoraj wygrzewałem kości na plaży sącząc co raz to inne drinki. Jednym słowem żyć nie umierać.

W końcu po 2 godzinach kluczenia po mniejszych i większych ulicach miasta dotarliśmy do podobno największego belgradzkiego hotelu. W nim od razu pokierowano nas do sali konferencyjnej. Tam czekało na mnie około 20 osób i bogato zastawiony stół. Każda z tych osób przywitała mnie uściśnięciem dłoni. Jednak w oczy rzucał się przede wszystkim pan siedzący za biurkiem, popalający cygaro i sączący whisky. Gdy podszedłem do niego to i owszem, przywitał się grzecznie, ale i zaraz władczym głosem oznajmił, że mam usiąść bo czeka nas poważna rozmowa.

Kolejne minuty minęły na monologu o klubie, jego sukcesach i planach na przyszłość. Dopiero wtedy uświadomiłem sobie, że chce mnie zatrudnić sama Crvena Zvezda Belgrad. Był to dla mnie szok. Kompletnie nie spodziewałem się, że tak wielki klub będzie chciał postawić na zupełnie nieznanego młokosa z Polski, dla którego będzie to pierwsza poważna praca. Muszę przyznać, że odjęło mi mowę, no ale kiedy prezes podsunął mi przygotowany kontrakt to zdołałem go w miarę czytelnie podpisać.

Tak więc minęła mi złość, nie przeszkadzały już przerwane wakacje i zrujnowany wojną Belgrad. Miałem teraz rok czasu na zdobycie zaufania Zarządu i przedłużenie mojej umowy. A cel miałem jasno określony- walczyć o obronę tytułu mistrzowskiego. Tutaj 2 miejsce jest uznawane za porażkę bo oznacza to, że mistrzostwo zdobył znienawidzony Partizan. Aczkolwiek prezes dodał, że sukces w postaci awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów bądź Pucharu Uefa będzie również bardzo mile widziany. Otrzymałem także zapewnienie, że będę mógł liczyć na pełne poparcie i pomoc ze strony władz klubu tak długo, jak będą mnie bronić wyniki.

Jednakże chcąc samemu dopomóc grzecznie odmówiłem kontynuowania imprezy w hotelu i poprosiłem o zawiezienie mnie do ośrodka treningowego Zvezdy. Chciałem jak najszybciej porozmawiać ze sztabem szkoleniowym, porozmawiać z piłkarzami no i przede wszystkim przyjrzeć się im na pierwszych zajęciach.

Odnośnik do komentarza

Jak powiedziałem tak zrobiłem. Po kilkunastu minutach jazdy byłem w ośrodku treningowym. Byłem pod wrażeniem tego co zobaczyłem- kilkanaście zadbanych boisk, na których w piłkę grają już kilkuletnie dzieci, do tego klubowa szkółka piłkarska do której co roku trafia kilkunastu najzdolniejszych 15-16 latków, hala, gabinety odnowy biologicznej- wszystko to na najwyższym poziomie. Porównując to z bazą treningową większości polskich ligowców można popaść w niemałe kompleksy.

Ale podziwianie klubowych obiektów przerwał mi księgowy. Niski, szczupły facet w okularach zaprosił mnie do swojego gabinetu aby przedstawić możliwości finansowe klubu. Rewelacji nie usłyszałem ale nie było co narzekać:

Stan konta: 2,98 mln

Zysk/strata: - 6,85 tyś

Budżet na sezon: 758 tyś

Budżet dostępny: 758 tyś

Budżet płacowy: 58,86 tyś

Wydatki na płace: 38,57 tyś

 

Oczywiście zyski ze sprzedaży piłkarzy były przeznaczone na powiększenie budżetu transferowego.

Po tej rozmowie udałem się do sztabu szkoleniowego i tu kolejny szok. Do dyspozycji miałem 9 trenerów od treningu ogólnego, 2 trenerów bramkarzy, 7 trenerów siłowych, 6 fizjoterapeutów. Ich umiejętności po wstępnej rozmowie uznałem za wystarczające i póki co nie przewidywałem zmian w sztabie szkoleniowym. Podobnie rzecz miała się z 8 scoutami, których od razu wysłałem na cały płw. Bałkański i do Polski.

