Skocz do zawartości

Przeglądarki internetowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś nie mogę rozstać się z jego funkcjonalnością i szybkością. Super drag and go, czytnik RSS, grupy, definiowane aliasy do wyszukiwarek, otwieranie ostatnio zamkniętych kart to rzeczy które trudno porzucić

 

I niestety silnik IE.

Stety - niestety. Ma to swoje plusy i minusy. Kłóciłem się swego czasu o to z Fikandrem i nie chce mi się powtarzać. Silnik renderujący strony ma dla mnie drugorzędne znaczenie, liczy się przede wszystkim funkcjonalność i szybkość. Maxthon 1.x jest tu liderem ze wszystkich używanych przeze mnie przeglądarek.

 

Opera nie jest zła. W sumie używałbym jej, ale nie ma (nie umiem znaleźć / skonfigurować) super drag and go. Bez tego odpada. Myślałęm, że na laptopie bez myszy ta funkcjonalność nie będzie miała dla mnie znaczenia, ale to chyba siła przyzwyczajenia. Jeszcze żeby skrót dla "otworz na nowej karcie w tle" nie był taki złożony...

Odnośnik do komentarza

Niestety, Lisek tak ma. System obciąża dość mocno, szczególnie na stronach z flashem.

 

@Łonio: masz wersję Firefox 2.0.0.11? Może aktualizacją coś da?

Firefox 2.0.0.11 naprawia problemy ze stabilnością, której mogli doświadczyć użytkownicy instalujący wydaną w kilka dni temu wersję 2.0.0.10 poprawiającą bezpieczeństwo korzystania z tego programu.
Odnośnik do komentarza

Znalazłem chyba przyczynę obciążania procka przez przeglądarkę. Tak jak wcześniej wspominał Elfiszon, FF strasznie się zamula przy jakiś wstawkach we flashu, zwłaszcza na stronach interii/onetu, gdzie są wyświetlane reklamy expektu.

I niestety na najnowszej wersji dalej tego doświadczam :/

Odnośnik do komentarza

Łonio - ja funkcjonowania FF bez dodatku Flashblock sobie nie wyobrażam - powoduje on, że wszystkie elementy flash (więc także np menu na stronie, czy filmy w youtube) wyświetlane są w postaci ramki z przyciskiem, którego naciśnięcie spowoduje załadowania elementu. Tak więc reklam nie widzę (i nie obciążają procka), a to co chcę zobaczyć - uruchamiam :]

Odnośnik do komentarza
Łonio - ja funkcjonowania FF bez dodatku Flashblock sobie nie wyobrażam - powoduje on, że wszystkie elementy flash (więc także np menu na stronie, czy filmy w youtube) wyświetlane są w postaci ramki z przyciskiem, którego naciśnięcie spowoduje załadowania elementu. Tak więc reklam nie widzę (i nie obciążają procka), a to co chcę zobaczyć - uruchamiam :]

 

Dokładnie, Flashblock + Adblock to podstawa :] Znacznie odciążają komputer no i łącze, bo nie ładuje się tyle elementów.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Mam głupi problem ze wszystkimi przeglądarkami. Otóż strony, które nie mają odgórnie ustalonej czcionki, mają czcionkę Operową. I właśnie te strony, które używają czcionki operowej, wszystkie wyglądają jak z kursywą, mniej więcje tak to wygląda (KLIK!). Wie ktoś, ocb? :( Przeinstalowałem Operę, nie pomogło, nie wiem, o co może chodzić...

Odnośnik do komentarza

słuchajcie: mam problem z firefoxem 2- mianowicie nie wyświetlają mi się żadne fotki na stronach! przypomnijcie mi jakie trza zainstalować plug in!? na tym forum też nie widze fotek, żadnej grafiki.

dopiero co zainstalowałem tą przeglądarke.

proszę Was o pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...