Jednak najważniejsza była rozmowa z moim asystentem, który przedstawił mi skład 1 drużyny:

 

Bramkarze:

Radivojevic, Sasa Serbia GK 27

Randjelovic, Ivan Serbia GK 31

 

Obrońcy:

Bajalica, Milos Serbia D RC 24

Joksimovic, Nebojsa Serbia D LC 25

Djordjevic, Vladimir Serbia D C 23

Gueye, Ibrahim Senegal / Bulgaria D C 28

Tutoric, Djordje Serbia D C 23

Basta, Dusan Serbia D/WB R, AM C 21

Pantic, Aleksandar Serbia D/WB RL 27

Andjelkovic, Dusan Serbia D/WB L 24

Trisovic, Aleksandar Serbia WB/AM L 22

 

Pomocnicy:

Castillo, Segundo Alejandro Ecuador DM 24

Milijas, Nenad Serbia M LC 23

Stojanovic, Stevan Serbia AM R 19

Koroman, Ognjen Serbia AM RL 27

Georgiev, Blagoy Bulgaria AM RC 24

Milovanovic, Dejan Serbia AM RC 22

Perovic, Marko Serbia AM L 22

Djokic, Dusan Serbia AM/F C 26

Ely Thadeu Brazil AM/F C 23

Purovic, Milan Montenegro / Serbia F C 21

 

Napastnicy:

Aílton Brazil ST 33

 

Jak widać dysponuję mieszanką rutyny i młodości. Niekwestionowaną gwiazdą wydaje się być brazylijski internacjonał Ailton, który pomimo kilku niezłych sezonów w Bundeslidze nie zadebiutował w kadrze.

Cieszy mnie również spora uniwersalność moich piłkarzy, dzięki czemu nie będę musiał się martwić o obsadę poszczególnych pozycji w trakcje sezonu. Jednak i tak zamierzam jeszcze przyjrzeć się drużynie rezerw, może uda się znaleźć tam ciekawego napastnika oraz defensywnego pomocnika.

Dowiedziałem się także jakie mamy plany na najbliższe kilkanaście dni. Do 15 lipca trenujemy na swoich obiektach, a przerywnikiem będzie sparing z Obilic Belgrad. Dzień później wylatujemy na zgrupowanie do Danii, gdzie zmierzymy się z zespołami Sonderjyske (17.07), Aarhus (19.07), Broendy (22.07) i Aalborg (24.07). Natomiast 26.07 czeka nas pierwszy pojedynek z austriackim Red Bull Salzburg w 2 fazie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Dlatego też uważam, że zakontraktowani przeciwnicy na zgrupowaniu w Danii pozwolą się nam optymalnie przygotować do boju o LM.

Odnośnik do komentarza

@ T-m - nazwa tematu to "Delije", ale nie mogę (albo nie potrafię) tego zedytować;)

@ Rafee- dzięki.

_ _ _ _ _

 

W końcu przyszedł czas na trening. Odbył się ona na boisku, na którym grają zazwyczaj rezerwy. Poinformowano mnie, że zgodnie ze zwyczajem pierwszy trening będzie otwarty dla publiczności, ale to, co zrobili kibice przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Wiele słyszałem o fanatycznej publiczności zasiadającej na Marakanie ale nie przypuszczałem, że na treningu zrobią taką

. I mi i zawodnikom było niezwykle przyjemnie trenować w takich warunkach, bo w końcu wszystko co robimy, robimy z myślą o fanach.

Pierwsze zajęcia nie były zbyt długie i intensywne więc zawodnicy szybko udali się pod prysznic. Ja natomiast musiałem stawić czoła fanom, którzy chcieli się dowiedzieć jak wyobrażam sobie pracę w ich ukochanym klubie. Powiedziałem to co w takiej sytuacji mogłem powiedzieć- przede wszystkim trzeba kolejny raz wygrać ligę i utrzeć nos Partizanowi oraz możliwie daleko zajść w europejskich pucharach. Jednakże chyba nie byłem tak do końca przekonywujący bo spora część kibiców była niezadowolona, że Zvezde poprowadzi tak młody i niedoświadczony menadżer.

Odnośnik do komentarza

@ Prof- do вечити дерби wiele czasu więc będziemy tak przygotowani, że Grobari długo nie będą wiedzieć co się stało:)

 

_ _ _ _ _

 

09.07

 

Zaczęliśmy już na poważnie przygotowania do nadchodzącego sezonu i na dzień dobry ze składu wypadł Ailton. Na treningowej gierce zderzył się z jednym z kolegów z zespołu. Diagnoza- stłuczona głowa i tydzień przerwy w treningach.

 

12.07

 

Dzisiaj czekał nas pierwszy mecz sparingowy. Potraktowałem go jako przerywnik w ciężkich treningach i zawodnikom pozwoliłem podejść do niego na luzie. Wypadliśmy nadspodziewanie dobrze, mecz był już rozstrzygnięty do przerwy, a w drugiej połowie moi zawodnicy spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

 

12.07.2006 Stadion FK Obilic na Vracaru

 

Obilic – Crvena Zvezda 0:2 (0:2)

 

M. Purovic, I. Gueye

 

13.07.

 

Tymczasem rozegrane mecze 1 rundy kwalifikacyjnej Pucharu Uefa. Zagłębie Lubin miało za przeciwnika ormiański Banac i wygrało u siebie 2:0 po golach Łobodzińskiego i Chałbińskiego.

 

Ja tymczasem musiałem się martwić polowaniem, które rozpoczęło się na moich zawodników. Dusan Basta był obiektem zainteresowania St. Ettiene, a FC Kopenhaga była jeszcze bardziej konkretna i złożyła ofertę opiewającą na 2,2 mln euro za Dusana ale bez namysłu ją odrzuciłem. Natomiast Marko Perovica chętnie w swoim zespole widzieliby menedżerowie Auxeree oraz austriackiego... Red Bull Salzburg a więc mojego przeciwnika w bojach o LM.

 

Nie zważając na zainteresowanie moimi zawodnikami udaliśmy się na zgrupowanie do Danii, gdzie czekała nas seria meczów sparingowych. Na pierwszy ogień poszło Sonderjyske.

 

17.07.2006 Haderslev Fodboldstadion

 

Sonderjyske – Crvena Zvezda 3:4 (2:2)

 

Schou 2, Thomsen - Burzanovic, Purovic, Djokic 2

 

Notes: Przespaliśmy początek meczu i po 10 minutach było 2:0 w plecy ale szybko opanowaliśmy sytuację i wynik nie do końca oddaje przewagę jaką posiadaliśmy w meczu.

 

Tymczasem dostałem od księgowego faks, że Dinamo Zagrzeb jest zainteresowane Milanko Raskoviciem i kładzie na stół 275 tyś euro. Uznałem, że Milanko nie będzie mi potrzebny i dałem zielone światło na negocjacje z Chorwatami.

 

Dwa dni później graliśmy kolejny sparing- tym razem naszym przeciwnikiem było Aarhus.

 

19.07.2006 NRGi Park

 

Aarhus GF – Crvena Zvezda 2:5 (1-1)

 

Hansen, Henriksen – Burzanovic 3, Purovic 2

 

Notes: bezdyskusyjna wygrana nad czołową drużyną duńską. Cieszy wysoka forma napastników.

 

A Milanko Raskovic dogadał się z Dinamem Zagrzeb i w ten sposób wzbogaciliśmy się o 275 tyś euro.

 

Podjąłem również decyzję o odwołaniu sparingu zaplanowanego na 24.07 z Aalborgiem gdyż dwa dni później gramy w kwalifikacjach do LM.

Odnośnik do komentarza

Ostatnim etapem duńskiego zgrupowania był sparing z Broendby Kopenhaga. Na mecz ten wystawiłem zawodników, którzy raczej nie załapią się w wyjściowym składzie z Salzburgiem, więc miałem małe obawy co do wyniku.

 

22.07.2006, Broendby Stadion

Broendby - Crvena Zvezda 1-3 (0-2)

Jorgensen - Milijas, Ailton 2

Notes: Kolejny bardzo dobry mecz sparingowy, znów stwarzamy dużo sytuacji bramkowych przy stosunkowo dobrej grze w obronie

 

24.07.2006

Ze składu na tydzień wypadł N. Joksimovic, który doznał stłuczenia głowy.

Z poznańskiego Lecha udało się pozyskać za 80 tyś euro Macieja Scherfchena [DP], co jeszcze wzmocni drugą linię zespołu. Tymczasem FC Kopenhaga nie ustaje w próbach pozyskania Dusana Basty. Tym razem złożyli ofertę na 2,4 mln ale znów odprawiłem ich z kwitkiem. Spekulacje czy negocjacje transferowe moich zawodników są ostatnią rzeczą, której mi teraz potrzeba.

 

25.07.2006

Pełni nadziei udaliśmy się do Salzburga na mecz z miejscowym Red Bullem. W godzinie meczu odbyliśmy lekki rozruch a następnie trzeba było wycierpieć swoje na obowiązkowej konferencji. Dziennikarze powątpiewali w to, czy uda nam się uzyskać korzystny wynik bo w końcu będzie to mój debiu w oficjalnym meczu Zvezdy i od razu w meczu o taką stawkę. Wszystkim odpowiadałem, że nie boję się takiego wyzwania, jestem pewien umiejętności swoich a przede wszystkim zawodników i z optymizmem podchodzimy do tego dwumeczu.

 

26.07.2006

Nadszedł wreszcie dzień meczu. W samym mieście nie było czuć meczowej atmosfery, w godzinach południowych odbyliśmy krótki spacer ale nikt nas nawet nie rozpoznawał, nie było widać na ulicach ludzi w koszulkach czy szalikach ichniejszego klubu. Po południu odbyliśmy w sali konferencyjnej hotelu przedmeczową odprawę. Postanowiłem zaufać tym, którzy nie dali szans w meczu sparinogwym z Aarhus. Zastanawiałem się jedynie nad wystawieniem Ailtona, ale ten stracił tydzień z przygotowań i wolałem go oszczędzać bo nie był jeszcze gotowy do gry od początku.

W 1 połowie z boiska wiało nudą. My byliśmy przyczajeni do kontrataków na swojej połowie, Salzburg dosyć nieporadnie konstruował atak pozycyjny. Jedyne zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry. I w ten sposób straciliśmy gola w 29 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Jeżek a celnym strzałem głową popisał się doświadczony Zickler.

Emocje zaczęły się po przerwie. W 53 minucie indywidualną akcją popisał się Thadeu, dośrodkował na dalszy słupek gdzie formalności pięknym strzałem głową w długi róg dopełnił Purovic. Następne kilkanaście minut to akcja za akcją z obydwu stron ale brakowało skuteczności napastnikom obydwu zespołów. Kulminacyjny moment meczu nastąpił w 80 minucie. Najpier z prawej strony dośrodkował pomocnik Salzburga Tiffert, piłka trafiła pod nogi Zicklera, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Randjelovicem. Próbował mijać naszego bramkarza ale został podcięty. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna- rzut karny. Dodatkowo wyleciał z boiska Randjelovic oraz Perovic, który nie mógł pogodzić się z tą decyzją arbitra i otrzymał drugą żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.

Rzut karny pewnie wykorzystał Vonlanthen, a my grając w 9 cofnęliśmy się głęboko na swoją połowę. Kolejnej bramki na szczęście nie straciliśmy, straciliśmy jednak w doliczonym czasie gry Burzanovica, który musiał zejść z powodu kontuzji.

26.07.2006

Red Bull Arena, widzów: 17 809

2 faza kwalifikacji do LM- mecz 1

Red Bull Salzburg - Crvena Zvezda 2-1 (1-0)

Zickler 29, Vonlanthen 82k - Purovic 53

MoM: Zickler (8)

Notes: O porażce zadecydowały błędy środkowych obrońców w kryciu. Mimo to osiągnęliśmy korzystny wynik i nie jesteśmy bez szans w rewanżu

Skład: Randjelovic- Basta, Pantic, Gueye, Tutoric, Castillo, Georgiev (65' Koroman), Perovic, Thadeu(80' Radivojevic), Burzanovic, Purovic(65' Ailton)

Uraz Burzanovica nie okazał się jednak groźny i już za tydzień powinien być w pełni sił.

W tej samej fazie kwalifikacji grała Legia Warszawa i pokonała na własnym boisku bośniacki Sziroki Brijeg 4-0 (Korzym, Krivic sam, Szałachowski, Surma).

Odnośnik do komentarza

Ano przekręt był, powiedziałem co myślę na pomeczowej konferencji i jeszcze zarobiłem ostrzeżenie bo przecież wg decydentów sędzia podjął jak najbardziej słuszną decyzję.

 

27.07.2006

W meczu rewanżowym 1 rundy kwalifikacji do Pucharu Uefa Zagłębie Lubin ograło ponownie Banac, znów 2-0 (Chałbiński, Visevic).

 

28.07.2006

W Nyonie odbyło się losowanie 3 rundy kwalifikacji do LM. Los nie był dla nas zbyt łaskawy bo w przypadku wyeliminowania Austriaków trafimy na Benficę Lizbona. Więcej szczęścia miała Legia, która w następnej rundzie zmierzy się ze zwycięzca dwumeczu FH - Steaua.

Z tymi niezbyt pomyślnymi wiadomościami przystąpiliśmy do ostatniego meczu sparingowego, w którym naszym przeciwnikiem były Radniczki. Dałem w nim zagrać tym, którzy nie wystąpili bądź grali mniej niż połowę w Salzburgu.

28.07.2006, CAIR Stadion

Radniczki - Crvena Zvezda 0:1 (0:1)

Ailton

Notes: Wypadł ze składu O. Koroman i to jedyne warte uwagi wydarzenie z tego meczu

Pomeczowe badania wykazały, że Koroman ma tylko stłuczone udo ale będzie pauzować do 2 tyg.

 

30.07.2006

Lyon potwierdził swoją hegemonię we francuskiej piłce klubowej nie dając żadnych szans PSG w meczu o Superpuchar wygrywając 2:0.

Tymczasem w Serbii piłkarscy fachowcy ocenili szanse poszczególnych drużyn na mistrzostwo. Najwyżej stoją akcje Partizana: 5-6, potem Crvena 6-4 i OFK Belgrad 8-1. Reszta drużyn w zasadzie nie będzie się liczyć w walce o najwyższe cele.

 

Podsumowanie miesiąca: lipiec

Zysk: 374 tyś

Stan konta: 3,63 mln

Liga: ---

Puchar Serbii: ---

Liga Mistrzów: 2 faza kwalifikacji; 1 mecz Salzburg - Zvezda 2:1

 

Chile: Universidad Catolica (0)

Chorwcja: Hajduk (0)

Czechy: Teplice (0)

Francja: ---

Hiszpania: ---

Peru: ---

Polska: Odra W. (0)

Rosja: CSKA (+2)

Słowacja: Koszyce (+3)

Słowenia: Primorje (+2)

 

Transfery globalne:

1. Edgar Barreto NEC --> Middlesborough 4,1 mln

2. Timothe Atouba HSV --> West Ham 4 mln

3. Papa Boupa Diop Fulham --> HSV 3,4 mln

 

Transfery Serbia:

1. Milanko Raskovic Crvena Zvezda --> Dinamo Z. 275 tyś

2. Maciej Scherfchen Lech --> Crvena Zvezda 80 tyś

3. Milan Nikolic Smederevo --> Zemun 60 tyś

Odnośnik do komentarza

@Prof: Też się zdziwiłem no ale fachowcy to fachowcy...Jak Engel i Gmoch z zaczarowanym ołówkiem ;)

 

_ _ _ _ _

 

 

02.08.2006

 

Mecz, któremu było ostatnio wszystko podporządkowane. Wszyscy mieli w pamięci w jakich okolicznościach zostaliśmy pokonani w Salzburgu. Piłkarze pałali żądzą rewanżu więc nie musiałem się specjalnie martwić o mobilizację. Dałem szanse tym, którzy zostali skrzywdzeni przez sędziów w pierwszym meczu, a jedyne zmiany to te wymuszone przez kartki lub kontuzje.

 

Moi piłkarze zaczęli mecz ze sporym animuszem spychając Red Bull do głębokiej defensywy. Zawodziła jednak skuteczność bo ani Ailton ani Purovic nie potrafili pokonać Ochsa. Co nie udało się moim napastnikom, udało się w końcówce 1 połowy gościom. Dalekie wybicie piłki przez bramkarza na lewe skrzydło, mija się z piłką Georgiev, mija się Basta. Dopadł do niej Jeżek, natychmiast dośrodkował a Vonlanthen strzałem z bliska nie dał szans Radivojevicovi.

 

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i mieliśmy 15 minut czasu na uspokojenie się. Wszak nerwy są najgorszym doradcą, a nikomu nie trzeba mówić, co oznacza bałkańska krew w żyłach.

 

Druga połowa również zaczęła się od ataków mojego zespołu, ale Red Bull czuł już się pewnie z jednobramkowym prowadzeniem. Bronił się wyjątkowo mądrze i nie dopuszczał do groźnych sytuacji pod swoją bramką. Z kolei moi zawodnicy byli coraz bardziej nerwowi, coraz częściej dyskutowali z sędziami, co nie sprzyjało podniesieniu efektywności gry. Szlag jasny trafił mnie w 76 minucie kiedy sędzia odgwizdał faul na Thadeu, ale to było dla niego za mało i postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość. Mogło skończyć się to tylko w jeden sposób- czerwona kartka. Udało nam się jednak zdobyć z tego rzutu wolnego gola. Dośrodkował Castillo, na krótki słupek zbiegał wprowadzony chwilę wcześniej Milovanovic i strzałem głową pokonał bramkarza gości. Wróciliśmy do gry ale ciężko było cokolwiek zdziałać grając w osłabieniu. Graliśmy już na maksymalne ryzyko w defensywie, kilka razy zagotowało się pod bramką Ochsa ale nic z tego ostatecznie nie wyniknęło. Tak więc marzenia o podboju Europy należy odłożyć do następnego sezonu.

 

02.08.2006

 

Marakana, widzów: 11 206

 

2 faza kwalifikacji do LM- rewanż

 

Crvena Zvezda – Red Bull Salzburg 1:1 (0:1)

 

Milovanovic 77 – Vonlanthen 39

 

MoM: Vonlanthen (7)

 

Notes: Ciężko cokolwiek napisać po takim meczu...Trzeba będzie poskromić temperament moich grajków bo bardzo szybko nas mogą sędziowie wykartkować.

 

Skład: Radivojevic, Basta, Pantic (88’ Djokic), Gueye, Tutoric, Castillo, Georgiev, Milijas, Thadeu, Purovic (77’ Milovanovic), Ailton

 

Awans: Red Bull Salzburg

 

W meczu rewanżowym Legia pokonała na wyjeździe Sziroki 2-1 (Roger, Janczyk) i jej przeciwnikiem w ostatniej fazie kwalifikacji będzie islandzkie FH.

Odnośnik do komentarza

Tego by brakowało. Swoją postawą w poprzednim sezonie zasłużyli na kwale do Pucharu Uefa

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Jeszcze nie ochłonęliśmy po porażce z Salzburgiem a już trzeba było walczyć w meczu ligowym. Zależało mi na tym, żeby dobrze rozpocząć sezon więc nie owijałem zbytnio w bawełnę przed meczem i powiedziałem na odprawie, że interesuje nas tylko i wyłącznie komplet punktów.

Słowa te musiały podziałać na piłkarzy bo szybko strzelił gola Purovic. I nagle coś się zacięło...Moi zawodnicy zaczęli popełniać coraz to prostsze błędy i po dwóch kwadransach meczu był już już remis. Źle wybijał piłkę Pantic, przejął ją na 25 metrze Bogic i nie namyślając się długo huknął jak z armaty. Trafił idealnie w okienko. I chociaż do końca meczu pozostawała godzina, to do końca meczu panowała na boisku chaotyczna kopanina. Straciliśmy na starcie punkty, a ja musiałem się poważnie zastanowić nad grą niektórych zawodników. Zwłaszcza bocznych obrońców, bo kolejny raz popełniali proste błędy.

05.08.2006

Gradski Stadion, widzów: 2 127

[sL 1/22] Hajduk Rodic MB - Crvena Zvezda 1:1 (1:1)

Bogic 34 - Purovic 12

MoM: Bogic (8)

Notes: Bardzo słaby mecz, proste błędy w obronie, chaos w ofensywie...Zapić i zapomnieć

Skład: Randjelovic, Basta, Pantic, Gueye, Tutoric, Castillo, Georgiev (55' Milovanovic), Perovic, Thadeu, Burzanovic (55' Ailton), Purovic (80' Djokic)

 

07.08.2006

Problem ze zmianą na prawej obronie rozwiązał się sam. Dusan Basta doznał urazu barku na siłowni i wypadł ze składu na 2-4 tygodni.

 

09.08.2006

W meczu 3 fazy kwalifikacji do LM warszawska Legia zremisowała na wyjeździe z islandzkim FH 2:2 (Janczyk, Włodarczyk).

 

10.08.2006

Na porannym treningu miałem przyjemność wręczyć powołania do reprezentacji 3 zawodników. Dejan Milovanovic będzie miał okazję zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Serbii, natomiast dwoje piłkarzy z rezerw do swoich reprezentacji U-21: Milos Vukovic- Serbia i Igor Ilic- Macedonia.

W tym dniu rozegrano również pierwsze mecze 2 rundy kwalifikacji Pucharu Uefa. Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z IA Akranes 3:1 (Piotr Brożek 2, Radovanovic), Wisła Płock przegrała u siebie z Basel 2:3 (Dosek, Pekovic), a Zagłębie Lubin również u siebie uległo FK Moskwa 1:3 (Łobodziński).

Odnośnik do komentarza

11.08.2006

Na przedmeczowej konferencji zaatakował mnie Miloljub Ostoic, menedżer Zemun. Nie wiem co mu się w główce poprzestawiało, ale wypalił przy mikrofonach, że Zvezda w tym sezonie nie ma szans na tytuł mistrzowski, co udowodni mi w zbliżającym się meczu. Zareagowałem na to gromkim i donośnym śmiechem, który trudno mi było opanować. Odpowiedziałem mu jednak, że ja i moi piłkarze nie możemy się już doczekać meczu aby udowodnić, że myli się on i to bardzo poważnie.

Dziennikarze również chcieli abym odniósł się do kolejnych spekulacji, jakoby Salzburg i Lazio Rzym były zainteresowane pozyskaniem M. Perovica. Odpowiedź mogła być tylko jedna- zawodnik nie jest na sprzedaż.

 

12.08.2006

Drugi pojedynek ligowy i drugi raz przyszło nam grać na wyjeździe. Chociaż to trochę za dużo powiedziane bo graliśmy na przedmieściach Belgradu. Tak jak zakładałem zmieniłem bocznych obrońców, bo w poprzednich meczach stanowili oni najsłabsze ogniwa. Kontuzjowanego Baste zastąpił Milos Bajalica, natomiast za Pantica zagrał Aleksandar Trisovic.

Jak się okazało zmiany przyniosły zamierzony efekt. Drużyna Zemun w zasadzie nie stworzyła przez cały mecz większego zagrożenia pod naszą bramką, a próby strzałów z dystansu było mocno niecelne.

My natomiast spokojnie realizowaliśmy plan taktyczny i losy meczu rozstrzygnęliśmy praktycznie w ciągu 5 minut drugiej połowy. Najpierw w 65 minucie piękna indywidualną akcją popisał się Thadeu, dośrodkował w pole karane gdzie nieobstawiony Purovic dopełnił formalności. W 71 minucie kolejny przebłysk geniuszu Thadeu dał nam 2 gola. Zagrał prostopadłą piłkę za linię obrony, doszedł do niej Ailton i precyzyjnym strzałem w krótki róg przesądził o naszej wygranej. Nie kwapiliśmy się do dalszych ataków, a gospodarze skutecznie wybijani z uderzenia nie byli w stanie zbliżyć się pod nasze pole karne. Tak więc pierwsze zwycięstwo stało się faktem.

12.08.2006

Gradski Stadion, widzów 5 055

[sL 2/22] Zemun (4) - (6) Crvena Zvezda 0:2 (0:0)

Purovic 65, Ailton 71

MoM: Ely Thadeu (8)

Notes: Bezdyskusyjna wygrana, cieszy bardzo skuteczna gra w destrukcji.

Skład: Randjelovic, Bajalica, Trisovic, Gueye, Tutoric, Castillo, Georgiev (66' Milovanovic), Perovic, Thadeu, Burzanovic (66' Ailton), Purovic

 

Do 11 kolejki nominowany został Ely Thadeu, a gol Ailtona zajął 2 miejsce w konkursie na bramkę kolejki.

Natomiast młody Igor Ilic zadebiutował w barwach macedońskiej młodzieżówki. Mimo, że nie zachwycił swoją postawą na boisku to z pewnością zebrał cenne doświadczenia, które będą procentować w przyszłości.

 

16.08.2006

D. Milovanovic zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Serbii.

Odnośnik do komentarza

19.08.2006

Kolejny mecz przyszło nam w końcu rozegrać na naszej Marakanie. Przeciwnikiem był solidny Wożdowac, więc spodziewałem się problemów. Zgodnie z zasadą, że zwycięskiego składu się nie zmienia, przystąpiliśmy do tego meczu w identycznym zestawieniu jak z Zemun.

Od samego początku zepchnęliśmy gości do defensywy jednak nasze strzały albo były niecelne albo świetnie bronił bramkarz gości Canovic. Był jednak bezradny w 22 minucie kiedy Castillo dośrodkował z rzutu wolnego, uderzenie głową Georgieva zablokowali obrońcy, ale piłka spadła pod nogi Thadeu, który z bliska wpakował ją do siatki. Zdobyty gol dodał skrzydeł moim piłkarzom, którzy niemal nie schodzili z połowy gości. Ci, będąc coraz bardziej bezradnymi uciekali się do fauli. Po jednym z ostrych wejść w Castillo sędzia wyrzucił z boiska Savica. Wobec tego graliśmy przez godzinę z przewagą jednego zawodnika. Nie udało nam się jednak powiększyć dorobku bramkowego, zawodziła skuteczność bo sytuacji było bez liku. Goście ograniczali się do sporadycznych kontrataków, jednak nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji bramkowej. W doliczonym czasie gry przy okazji rzutu rożnego w nasze pole karne zawędrował nawet ich bramkarz, ale i jemu nie udało się zmienić losów meczu.

 

19.08.2006

Marakana, widzów 10 252

[sL 3/22] Crvena Zvezda (3) - (2) Wożdowac 1:0 (1:0)

Thadeu 22

MoM: Castillo (8)

Notes: Dobry mecz w naszym wykonaniu, wygrana powinna być wyższa ale gracze ofensywni nie mieli swojego dnia

Skład: Randjelovic, Bajalica, Trisovic, Gueye, Tutoric, Castillo, Georgiev, Perovic (60' Milijas), Thadeu, Burzanovic (70' Djokic), Purovic (60' Ailton)

Niespodziewanie porażki u siebie doznał Partizan, którzy przegrał z Vojvodiną Nowy Sad 1:2. Tak więc po 3 kolejce awansowaliśmy na fotel lidera serbskiej Superligi.

Do 11 kolejki trafiło 4 moich graczy: Gueye, Bajalica, Georgiev i Castillo.

Późnym wieczorem natomiast wpłynęła oferta z Salzurga. Nasz pogromca z bojów o LM oferuje 1,1 mln euro za Perovica. Oferta oczywiście została odrzucona.

Udało się natomiast podpisać kontrakt z młodym napastnikiem Milosem Vasicem (17 lat), który był na testach przez ostatnie 2 tygodnie. Jest to inwestycja na przyszłość, więc będzie początkowo grać w rezerwach, chociaż nie wykluczam, że dostanie szansę gry w pierwszym zespole już w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza

23-25.08.2006

Dzień zaczął się od faksu z Kopenhagi. Miejscowe FC nie dawało za wygraną w sprawie transferu Dusana Basty i złożyło zapytanie ile sobie życzę za tego zawodnika. Stanęło na tym ,że jedyne czego się dowiedzieli, to że zawodnik nie jest na sprzedaż.

Do fazy grupowej Ligi Mistrzów awansowała Legia Warszawa, która w rewanżu pokonała 2:0 (Grzelak, Vukovic) islandzkie FH. Na tym chyba ich szczęście w losowaniach się skończyło bo trafili do grupy z Barceloną, Chelsea i AEK Ateny.

W 2 rundzie kwalifikacji do Pucharu Uefa honor polskich drużyn uratowała Wisła Kraków, która pokonała amatorów z Akranes 3:0 (Fonfara, Piotr Brożek, Radovanovic). Odpadły Wisła Płock po wyjazdowej porażce 0:1 z Basel, oraz Zagłębie Lubin po remisie 1:1 (Grzybowski) z FK w Moskwie.

Superpuchar Europy powędrował do Sevilli, która pokonała 2:1 Barcelonę.

Do mojej drużyny dołączył Tomislan Basic(Bośnia), 26 letni bramkarz zakupiony za 50 tyś z Sziroki Brijeg.

 

26-31.08.2006

Tymczasem do Belgradu przyjechała drużyna Mladost, która fatalnie rozpoczęła sezon i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Kibice oczekiwali więc pewnego zwycięstwa, a biorąc pod uwagę naszą ostatnią formę nie brałem pod uwagę innej możliwości niż nasze wysokie zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się nienajlepiej bo w 19 miuncie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Purovic. W jego miejsce pojawił się Ailton, który już minutę później cieszył się ze zdobytej bramki. Tak jak w poprzednim meczu dośrodkował z rzutu wolnego Castillo, w polu karnym gości powstało olbrzymie zamieszanie a najwięcej sprytu wykazał brazylijczyk i nie dał szans bramkarzowi. Goście z miejsca ruszyli do ataków mojej bramki i nadziali się na kontrę. Długą piłkę na wolne pole zagrał Gueye, doszedł do niej Burzanovic i natychmiast zagrał w pole karne do niepilnowanego Ailtona. Ten spokojnie opanował piłkę i mierzonym strzałem przy słupku zdobył drugiego gola w meczu. To ostudziło zapał Mladostu, który do końca meczu nie dał okazji do wykazania się mojemu bramkarzowi. Natomiast moi zawodnicy nie ustawali w atakach na bramkę rywali.

W 57 minucie rajd prawym skrzydłem przeprowadził Georgiev, dośrodkował w pole karne gdzie na piłkę czekał Burzanovic. Uderzenie głową nie było może najsilniejsze, ale na tyle precyzyjne, że prowadziliśmy już różnicą 3 bramek. Gości dobił Perovic, który w 84 minucie wykorzystał dośrodkowanie Georgieva z którym minął się bramkarz gości. Mój skrzydłowy skrzętnie skorzystał z prezentu i zdobył 4 gola.

26.08.2006

Marakana, widzów: 7 809

[sL 4/22] Crvena Zvezda (1) - (12) Mladost 4:0 (2:0)

Ailton 20,29; Burzanovic 57, Perovic 84

MoM: Burzanovic (8)

Notes: Łatwo, lekko i przyjemnie. Oby tak było do końca sezonu

Skład: Randjelovic, Bajalica, Trisovic, Gueye, Tutoric, Castillo, Georgiev, Perovic, Thadeu, Burzanovic (75' Djokic), Purovic (19' Ailton)

Po meczu okazało się, że Purovic ma tylko rozciętą rękę wiec najpóźniej za tydzień będzie w pełni do mojej dyspozycji.

Do 11 kolejki znów trafiło kilku moich graczy: Randjelovic, Tutoric, Georgiev oraz Trisovic (rezerwowy).

Stan kontuzjowanych zawodników musi się niestety zgadzać i jak tylko treningi z pełnym obciążeniem wznowił Basta, to miesień uda naciągnął D. Djokic i wypadł ze składu na 2-3 tygodnie.

A I. Ilic dostał kolejne powołanie do młodzieżowej reprezentacji Macedonii.

Odnośnik do komentarza

@ Prof- Jak pokazał ostatni mecz to sytuacja z napastnikami opanowana;>

@ Piotr- Ten film to jakieś widmo? Nawet google nic mi o nim nie mogły powiedzieć;>

_ _ _ _ _

 

Podsumowanie miesiąca: sierpień

Zysk: - 297 tyś

Stan konta: 3,06 mln

Liga: 3-1-0; 1 miejsce, bramki 8:1

Puchar Serbii: ---

Liga Mistrzów: 2 faza kwalifikacji; porażka z Red Bull Salzburg( 1:2, 1:1)

 

Ligi świata:

Chile: Universidad Catolica (+2)

Chorwcja: Dinamo (+1)

Czechy: Sparta P. (+4)

Francja: Monaco (+5)

Hiszpania: Real M. (0)

Peru: Sporting Cristal (0)

Polska: GKS Bełchatów (0)

Rosja: CSKA (+4)

Słowacja: Koszyce (+5)

Słowenia: Publikum (0)

 

Transfery globalne:

1. Lucho Gonzalez Porto --> Chelsea 11 mln

2. Mathieu Bodmer Lille --> Chelsea 10,25 mln

3. Tiago Lyon --> Juventus 8,25 mln

Transfery Serbia:

1. Milan Smiljanic Partizan --> Malmo 2,6 mln

2. Obiarah Emanuel Odita Partizan --> Al- Ittihad 1,9 mln

3. Branimir Bajic Partizan --> Blackburn 525 tyś

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...